«Лазертаг – спорт XXI століття», що захоплює молодь

», яка і стала прообразом усіх сучасних видів лазертагу. Тут одразу виникають запитання: для чого взагалі цей вид спорту, хто придумав назву «лазертаг», де була відкрита перша так звана арена (локація) для проведення ігор?
Лазертаг – це командна спортивна гра, в якій використовується спеціальне світлосигнальне обладнання: електронні макети зброї, які стріляють безпечними інфрачервоними променями, і пов’язки з датчиками влучення. Цей спорт – чудова можливість в умовах реальної гри отримати чималу порцію адреналіну. Це зовсім не те, що комп’ютерна гра, де ви сидите перед монітором, псуєте свій зір і морально деградуєте. Це нагода побачити щось нове, можливість розвиватися. Перша лазертаг-арена була відкрита у Далласі, штат Техас, у 1984 році компанією «Photon».
Організаторами і власниками спортивного клубу «Лазертаг» у Володимирі-Волинському є Богдан Стецюк та Костянтин Мацелік. «Наш клуб націлений на те, щоб залучити дітей до такого виду спорту, відривати їх від комп’ютерів та телевізорів. Лазертаг – розвиваюча гра, яка стала активним видом спорту, корисним проведенням вільного часу та альтернативою сидінню за комп’ютером і телевізором. Ідея виникла через проведення одноманітних днів у місті у вільний від роботи час. У Володимирі достатньо різноманітних закладів, а чогось цікавого і неординарного не було, щоб відпочити, розважитись, гарно і весело провести час».
Що таке лазертаг? Лазертаг (від англ. laser – лазер, і tag – мітка/мішень) — це імітація бойових дій з використанням зброї, яка вражає датчики безпечним для людини імпульсом інфрачервоного світла. Сьогодні в кожній сім’ї є телевізор з пультом дистанційного керування. Щодня ви відпрацьовуєте прийоми лазертагу – «цілитесь» пультом у приймач телевізора, який про «ураження» сигналізує відповідною командою: перемиканням каналу, зміною звуку та ін. Лазертаг був розроблений навчальною військовою системою США під назвою MILES у 1960 році. На сьогодні лазертаг є однією з найпоширеніших ігор США та Європи. «Лазертаг нещодавно почав набирати популярності. В Україні він існує близько п’яти років, а у Володимирі-Волинському – 2 місяці. Гра для всіх: для чоловіків, жінок та дітей будь-якої вікової категорії. Сама арена для гри знаходиться на території консервного заводу. Приміщення для гри шукали досить довго, були різні варіанти, але зупинилися саме на цій локації. Арена досить велика як для нашого міста. Також плюс її в тому, що на ній можна грати за будь-яких погодних умов, арена знаходиться у приміщенні. У планах зробити виїзні ігри на природі», - діляться власники спортивної гри у Володимирі-Волинському.
Обладнання, що використовується при грі у лазертаг: 1.Пов’язка з датчиком. Зчитує потрапляння лазером. При попаданні датчик починає блимати, що дозволяє іншим гравцям бачити, що гравець вражений. 2.Лазертаг-зброя. Посилає інфрачервоні імпульси, які зчитуються датчиками на пов’язці. 3.Камуфляжна форма. Зручна форма. Дозволяє максимально зануритися в атмосферу гри. 4.Додаткове обладнання. Різні бомби, прапори та інше, в залежності від сценарію гри.
Чому варто грати у лазертаг? 1.Ігри в лазертаг повністю безпечні. Ні синців і больових відчуттів, тому можуть грати навіть дівчата і діти. 2.Не потрібне спеціальне екіпірування. Ви можете грати в будь-якому зручному для вас одязі, без масок і захисних костюмів. 3.Вартість гри значно нижча, ніж інших аналогічних ігор. 4.Інфрачервоні промені не шкідливі. 5.Можна без проблем грати де завгодно: у дворі, парку, офісі і т.д. 6.За рахунок комп’ютерних технологій повністю виключена нечесна гра. 7.Різноманітність сценаріїв гри. Можна вибрати стандартний сценарій, можна придумати свій. 8.Дальність стрільби – до 300 метрів.
Лазертаг має ряд суттєвих переваг: повна відсутність больових відчуттів, тому грати можуть всі бажаючі: чоловіки, жінки і навіть діти; зброя програмується під будь-який сценарій під час гри; відсутність шахрайства – автомат «вбитого» бійця відключається самостійно; висока дальність стрільби – вбивча сила коливається в діапазоні від 200м до 300м, прицільна дальність – від 100 до 200м; різноманітні сценарії та рівні захисту гравців дозволять досвідченим бійцям та їхнім менш підготовленим колегам вступити у сутичку на рівних в чесному бою; відсутність залежності обладнання від погодних умов – зброя не боїться спеки, холоду, дощу та снігу, що дозволяє активно відпочивати цілий рік. Наявність вітру та дрібних гілок не є перешкодою для вбивчої сили автомата; немає необхідності застосовувати спеціальне захисне обмундирування – в якості «вбивчого фактору» у зброї використовується потужний інфрачервоний промінь, безпечний для здоров’я людини; мінімальні вимоги до фізичної підготовки, яку, до речі, тут же можна і покращити. В іграх клубу ви зможете спробувати себе в ролі спецназівця, терориста, штурмовика або снайпера, беручи участь у лазерних боях на відкритій місцевості. Ваш успіх залежить лише від ваших навиків стрільця, стратега і тактика.
За словами психологів, лазертаг – дуже корисна гра як для дітей, так і для дорослих. Дітям вона дозволяє розвинути свої здібності: самостійність, рухову координацію, кмітливість, предметне мислення і засвоїти навички орієнтації на місцевості. Дорослим – дає емоційне розвантаження, прекрасну можливість випустити назовні всі негативні емоції та поганий настрій, зняти стрес і, як кажуть, випустити пар. Лазертаг чудово допомагає згуртувати команду і зміцнити сімейні стосунки. Також доведено, що учасники після гри не мають абсолютно ніяких тенденцій до насильства, а навпаки, розслаблені, перебувають у хорошому настрої і задоволені життям.
Юлія Оберук, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі