Лідія Козак: «Я вам дарую, люди, своє слово»

22 лютого районним Університетом ІІІ віку спільно з педагогічним колективом і учнями НВК «ЗОШ І-ІІІст. – дитячий садок» с.Льотниче відбулася зустріч із слухачкою університету мамою учасника АТО поетесою Лідією Миронівною Козак.
Ця жінка щиро вболіває за долю інших, і сама сильна духом, цілеспрямована, небайдужа, завжди усміхнена. Односельці її поважають і цінують за те, що вона – невичерпне джерело енергії та ідей. Коли на сході України розпочалися бойові дії, вона не стояла осторонь. Маючи хист передавати наболіле поетичними рядками, Лідія Миронівна присвятила Героям Небесної Сотні та АТО чудові вірші, слухаючи які немов переносишся туди, де прості чоловіки стали героями, віддаючи найдорожче – життя заради рідної України.
Гостя свята поділилася гіркими спогадами про той час, коли її син був на сході. Свій біль та переживання вона вилила у вірші «Материнський біль».
Коли Лідія Миронівна читала свої вірші, присутні завмерли, а у мене мурашки побігли по тілу… Зворушливо звучать її рядки про матір, про село, школу, друзів. Не шкодуймо для людей доброго слова і щирого тепла свого серця, як це робить Лідія Козак.
Творчий вечір талановитої поетеси був емоційно хвилюючим. Учні декламували вірші «Герої не вмирають», «Борці за волю», «На вільних землях», «Україно, вставай», «Материнський біль», «Ми, українці», «Бійцям, загиблим під Волновахою», «Сину, сину…», «Що дав майдан для України», «Боєць АТО», «Сповідь солдата», «Дослухайтесь до серця матерів», «Йде неоголошена війна» та інші. Зі сльозами на очах тремтячим голосом сама Лідія Миронівна читала поезії, які відкладалися тривожно-тужливими думками у кожного з присутніх. У виконанні Вікторії Бацанської та Марії Савюк прозвучали пісні «Над землею тумани», «Лицарі України».
Приємною несподіванкою у кінці свята став подарунок – видана збірка поезій Лідії Козак «Я вам дарую, люди, своє слово». Збірка вийшла за сприяння заступника з виховної роботи Ірини Бояриної та куратора Університету ІІІ віку Інни Залевської.
Ми тішимося вдалою співпрацею та дружбою з педагогами і учнями місцевої школи. І сподіваємося на подальші теплі зустрічі та спілкування. Терпіння всім нам, міцного здоров’я, кохання і перемог, аби кожен з нас міг повернутися до того, заради кого б’ються наші серця.
Інна Залевська, куратор Університету ІІІ віку, с. Льотниче, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі