Мешканці Зорі, Ворчина і Селисьок вимагають від влади освоїти гроші на ремонт дороги

На загальних зборах мешканці сіл вимагали від керівництва Устилузької ОТГ освоїти гроші на ремонт дороги і заявили, що стануть першими в Україні, хто вийде зі складу громади.
Жителі згаданих сіл ще на початку травня під час сесії Устилузької міської ради викликали голову ОТГ Віктора Поліщука на звіт перед громадою. Ця зустріч відбулася 25 травня у приміщенні зорянського клубу. Голова прозвітував, на що витрачалися кошти з державного фонду реконструкції та розвитку і бюджетів інших рівнів у розрізі сіл, що входять до громади.
Люди, які прийшли на збори, попросили розказати, скільки їхні села принесли громаді доходу, як поділили субвенцію з держбюджету, зокрема, скільки отримали села П’ятидні і Зоря. Але чи детально назвали усі суми, зрозуміти через загальне хвилювання було неможливо. Очільнику ОТГ також нагадали про невиконані обіцянки. Жителі вимагали відповіді щодо ремонту дороги на Селиськи, який так і не був проведений, і стосовно перекриття даху медпункту.
Проте найбільше обурення присутніх на зборах викликало небажання влади Устилуга виділити гроші на співфінансування ремонту дороги Н-22 Зоря-Ворчин. Кошти на її ремонт у сумі 400 тисяч гривень ще раніше виділила Волинська обласна рада, решту мала додати об’єднана громада, але питання навіть не внесли на розгляд сесії. Натомість влада Устилуга вирішила перекинути згадані кошти на ремонт дороги в іншій частині громади.
Жителі трьох сіл написали два колективні звернення: одне у Волинську ОДА, а інше у Волинську обласну раду, де повідомили про намір вийти з ОТГ. Мешканець села Ворчин Тарас Віннік на загальних зборах розповів, що був присутній у Волинській обласній раді, де розглядали їхнє звернення.
-В області сказали, що дали гроші на дорогу до Ворчина і 10 днів на вирішення проблеми, адже обласними грошима розпоряджаються обласні депутати. У протилежному випадку гроші повернуться в обласний бюджет, - розповів Тарас.
На зауваження секретаря Устилузької ОТГ Людмили Касьян, що немає механізму виходу з громади, один із мешканців Ворчина відповів: «А ми вийдемо і будемо першими». Цим його словам люди аплодували. У підсумку секретар ради, розповівши про «спільний казан» бюджету і як його ділять, а також посваривши два села, отримала на свою адресу вигуки: «Ганьба!» Збори ледь були не зірвані, але староста Валентина Томчук закликала до спокою. Через кілька хвилин люди повернулися на свої місця.
Після перерви Віктор Поліщук запропонував на ремонт дороги Ворчин-Зоря забрати кошти, які були виділені на ремонт дороги на Селиськи. Таким чином теж підтримав секретаря у «зіштовхуванні лобами» жителів сіл. Але селяни не підтримали цієї пропозиції.
Голова пообіцяв провезти депутатів з усієї ОТГ по місцевих дорогах, аби вони самі потім вирішували, куди виділяти гроші.
Варто зазначити, що дорогу Н-22 Зоря-Ворчин люди облаштовували самостійно за гроші, виручені від продажу майнових паїв, і тепер просто не можуть зрозуміти небажання влади освоювати кошти на її ремонт.
Олексій Біянов, с.Зоря, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі