Мер Нововолинська презентував журналістам новий проект – будівництво біоелектростанції

Минулого тижня очільник шахтарського міста Віктор Сапожніков зустрівся з представниками місцевих ЗМІ, щоб розповісти про результати своєї поїздки в місто Чеське-Будейовіце. Волиняни мали можливість ознайомитися з роботою електростанції, що працює на біопаливі. У поїздці мера супроводжували заступник Володимир Рожелюк, директор КП «Теплокомуненерго» Анатолій Гаврилюк, голови депутатських комісій міської ради Богдан Бадзюнь і Леонід Климович, а також представники фірм-партнерів.
Міський голова розповів, що до 2002-го року на місці електростанції чехи видобували вугілля і була ТЕЦ. Потім, застосувавши нові технології і сучасне обладнання, її переобладнали на біопаливо і встановили надсучасні фільтри.
-Подібний проект ми плануємо реалізувати і в Нововолинську на котельні ВАТ «Оснастка», використовуючи вже готові приміщення. Вартість електростанції – 10 млн. євро, коефіцієнт корисної дії – 80%, що є хорошим економічним показником. Споживатиме вона 30 тисяч тонн щепи, яку поставлятимуть українські виробники. До того ж на Іваничівщині вже є плантації енергетичної лози, яку можна буде використовувати в якості палива для цього підприємства. Загалом електростанція дасть змогу цілодобово упродовж року постачати гарячу воду у житлові будинки 5-го, 6-го та 15-го мікрорайонів. Із міського, обласного та державного бюджетів не залучатиметься ні копійки, всі витрати на партнерських умовах беруть на себе чеські та українські фірми. Нововолинці вже мають досвід впровадження нових теплових проектів: котельня центральної міської лікарні більше року працює на біопаливі, - наголосив Віктор Сапожніков.
Він також повідомив, що винесе на сесію міської ради пропозицію про виділення землі та розробку проектно-технічної документації для нової електростанції, на будівництво якої знадобиться приблизно два роки. Насамкінець мер зауважив, що кошти на відрядження у Чехію з міського бюджету не використовувалися.
Валентина Савчук, м. Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі