Любов Петрик: «Мій стиль роботи – це задоволений покупець»

З нагоди професійного свята спілкуємося з успішним підприємцем, власницею магазину «Арго» Любов’ю Петрик.
У неділю, 2 вересня, в Україні відзначався День підприємця. Сьогодні важко переоцінити роль людей, які займаються бізнесом, для розвитку сектору економіки нашої держави та повсякденного життя кожного українця. Отже, напередодні професійного свята спілкуємося з представницею цієї нелегкої професії чарівною Любов’ю Петрик, яка за вагомі здобутки в роботі неодноразово нагороджувалася Грамотами місцевої влади та Подяками від спілки промисловців і підприємців.
23 роки тому пані Любов разом з чоловіком Володимиром Івановичем започаткувала сімейний бізнес. Зараз це відомий і популярний серед покупців магазин жіночого одягу та взуття «Арго», розташований у Володимирі на вул. Ковельській, 36.
Із притаманною їй щирістю Любов Остапівна розповіла про своє життя і становлення в бізнесі. Героїня нашої розповіді родом з Володимира. Коли Любочці було 10 років, помер тато, і вони з молодшою на два роки сестричкою Валею стали напівсиротами. Мама Тамара Олександрівна сама піднімала донечок спочатку на скромну зарплату, а потім жінка захворіла і єдиним доходом сім’ї стала пенсія з інвалідності. Жили бідно, іноді не вистачало на найнеобхідніше, а дівчаткам так хотілося гарного вбрання, про яке за таких умов можна було хіба що мріяти. Але Люба мала найголовніше: сильний характер, цілеспрямованість, наполегливість, рішучість і велику працелюбність. Водночас завжди залишалася доброю, м’якою та лагідною по відношенню до оточуючих. Вона поставила перед собою мету міцно стати на ноги і наполегливо йшла до неї, не звертаючи з наміченого шляху. Після школи дівчина стала студенткою торгового факультету Львівського політехнічного інституту. Працювала на різних, іноді непрестижних роботах, аби оплачувати витрати на навчання і допомагати любій матусі.
А мрія про гарний одяг так і залишалася нереалізованою. За радянських часів у Володимирі єдиним місцем, де можна було придбати красиві добротні речі, був комісійний магазин. Але фінансові можливості дозволяли Любі заходити туди лише на екскурсію…
Попри життєві труднощі дівчина закінчила інститут, отримала фах економіста і влаштувалася бухгалтером на комбінат громадського харчування у Володимирі. Зміни відбулися і в особистому житті. Вродлива усміхнена дівчина, яка, хай там що, завжди випромінювала тільки позитив, зустріла на життєвому шляху чудового хлопця Володимира Петрика і вийшла заміж. Молоді люди створили міцну сім’ю і стали щасливими батьками двох донечок – Наталії і Тетяни.
Минули роки, виросли діти, створили свої сім’ї, стали жити окремо, а подружжя Петриків досі зберегло теплі почуття одне до одного. Володимир Іванович свою дружину називає не інакше як Любочкою, а вона каже: «У мене найкращий чоловік у світі. Він – моє надійне плече, опора, підтримка, друг, однодумець і порадник». Старша дочка Наталія пішла по стопах батьків, відкрила свій магазин жіночого й чоловічого одягу та взуття «Ексклюзив» і успішно працює. А Тетяна – головний спеціаліст управління юстиції, зараз у декретній відпустці по догляду за дитиною.
Любов Остапівна – душа всієї родини і чудова господиня вдома. Жінка має неабиякий кулінарний талант і радує рідних неперевершено смачними стравами. А щодо відпочинку, то сім’я надає перевагу дозвіллю на природі та подорожам. Але не завжди вдається викроїти для цього час, тож зазвичай суміщають поїздки з роботою.
Відомо, що подружжя Петриків розпочинало свій бізнес з нуля. А це нереально важко, і мало хто відважується на такий відчайдушний крок.
-Пані Любов, розкажіть, що Вас надихнуло на започаткування власної справи?
-Мабуть, в житті нічого не трапляється випадково. Самі обставини надихають людину на прийняття певних рішень. Хтось опускає руки і мириться з тим, що є, а хтось шукає вихід з несприятливих ситуацій. Пам’ятаєте перші роки становлення нашої держави, коли неможливо було вижити на зарплату, яку ще й виплачували з затримками? А треба було годувати сім’ю, от і довелося шукати підробіток. Про власну справу тоді не йшлося, адже зовсім не мали стартового капіталу. Тож, як і більшість наших співгромадян, по вихідних стали приторговувати на ринках польським товаром. І так три роки поспіль, в постійних роз’їздах, без вихідних і відпочинку. Настав час зупинитися на чомусь одному. Вибір для мене був морально важким, адже болісно покидала улюблену роботу в комбінаті громадського харчування і колектив, до якого прикипіла душею.
