Лікарська халатність у Володимир-Волинському ТМО

У березні до мене як до депутата районної ради звернулася жителька району Галина (ім’я змінене з етичних міркувань). Вона поскаржилася на неналежне медичне обслуговування у Володимир-Волинському ТМО.
Галина розповіла, що, перебуваючи у Польщі на заробітках, перенесла запалення легенів, довгий час приймала антибіотики та інші ліки, приписані ще польськими лікарями. У важкому стані повернувшись додому, вона звернулася в місцеве ТМО, де лікар продовжив їй лікування, приписавши антибіотики. Після повторного звернення до лікарні змушена була знову продовжити лікування, тому що стан здоров’я не покращився та ще й розболілася підшлункова. Приймаючи ліки вдома, Галина не могла довгий період навіть їсти, їй ставало все гірше. За порадою подруги звернулась на огляд до лікаря-гінеколога Володимир-Волинського ТМО. Потрапила до Зінаїди Павлюченкової. Лікар жодного огляду, в тому числі гінекологічного, не провела, не зважала на скарги пацієнтки щодо довготривалого погіршення стану здоров’я, перенесеного запалення легенів та лікування антибіотиками і не дала навіть направлення на лабораторні дослідження. На наступний прийом лікар попросила прийти аж через місяць. Дівчина напрошувалася на огляд, протягувала список медикаментів, які приймала, аби дізнатися, чи вони безпечні у її стані, а у відповідь почула: «Дивіться в Інтернеті».
Не отримавши жодної медичної допомоги, Галина змушена була звернутися до іншого лікувального закладу, де її у важкому стані відразу ж госпіталізували у стаціонар.
Вислухавши дівчину, я як жінка та мати просто не могла повірити почутому. Вирішила розібратися з цією ситуацією як депутат та скерувала депутатське звернення до голови Володимир-Волинської РДА Наталії Василець з вимогою провести службове розслідування цього інциденту і притягнути до відповідальності осіб, які причетні до порушення прав пацієнта. Погодьтеся, такі дії лікаря Павлюченкової є непрофесійними, загрозливими для здоров’я людей і шкодять репутації Володимир-Волинського ТМО.
І що я отримала у відповідь? Класичну відписку від лікарів та влади у стилі «ми своїх не здаємо». В лікарні було зібрано комісію, яка дійшла висновку, що лікар Павлюченкова надала пацієнтці кваліфіковану консультативну допомогу.
«На момент звернення до лікаря пацієнтка особливих скарг не пред’являла, лише хвилювалася через затримку менструації. При об’єктивному огляді – стан задовільний. Лікар, зважаючи на останню менструацію, визначила термін вагітності 5-6 тижнів; призначила загальний аналіз крові та загальний аналіз сечі. Враховуючи ранні терміни вагітності, ультразвукове дослідження органів малого тазу при бажанні виношування вагітності не рекомендоване згідно з наказом МОЗ №417 від 15.07.2011 року «Про організацію амбулаторної акушерсько-гінекологічної допомоги України». Для проведення УЗД та взяття на диспансерний огляд рекомендовано звернутися через місяць», - так написали мені у відповіді на депутатське звернення і окремим реченням зазначили, що непрофесійних та загрозливих дій для здоров’я пацієнтки та перебігу вагітності з боку лікаря Павлюченкової З.Л. не було.
Виникає логічне запитання: чому ж тоді Галину госпіталізували в іншій лікарні і довго відкапували?
Я перечитала наказ МОЗ «Про організацію амбулаторної акушерсько-гінекологічної допомоги України», де чітко прописано «2.1. Перший візит вагітної (бажано до 12 тижнів) є найбільш тривалим за часом і передбачає: збір анамнезу, загальне та акушерське обстеження, заповнення медичної документації (Індивідуальна карта вагітної і породіллі – форма №111/о та Обмінна карта – форма №113/о), визначення обсягу і термінів лабораторного обстеження, заповнення вагітною анкети за згодою (додаток 2), інформаційної згоди (додаток 3)». Чи було це зроблене у випадку з Галиною? Звісно, ні.
Аби все ж поставити крапку у цій медичній історії, я вирішила звернутися до депутата Волинської обласної ради Анатолія Вітіва. За його зверненням було проведено службове розслідування цього інциденту комісією управління охорони здоров’я Волинської ОДА. Мене як депутата та Галину як скаржника теж покликали на засідання цієї комісії.
Висновки обласної комісії є абсолютно протилежними висновкам комісії, яку проводили місцеві лікарі.
Виявлено наступні недоліки:
Pпри першому візиті до акушера-гінеколога Володимир-Волинського ТМО не проведено огляд та обстеження пацієнтки;
Pвраховуючи анамнез (перенесені ГРВІ, бронхіт, антибактеріальну терапію в ранньому терміні вагітності) та скарги на момент звернення до акушера-гінеколога, необхідно було провести УЗД, лабораторні дослідження та скерувати пацієнтку на стаціонарне лікування;
Pпацієнтка підлягала диспансерному спостереженню з приводу вагітності, сумісному огляду із завідуючим жіночою консультацією, медико-генетичному консультуванню;
Pпорушено наказ №56 – ОД від 26.04.2007р. «Про стандарти спілкування медичних працівників з пацієнтами»;
Pпорушені основи консультування пацієнта.
Більше того, управління охорони здоров’я Волинської ОДА рекомендувало адміністрації нашої лікарні, за допущені недоліки в наданні медичної допомоги лікарем-гінекологом Павлюченковою, розглянути випадок на нараді трудового колективу та притягнути лікаря до адміністративної відповідальності.
Дві комісії і два різні висновки, тільки один на захист прав пацієнтки, а інший – непрофесійних дій лікаря. Ще тоді, на засіданні комісії, я зауважила нашим місцевим лікарям, що найбільш прикро у цій ситуації те, що молоді хлопці та дівчата – майбутнє нашої країни – змушені шукати заробіток за кордоном, де не мають ніяких соціальних гарантій, у тому числі елементарного медичного лікування. Фактично вони там нікому не потрібні. Приїхавши додому, у свою країну, у своє рідне місто, зіштовхуються з тими ж реаліями – вони також нікому не потрібні. А ще я очікувала на те, що адміністрація Володимир-Волинського району та лікарі знайдуть можливість та час зустрітися і по-людськи поговорити, вибачитися й вичерпати інцидент, який трапився. На жаль, цього не сталося.
Сподіваюся, випадок з Галиною стане останнім халатним інцидентом у нашій лікарні й до кожного пацієнта в ній будуть ставитися з належною увагою.
Ганна Фурман, депутат Володимир-Волинської районної ради від ВО «Свобода»

Розділ новин: 

Коментарі

Я хочу сказати..., що знаю лікаря Павлюченкову, особисто, прекрасний спеціаліст, яка допомогла завагітніти, виносити і народити багатьом жінкам. Я теж медик і знаю про цю ситуацію, не з газети. Жук Алінаі із села Жовтневе, дали направлення на обстеження і вона мала прийти на наступний день, що вона особисто пише в скарзі. А мабуть вирішила, трохи підзаробити, чекала вибачення і грошової компенсації. Загальний стан не був важкий. Вона аж через місяць, лікувалася в стаціонарі в Іваничах. Навіщо писати брехню? Якщо стан був важкий, чому не попала в реанімацію на другий день? Чому не поскаржирася в той же день завідуючому? Чому не пішла до іншого лікаря? А скаргу написала, аж через місяць. Та й взагалі, поїдьте в Нововолинськ чи Ковель, Луцьк. Ніде не ставлять на облік, коли 1 тиждень затримки. Дуже шкода, що обливаєте брудом, пишете брехливі статті. Чого добивається? Вже всі гінекологи звільнилися. А в жіночій консультації одні студенти. Так можна придертися до кожного лікаря. І дуже обідно, що не цінуєте медиків, які приїжджають з інших областей, щоб вас лікувати! За мізерну заробітню плату. Не має поваги до лікарів. Може коронавірус вас заставить, переоцінити.

Я хочу сказати...все зі слів жінки, доказів ніяких не має, обрехала лікаря.

Я хочу сказати..., що стояла в неї на обліку, нічого лишнього не призначає, приємна, тактовна, хороший спеціаліст.

Народжувала в неї, хоч були складні пологи, все закінчилося добре. Дякую! Лікар від Бога.

Допомогла нам завагітніти і виносити дитинку. Шкода, що зараз не працює. До неї завжди були великі черги.

Попали до неї, на роди, не відходила цілу ніч від нас, все було добре. Маємо дитинку:) хороша лікарка

Коментарі