Мер Устилуга хоче, аби на сесії міської ради ходили лише акредитовані журналісти

Перед початком третього пленарного засідання Устилузької міської ради міський голова Віктор Поліщук з невідомих причин почав питати у журналістів «Міста вечірнього», хто їх запросив на сесію, та заявив, що на сесію ради мають приходити лише акредитовані журналісти.
Ми спочатку здивувалися таким запитанням, а потім поцікавилися, відколи це сесії ради є закритими. Пан голова ще пробував сказати, що може попросити нас залишити сесійну залу, але ми пояснили йому, що на сесіях мають право бути громадяни України і це право гарантується законом, не кажучи вже про журналістів. Ми попередили: якщо нас спробують виставити, викличемо поліцію. Разом з тим хочемо просвітити пана Поліщука: у статті 26 Закону України «Про інформацію» чітко зазначено: «Відсутність акредитації не може бути підставою для відмови в допуску журналіста, працівника засобу масової інформації на відкриті заходи, що проводить суб’єкт владних повноважень». Разом з тим інформування громадськості – це наш журналістський обов’язок, і, оскільки до об’єднаної громади Устилуга входить не одна тисяча мешканців району, ми вважаємо за потрібне інформувати їх про те, що відбувається на сесіях. Чи мер громади вважає по-іншому і хоче, аби сесії відбувалися за зачиненими дверима?
Щодо самої сесії, то на це пленарне засідання було винесено 21 питання. За півгодини до сесії ще засідали дві депутатські комісії, а на саму сесію прибуло лише три із семи старост об’єднаної громади.
Першим розглянули бюджетне питання і передбачили кошти на співфінансування інвестиційних проектів капітального ремонту дороги до с.Залужжя та ремонту даху, системи опалення і заміни вікон в будинку культури Устилуга. Щодо будинку культури, то виглядає він жахливо: деякі вікна вибиті, а на фасаді ростуть берізки. Схоже, що дві попередні каденції Віктор Поліщук не приділяв належної уваги цьому закладу. Далі мер міста вніс, а депутати підтримали кандидатуру Світлани Дубицької на посаду заступника міського голови об’єднаної громади. До слова, пані Світлана увійшла до складу люстраційного комітету Володимирщини, не побоялася і відкрито викрила непрофесійну діяльність директора Устилузької школи, котрий примушував учителів їздити на так звані «антифашистські мітинги», які організовувала Партія регіонів. Судячи з виступу, основний акцент у своїй роботі на новій посаді Світлана Дубицька зробить на залученні інвестицій у громаду, зокрема мріє залучити інвестиції на виробництво палетів.
Прийняли депутати і свій головний робочий документ – регламент. Правда, зачитувати на сесії його ніхто не став, бо він об’ємний, і це, за словами мера, недоречно, а самі депутати отримали його в електронній версії на поштові скриньки або їм скидали його на флешки. Де за цими правилами роботи об’єднаної громади можуть ознайомитися жителі громади та журналісти – невідомо, адже свого сайту Устилузька міська рада не має. Саме це запитання меру міста поставив присутній на сесії заступник голови Володимир-Волинської райради Павло Карпюк, а ще заодно поцікавився, за скільки часу перед сесією мають проводитися засідання постійних депутатських комісій. У відповідь почув, що не пізніше, ніж за день. Тому виникає закономірне питання: чому дві депутатські комісії – бюджетна та земельна – засідали за півгодини перед сесією?
Найбурхливішим стало обговорення Положення про сільського старосту. Віктор Поліщук зазначив: йому прикро, що старости на сесію не прибули. Староста Зорі Олександр Мосорук відразу ж запитав, чому старост не було запрошено на засідання профільної комісії, і пригадав, що на одному із обговорень положення була пропозиція – звільнити старосту має право третина депутатів, а не половина, як прописали у винесеному на сесію проекті положення. Тож пан Мосорук вніс пропозицію звільняти старост третиною депутатських голосів. Староста П`ятиднів у свою чергу запропонувала таку норму: ініціювати відкликання старости можуть 10% виборців.
«Об’єднана громада не має аналогів, ви першими торуєте цей шлях і маєте думати не про те, як звільнити старост, а про консолідацію зусиль над тим, аби кожна громада не була обділеною. Нещодавно на засіданні за участі старост ви дозволили собі сказати зорянському старості, що Зорянська сільська рада для вас буде «тормозом». У свій час ви приїздили до зорянської громади та агітували їх прийняти рішення і увійти в об’єднану Устилузьку громаду. Ви не старосту образили, ви образили до півтисячі людей, які мешкають на території Зорянської сільської ради. Я хотів би вас застерегти від таких заяв, оскільки вони не спонукають до спільної роботи», - зробив зауваження меру Устилуга Павло Карпюк.
Віктор Поліщук на своє виправдання сказав, що перспективний план об’єднання громад не передбачав входження до Устилузької громади Зорянської сільської ради. Йому відразу ж заперечив Олександр Мосорук, сказавши, що у тому плані передбачалося створення громади з центром в Білині, куди мала увійти Зоря, але на сесії депутати Зорянської сільської ради ініціювали об’єднання з Устилугом. Не бажаючи визнати свою провину за образу старости громади, мер Устилуга продовжив звинувачувати Олександра Мосорука у невиробленні державного акту на землю, де знаходиться дитсадок. Документ необхідний для виділення коштів на реконструкцію дитсадка. Забув мер об’єднаної громади запитати у старости одну просту річ: а чи були в Зорянської сільської ради кошти на виготовлення державного акта на землю?
Очевидно, що відкрита критика не сподобалася Віктору Поліщуку, почав сипати примітивними звинуваченнями на адресу захисників зорянської громади. Такого ставлення не стерпів Олександр Мосорук, котрий зазначив, що зробив велику помилку, об’єднавшись з Устилугом.
Після перерви депутати розглянули ряд інших питань порядку денного, більшість з яких були земельними. Також депутати відмовилися проводити демонтаж символів тоталітаризму на пам’ятниках Другої світової війни, що розташовані на території відділу прикордонної служби «Амбуків». Демонтувати їх вимагає закон про декомунізацію.
Ярослава Вознюк, м.Устилуг

Розділ новин: 

Коментарі