-Як народився магазин «Арго», хто придумав таку оригінальну назву?
-19 років тому з Божою допомогою і завдяки підтримці родини у нас з’явилася можливість придбати приміщення під магазин. Розпочинали з продуктів харчування, а згодом перейшли на промтоварну групу – одяг та взуття для жінок. А назва магазину – це ідея чоловіка. Слово «арго» - багатозначне, але в даному випадку запозичена назва корабля з давньогрецької міфології, на якому в XIVст. до н.е. аргонавти вирушили в похід через Егейское море, протоку Босфор і Чорне море до узбережжя Колхіди у пошуках Золотого руна, яке охороняв дракон. Це згадується в «Одисеї» Гомера. Згідно з повір’ям, цей корабель був священним і володів магічною силою, адже в його будівництві допомагала богиня Афіна, використавши деревину зі священного гаю.
-Кажуть, як корабель назвеш, так він і попливе. Тож назва виявилася правильною. А Ви знайшли своє «Золоте руно»?
-Можна і так сказати, адже відкриття магазину жіночого одягу стало втіленням в життя моєї заповітної, ще дитячої мрії. Саме в цьому виді діяльності я знайшла себе. Все, що роблю, роблю з великим натхненням і намагаюся отримати найкращий результат. Мене ще змалечку так вчила мама, й інакше я не вмію. Мій стиль роботи – це задоволений покупець. І для мене найбільша втіха – позитивні відгуки, які чую від жінок, що приходять до нас по покупки. Серед них багато й постійних клієнтів.
-А жінки – народ вибагливий, іноді примхливий, з різними смаками й уподобаннями. Які для Вас існують пріоритети у виборі товару, аби відповідати попиту таких різних покупців?
-Перш за все – це співвідношення «ціна-якість». А в свою чергу по-справжньому якісний товар не може бути дешевим – такі реалії життя. У виборі асортименту надаю перевагу вітчизняним виробникам, бо український товар часто нічим не поступається закордонному. Також особисто їжджу в Польщу і Туреччину, де закуповую одяг і взуття. Покладаюся при цьому на власний смак та попит покупців. І, звісно, постійно слідкую за тенденціями моди та новинками текстильної промисловості. В цьому сенсі велике значення має самоосвіта. Тому час від часу відвідую виставки, конференції, симпозіуми в Києві та Львові, де відкривається можливість дізнатися багато нового, обмінятися досвідом з колегами по бізнесу. А вчитися я завжди любила і люблю. Також дуже цікавою і плідною була поїдка на презентацію жіночого одягу в м.Лодзь, яке є законодавцем польської моди. Всі ці заходи приносять результат, про що свідчать позитивні відгуки покупців.
-Сьогодні придбати одяг чи взуття – не проблема. Що, крім перерахованого, вам допомагає триматися на плаву в умовах жорсткої конкуренції?
-Окрім вдало підібраного асортименту і широкої пропозиції товару, тут важливу роль відіграє ряд інших факторів. Передусім треба розуміти покупця, його потреби і проблеми в наші нелегкі часи. Важливий індивідуальний підхід до кожного. Окремим категоріям покупців ми робимо знижки, магазин постійно бере участь в акціях весняного та осіннього «цінопаду», які організує на рівні міста бізнес-центр. Також співпрацюємо з конкурентами, як би дивно це не звучало. Наприклад, якщо у нас немає саме такої речі, яку шукає покупець, але знаємо, що вона є в іншому магазині, то підказуємо людині, куди звернутися. Так само роблять інші. І одним з головних чинників успіху є грамотне, професійне, цивілізоване обслуговування покупців. Я дуже вдячна продавцям-консультантам Валентині Юнак та Людмилі Хилітей, які вже по десять років працюють в «Арго» і чудово відповідають усім сучасним вимогам. Вони привітно зустрічають покупців, допомагають вибрати товар, аби він личив людині, дають вичерпну інформацію щодо виробника та матеріалу, з якого виготовлений. Дівчата у мене і гарні стилісти, і досвідчені психологи. Цього року Людмила та Валентина були нагороджені грамотами за довготривалу сумлінну роботу – стараюся заохочувати своїх працівників.
* * *
Від відвідин магазину «Арго» залишилися надзвичайно приємні враження, бо тут панує атмосфера тепла і затишку. По-справжньому вражає широта асортименту товарів. У магазині можна придбати стильний одяг, взуття, головні убори та аксесуари на всі випадки життя, на будь-який сезон і, головне, на різні смаки. Пересвідчіться в цьому особисто, завітайте в «Арго» і порадуйте себе обновками, бо ви цього варті!
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі