«Лісапетний батальйон» прикермував у Володимир-Волинський

10 липня Володимир запалював під народні ритми єдиного і неповторного «Лісапетного батальйону». За півгодини до початку концерту «Місто вечірнє» поцікавилося діяльністю колективу. Відповідати на запитання взялася лідерка гурту, енергійна Наталія Фаліон.
- «Лісапетний батальйон» у нашому місті вперше? Чи може, тут був раніше хтось із учасників?
- Уперше. Ми взагалі на Волині мало були. У Луцьку відгуляли концерт навесні, приймали нас дуже добре.
- А найкомфортніше, мабуть, виступати вдома, так?
- Так, у Хмельницькому. Там ми виступали вже дев’ять разів і завжди з аншлагом. Тамтешня публіка нас не зраджує, дуже любить.
- Які українські міста здивували вас теплим прийомом?
- Нас здивувала Харківщина. Пам’ятаю, минулого року на Івана Купала ми виступали за 40 км від Росії, але люди там настільки нас знають, такий гарячий прийом влаштували… Ми були надзвичайно здивовані, враховуючи, що там переважає російськомовне населення.
- Ваш колектив славиться благодійністю. Ви досі віддаєте значну частину коштів на потреби воїнів АТО?
- Так, звісно. А ще у нас є деякі акції. Наприклад, маємо домовленість, що проведемо концерт у м.Заставна Чернівецької області і віддамо 50% свого прибутку жінкам, які наготують голубців, ковбаси та іншої смачної їжі для солдатів.
- Жінки цікавляться, як бути хорошою дружиною, матір’ю, якщо постійно на гастролях?
- Ой, дуже важко. Ми повним складом ніколи не виступаємо, бо господарства у кожної з нас багато (загалом колектив нараховує дванадцять учасниць – ред.). Ще й в автобус не влізаємо повним складом. Сьогодні нас приїхало у Володимир восьмеро. Іншого виходу немає, бо ми не професійний колектив, щоб займатися лише цією діяльністю. Дехто має іншу роботу, тому часто не має змоги їхати на концерт.
- Куди поїдете після Володимира-Волинського?
- У Трускавець, а потім поїдемо в Польщу. Уперше ми там виступили у 2000 році. Окрім Польщі, до речі, були в Казахстані, Росії. Запросила нас нещодавно до себе Білорусь. Поки є у планах, а там побачимо. Ми подавали заявку і в Канаду на фестиваль української культури, але це діло призупинилося у зв’язку з фінансовими проблемами. Побачимо, як буде. А загалом нас і в Італію запрошували, але ми візи не встигли виробити. У гастролях є багато умов, які від нас не залежать. «Лісапетний батальйон» навіть у Новосибірську хотіли бачити, але ми вирішили, що хай краще вони до нас. У Москві виступали кілька разів, але ми їхали туди суто до українського земляцтва.
- Наталю Іванівно, яким ви бачите колектив років через 5?
- Через п’ять? Співаючими і процвітаючими (сміється). Два роки минуло, як ми стали переможцями шоу «Україна має талант». Ніби і минув час, але ми цього не відчули. І коли переглядаю запис тих днів, то думаю, що нічого не змінилося, ми такі ж самі: браві і веселі. І люди нас люблять. Не думаю, що народна любов може погаснути за 5 років. Ми все одно будемо працювати, бо це наш спосіб життя.
- Тексти пісень пишете тільки Ви?
- Більшість. Але є тексти сина. Він як менеджер також сюди приїхав. Натхнення мене не покидає. Тільки випадає вільна хвилинка, може, в автобусі, то беруся писати. Ось так недавно народилися дві пісні до нового альбому, який виходитиме до відкриття церкви, заплановане на серпень. Ми ж церкву будуємо в рідному селі. До речі, ви думаєте, ми чому так затрималися (колектив і справді прибув у Будинок культури за півгодини до початку концерту)? Купували дзвони в Луцьку. Ми їх слухали, вибирали і тепер повеземо додому. Ось така у нас різнобока діяльність. Головне, що вона нас не втомлює. Сьогодні ми вам гарантуємо гарний настрій. Скільки не співпрацювали з організаторами концертів, усі відзначають, що такого веселого і невибагливого колективу ще не зустрічали. Усі потім намагаються відновити з нами ділові стосунки.
Що ж, Наталія Фаліон свого слова дотримала, і глядачі залишали концерт під шаленим енергетичним зарядом. У перервах між піснями лунали анекдоти та проводилися конкурси. Наприклад, на найдовші вуса в залі. Переміг мужчина, який вийшов на сцену єдиний та й забрав заслужений подарунок. Також відвідувачі концерту показували коронний рух «Лісапетного батальйону» та називали всі пісні колективу. Як нагороду, отримали диски та магнітики з символікою гурту. Порожніх місць у залі не було, публіка аплодувала після кожного хіта, ще й з великим бажанням. Під час двогодинного концерту тільки й чути було сміх. У кінці концерту зал стоячи вибухнув оплесками, а Наталія Фаліон пожартувала, що хоче лишитися у нас жити. Мовляв, дуже вже хороших чоловіків маємо.
Аліна Зай, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі