Мешканців Нововолинської громади та переселенців закликають щепитися від правця

Мешканців Нововолинської громади та переселенців закликають щепитися від правця
Мешканців Нововолинської громади та переселенців закликають щепитися від правця

Правець – це інфекція, яка вражає нервову систему та призводить до судом та спазмів м’язів по всьому тілу. Навіть за умови своєчасного лікування вона часто закінчується смертю.
Єдиний надійний захист від правця – вакцинація, розповідають у Нововолинському центрі первинної медико-санітарної допомоги та закликають мешканців громади та переселенців отримати щеплення від цієї інфекційної хвороби. 
Медики зазначають, що щеплення від нього починають робити в дитинстві, використовуючи для цього комплексну вакцину, яка також захищає від дифтерії. Останнє щеплення в дитинстві роблять у 16 років.
Усім дорослим потрібно ревакцинуватися кожні 10 років. У 26 років, 36, 46, 56… і так протягом усього життя. Для дорослих проти дифтерії та правця у первинці Нововолинська доступна вакцина АДП-М.
«Збудник правця може потрапити в організм через будь-яку рану разом із ґрунтом. Також інфікуватися ним можна й у повсякденному житті – обдерти коліна об асфальт, наступити на цвях або ж подряпатися якимось предметом на вулиці. Такі речі можуть виявитись летальними», – кажуть нововолинські медики.
На початку 2024 року від правця помер 45-річний мешканець Чернівецької області, який останні 10 років не вакцинувався від правця.
«Не ризикуйте своїм життям, вакцинуйтеся від дифтерії та правця. Ця вакцинація є безоплатною у будь-якому віці. За номером телефону кол-центру Ви можете записатися на прийом до сімейного лікаря та отримати таке необхідне щеплення: 097 773 8260 з понеділка по п'ятницю з8.00 до 18.00 год», – закликають медики.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: