Лікарка порадила хворій жительці Льотничого писати заповіт...

Але близькі не здаються і всіма силами борються за одужання найріднішої людини. Невтішний діагноз Алли Студент потребує дороговартісного лікування в Ізраїлі. Родина, витративши всі заощадження на обстеження хворої у Білорусі та Німеччині, просить допомоги у всіх небайдужих.
Алла Михайлівна – це уособлення добра та радості, усього світлого і позитивного у житті. Її просто обожнюють усі домашні – чоловік Леонід Миколайович, сини Роман і Володимир та невістки Яна і Анжела, її шанують родичі та поважають знайомі. Недаремно кажуть, що щастя та благополуччя сім’ї залежить від хранительки домашнього вогнища, жінки-господині. І саме такою – дружною та щасливою - є родина Студентів, фактично три сім’ї, що в злагоді проживають під одним дахом. І всі вони однаково огорнуті любов’ю дружини і мами - Алли Михайлівни.
Ще зовсім недавно – 12 березня - вітали пані Аллу з 50-літнім ювілеєм. Як завжди, гарна, усміхнена та енергійна, жінка приймала численні вітання. І ніщо не віщувало біди. А легке нездужання винуватиці свята, схоже на невелику застуду, ні в кого не викликало особливого занепокоєння.
-Десь за тиждень до ювілею у мами стало боліти горло і з’явився невеликий кашель, - розповідає Анжела, невістка та похресниця жінки. – Їй прописали таблетки, але жодного ефекту вони не дали. А після дня народження мамине обличчя сильно набрякло. Перед тим з’явилося відчуття душіння в шиї та голові. Тоді у поліклініці порадили приймати сечогінні препарати, які теж не принесли жодного полегшення.
Аби з’ясувати причину набряку, жінка за рекомендацією медиків зробила МРТ грудної клітки у Рівному. Дослідження показало наявність багатьох тромбів у кровоносних судинах – наслідок згущення крові. Другим кроком була МРТ голови, цього разу у Нововолинську, але ніякої патології, окрім того самого набряку на обличчі, виявлено не було.
Після цього через знайомих Аллу Михайлівну записали на прийом до хірурга обласної лікарні, який порадив зробити комп’ютерну томографію, і тільки КТ зафіксувала причину нездужання - пухлину в області серця. Хірург пояснив, що новоутворення у жінки з’явилося вже давно. Часто в аналогічних випадках спочатку це ніяк не проявляється. Людина може жити довго і почуватися здоровою, поки не з’являться перші симптоми.
Із діагнозом «лімфома» лікар виписав направлення жінці в один із онкоцентрів у Київ. У столицю пані Алла поїхала в квітні у супроводі чоловіка і сина. В клініці жінці рекомендували пройти опромінення, а потім взяти пункцію, щоб дослідити характер пухлини.
З’ясувалося, що такі процедури роблять і в Луцьку. Але все пішло не так, як очікувалося. Лікарка онкологічного відділення обласної лікарні, переглянувши результати обстежень, сказала, що опромінювання робити не можна, бо наслідки можуть бути жахливими. Проте дала пані Аллі право вибору під власну відповідальність, знову попередивши про небезпеку.
-Мама зовсім зневірилася і дуже розхвилювалася. Крапки над «і» поставила фраза лікарки: «Краще їдьте додому і пишіть заповіт…», що, власне, вона і зробила, - продовжує розповідь Анжела.
Після почутого в Алли Михайлівни був емоційний шок. Можна тільки здогадуватися, що відчуває людина, якій фактично винесли вирок…
-До нас з’їхалися родичі, щоб підтримати маму і допомогти розв’язати проблему. Зійшлися на думці, що варто поїхати в Брест, де успішно пролікувалася одна спільна знайома. Не зволікаючи, так і зробили. У Білорусі маму прийняли без черг (на відміну від України, де треба було шукати протекцію і скрізь чекати, втрачаючи дорогоцінний час, - авт.). Поставилися доброзичливо і дуже уважно. Ознайомившись з історією хвороби, сказали, що небезпека опромінювання складає 50х50, але краще не ризикувати, адже зробити пункцію можна і без попереднього опромінення, але в країнах Євросоюзу.
Далі Анжела розповідає, що обрали Німеччину, м. Ульм, де мешкає колишня односельчанка, яка зголосилася прийняти у себе пані Аллу з чоловіком на період проходження обстеження. Поїхали 21 квітня, але на той час Німеччина відзначала великодній тиждень, і в клініці не хотіли приймати. Довелося піти на хитрість: викликати швидку і таким чином потрапити в лікарню. Там зробили аналізи, подивилися результати КТ і дали номер телефону професора, до якого рекомендували звернутися.
Зустріч з фахівцем в інтегрованому центрі раку при університетській клініці відбулася тільки за тиждень і після внесення передоплати на суму понад 5 тисяч євро. Зібрали консиліум, з допомогою перекладача вислухали Аллу Михайлівну і сказали, що призначать дату обстеження, про що повідомлять пізніше. Знову довелося чекати. Тим часом надійшов черговий рахунок - на 9,5 тисяч євро – вартість самого обстеження (як виявилося, попередня сума була сплачена лише за консультацію). На оплату пішли всі заощадження сім’ї, плюс фінансова допомога, надана родичами, і гроші, взяті у борг.
Пані Аллу поклали в клініку на три дні, зробили пункцію і повідомили, що результат буде за тиждень. Чекали обіцяні 7 днів, але не дочекалися. Домовившись, що висновки перешлють поштою, поїхали додому. Довгоочікуваний лист отримали тільки за три тижні і дізналися жахливий діагноз: Алла Михайлівна хвора на неходжкінську лімфому. Підозри на онкологічну недугу підтвердилися. Але попри німецький педантизм, висновків по самій пункції, необхідних, щоб якомога швидше розпочати лікування, не надіслали й досі.
Додаткове обстеження і перший курс лікування пані Аллі необхідно пройти в Ізраїлі, потім продовжувати можна буде в Україні. На все це потрібна шалена сума коштів, а родина Студентів, витративши загалом 16 тисяч євро на обстеження, уже опинилася в дуже скрутному становищі. Нині всі поточні витрати сім’ї беруть на себе діти. Леонід Миколайович до останнього часу трудився далекобійником у Польщі, але мусив покинути роботу, щоб бути поруч з коханою дружиною, супроводжувати її на лікування. Усе життя працювала й Алла Михайлівна. Багато років жінка віддала роботі на Володимир-Волинській швейній фабриці, де неодноразово відзначалася як передовик виробництва. Потім перейшла працювати ближче до дому – була продавцем у магазині с. Льотниче. Але підступна недуга вибила її зі звичного ритму.
Жінка має просте людське бажання – жити! Адже їй так хочеться дочекатися внуків, допомагати їх виховувати і радіти кожному дню, спостерігаючи, як вони ростуть…
І щоб мрії здійснилися, сім’я Студентів звертається до всіх небайдужих людей з великим проханням: допомогти врятувати рідну людину.
Кошти можна перерахувати на картку ПриватБанку № 5168742727517462 на ім’я Студент Алли Михайлівни.
Кожна гривня, що надійде на рахунок, - це шанс на життя! Тож допоможімо всім миром!
Міла Сергєєва, с. Льотниче, Володимир-Волинський район
Конкурс журналістських матеріалів «Поспішаймо творити добро» ініційований Благодійним фондом Олександра Шевченка та Українським журналістським фондом.

Розділ новин: 

Коментарі