«Люблю допомагати людям»

19 грудня разом із днем святого Миколая відзначається День адвокатури України. І в цьому є щось символічне, адже як і святий, що вважається заступником знедолених, адвокати допомагають людям у вирішенні складних життєвих питань. Отже, з нагоди професійного свята ми вирішили ближче познайомити наших читачів з молодим правозахисником і постійним ведучим рубрики «Міста вечірнього» «Адвокат консультує» Богданом Пилипюком.
Богдан – наш земляк, народився у Володимирі у сім’ї відомого на весь західний регіон України адвоката нині покійного Григорія Пилипюка. Вже в дитинстві маленький хлопчик, спостерігаючи за роботою батька, який був для нього взірцем справжнього чоловіка і професіонала з великої літери, твердо вирішив піти по його стопах. Григорій Вавилович приділяв багато уваги найменшому синові, інколи брав його з собою, коли проводив власні розслідування чи захищав клієнтів у судах. Тоді на Богданчика справляли велике враження усмішки на обличчях та слова вдячності від людей, яким допоміг його тато. У такі миті батько був для хлопчика справжнім чарівником.
Богдан багато читав, добре навчався у школі (по 9-й клас був відмінником), а ще захопився музикою. Його кумиром став відомий акордеоніст Ян Табачник. Хлопчина із захопленням слухав чарівні мелодії у виконанні музиканта і сам п’ять років ходив у музичну школу, де опанував мистецтво гри на улюбленому інструменті. Також Богдан серйозно зацікавився психологією і перечитав декілька книжок американського науковця Дейла Карнегі. Отримавши атестат зрілості, юнак став студентом заочного відділення факультету «Правознавство» Східноєвропейського національного університету ім.Л.Українки. Водночас працював юрисконсультом у Володимир-Волинському ТМО. Як каже, паралельно освоював і теорію, і практику та на власному досвіді переконався, що саме практика відіграє вирішальну роль у становленні фахівця.
Уже за півтора року Богданові запропонували за сумісництвом посаду директора медико-технічного коледжу, який на той час функціонував у місті. Отже, щодня до обіду хлопець виконував свої обов’язки в лікарні – надавав юридичні консультації медперсоналу та пацієнтам, допомагав та перевіряв правильність оформлення документів, а потім їхав у коледж і там до пізнього вечора вирішував усі нагальні питання. Звісно, було важко, враховуючи те, що, крім роботи, було потрібно виконувати контрольні та готуватися до іспитів в університеті.
-Суміщати роботу і навчання непросто, проте я не шкодую про такий досвід, бо навчився працювати з людьми, став більш організованим та відповідальним, - каже юрист.
По закінченні університету у 2013 році Богдан перейшов працювати помічником адвоката – свого батька. Згідно із законодавством, потрібно мати два роки стажування, потім здати відповідні іспити, щоб отримати свідоцтво про право зайняття адвокатською діяльністю. Хлопець цей шлях успішно пройшов і тоді вже став працювати самостійно. Два роки роботи – не надто великий стаж, але Богдан береться як за цивільні, так і кримінальні справи. Найчастіше звертаються щодо вирішення цивільних спорів, таких як розлучення, невиплата аліментів, поновлення на роботі, сусідські конфлікти та інших. Серед кримінальних переважають бійки, крадіжки та грабежі.
-Богдане, а що найскладніше в роботі адвоката?
-Аби працювати адвокатом, недостатньо отримати лише диплом вишу, а необхідно постійно вчитися. У нашому законодавстві часто відбуваються зміни щодо всіх галузей життя, тож нововведення потрібно постійно тримати на контролі, вивчати та застосовувати на практиці. По-друге, клієнти бувають різні, до кожного треба знаходити індивідуальний підхід. Тут необхідні знання з психології. Інколи потрібно розрадити людину, вселити в неї упевненість у завтрашньому дні. Буває й так, що люди сприймають законодавство по-своєму, більше вірять сусідові, який поділився «сенсаційною» новиною, чи повідомленню в Інтернеті сумнівного походження, і їх дуже важко переконати в тому, що це недостовірна інформація. Також до найскладніших моментів роботи я б відніс розробку правильної лінії захисту у складних та заплутаних справах. Іноді на це ідуть цілі ночі, коли думки не дають заснути.
-Що входить до кола Ваших обов’язків?
-В обов’язки адвоката входить складання позовних заяв та інших юридичних документів, надання юридичних консультацій (роз’яснення законодавства щодо всіх сфер життя), розробка стратегії роботи по кожній окремій справі, збір необхідної інформації за адвокатськими запитами та пошук свідків, представлення інтересів клієнта (підзахисного чи обвинуваченого) у суді та під час досудового слідства, представлення інтересів як фізичних, так і юридичних осіб.
-Чи можна заздалегідь передбачити результат завершення кожної окремої справи?
-На жаль, це неможливо. Суд виносить рішення на підставі представлених доказів. Навіть суддя до завершення процесу не знає, чим закінчиться розгляд справи, адже в судах під час слухань нерідко відкриваються нові обставини. Аби уникнути таких «сюрпризів», адвокату до кожного засідання треба дуже ретельно готуватися, враховувати всі нюанси, навіть якщо на перший погляд вони несуттєві.
-Але ж, мабуть, багато чого залежить і від самого підзахисного…
-Звичайно. Коли людина порушує закон і обирає адвоката, вона повинна бути з ним максимально відвертою, казати тільки правду, щоб він міг забезпечити професійний правовий захист. Треба пам’ятати, що адвокат не має права розголошувати суть справи клієнта, суть обвинувачення. Це професійна таємниця.
-Я десь читала, що головне правило адвоката: не задавай питання, якщо не впевнений, що хочеш почути на нього відповідь. Що Ви думаєте з цього приводу?
-Це так. Але головними правилами я вважаю чесність, порядність, виваженість, відповідальність, непорушену вірність клієнту, бо він тобі довіряє і чекає на допомогу. Не варто гнатися за грошима. Якщо адвокат у своїй діяльності неухильно дотримується правил адвокатської етики та ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», то слава і повага прийдуть самі.
-Про що Ви мрієте?
-Хочу створити свою адвокатську фірму з філіями у різних містах, в якій би працювали класні натхненні професіонали. Люблю допомагати людям і вважаю, що реалізація такої ідеї була б корисною. А ще найближчим часом планую одружитися…
* * *
Користуючись нагодою, Богдан вітає всіх своїх колег із професійним святом. Ми, журналісти, приєднуємося і бажаємо нашим правозахисникам доброго здоров’я та успіхів у нелегкій роботі.
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі