Купіть котел або пластикові вікна – і держава поверне вам частину коштів

До нашої редакції вже не раз зверталися читачі з проханнями роз’яснити суть державної програми для населення з відшкодування коштів на придбання негазового котла, а також енергозберігаючих матеріалів і устаткування. Так як програма діє через «Ощадбанк», ми одразу звернулися до керуючого Володимир-Волинською філією Олега Козака, та програма перебувала ще у розробці. Як тільки всі нюанси програми стали відомі, Олег Михайлович розповів нашим читачам про неї детально.
-З метою скоротити споживання енергоресурсів, а отже і знизити витрати на комунальні послуги у травні запрацювала державна програма енергомодернізації. Суть її у тому, що держава виділяє кошти, які можна використати для енергомодернізації багатоквартирних будинків (для ОСББ), утеплення приватних будинків, покупки негазових котлів та обладнання для обліку тепла, гарячої та холодної води, радіаторів опалення з терморегуляторами (як у квартирах багатоквартирних будинків, так і в приватних будинках). Програма поширюється на мешканців приватних і багатоквартирних будинків, але слід звернути увагу на таке: держава компенсує придбання негазових котлів, матеріалів та устаткування, але витрати на роботу зі встановлення до цього переліку не входять, - розповідає Олег Михайлович.
-Що потрібно зробити, аби отримати компенсацію?
-Перш за все оберіть товар (негазовий котел, матеріали чи обладнання), необхідний для проведення енергозберігаючих заходів. Зберіть пакет документів, необхідних для прийняття рішення по кредиту: паспорт та ідентифікаційний код, довідку про отримані доходи за останні 6 місяців, правовстановлюючий документ на нерухоме майно, яке перебуває у власності позичальника або членів його сім’ї, рахунок-фактуру на обраний товар з будь-якого магазину. З документами прийдіть до відділення «Ощадбанку», отримайте згоду і приступайте до реалізації проекту. Сплатіть перший внесок та дайте підтвердження в банку. Отримайте кредит і надайте до банку документи, які підтверджують здійснення покупки. До 20 числа наступного місяця банк направить відповідну інформацію до Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України. Зауважте, що сума, отримана від держави, буде зарахована для погашення частини вашого кредиту.
-Яку суму потрібно буде заплатити відразу?
-Мінімальний початковий внесок – 10 відсотків від вартості товару. Його сплату слід підтвердити у банку.
-Яку частину коштів компенсує держава?
-Держава компенсує 20 відсотків від загальної суми кредиту (максимум 5 тисяч гривень) на купівлю негазових котлів. 30% (максимум 10 тисяч) на купівлю енергоефективного обладнання та матеріалів для приватного будинку або для квартир у багатоквартирних будинках. 40% (максимум 10 тисяч на одну квартиру) на покупку матеріалів і устаткування для багатоквартирного будинку. Наприклад, придбавши енергозберігаючі вікна на суму 30 тисяч гривень, як фізична особа ви можете отримати кредит в «Ощадбанку» на 27 тисяч. Держава бере на себе 8,1 тисячу гривень. Кредит ви отримуєте на термін до трьох років під 25 відсотків річних.
-Скажіть, будь ласка, яка реальна вигода для людей, що хочуть взяти участь у програмі?
-Ставши учасником державної програми, ви знижуєте тепловтрати до 50 відсотків, а значить і витрати на комунальні послуги. Держава компенсує значну частину вартості покупки – від 20 до 40 відсотків. Решта суми кредиту розбита на тривалий термін – до 36 місяців, отож, щомісяця потрібно буде сплачувати прийнятну суму. Якщо матимете змогу сплатити достроково, можете зробити це у будь-який день без комісії. Крім того, енергомодернізація житла відчутно підвищує його вартість: за словами експертів з нерухомості, не менше ніж на 10 відсотків. Отож, поки є така можливість, скористайтеся програмою. Головна причина – це вигідно!
За детальнішою інформацією ви можете звернутися до філії ВОУАТ «Ощадбанк» у Володимирі-Волинському за адресою: вул.Небесної Сотні, 5 або за телефоном 2-12-41.
Тетяна Корнійчук, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі