«Культура в селах громади має бути на високому рівні та зберігати свою самобутність»

Саме цей принцип покладений в основу діяльності Центру культури та дозвілля Зимнівської ОТГ, яким керує Людмила Оцалюк.
В травні цього року в Зимнівській ОТГ став діяти комунальний заклад - Центр культури та дозвілля, якому підпорядковуються всі клубні заклади, будинки культури та бібліотеки Зимнівської об’єднаної громади. Заклад створено за ініціативи очільника ОТГ В’ячеслава Католика. Враховуючи культурний потенціал кожного села, яке входить в громаду, В’ячеслав Артурович мріє підняти сільську культуру на досить високий рівень. Створений Центр культури та дозвілля - поки що єдиний в нашому районі. Призначення керівника відбувалося на конкурсній основі. Перемогу в конкурсі здобула відомий в районі та місті діяч культури Людмила Оцалюк. Вона й очолює Центр культури та дозвілля Зимнівської ОТГ.
У Людмили Михайлівни стаж роботи в культурі становить 25 років. За цей час пані Людмила набула великого досвіду. Любов до культури, за словами Людмили Михайлівни, у неї в крові. Народилася вона 1974 року в селі Річиця Ратнівського району, але ще зовсім крихіткою батьки перевезли її до села ХворостІв Володимир-Волинського району. Батько – Олександр Нінічук – працював в секторі культури на рідній Ратнівщині, грав на баяні. Згодом у Хворостові родина Нінічуків створила сімейний співочий колектив. Навчаючись у Березовичівській школі, Людмила відвідувала музичну школу у районному центрі, освоювала гру на бандурі. Після школи вступила в Луцьке училище культури, яке закінчила з відзнакою. Завдяки цьому за співбесідою вступила на заочне навчання в Рівненський державний інститут культури. В 2007 році молодому спеціалістузапропонували працювати у кінотеатрі імені Шевченка, де згодом Людмила Оцалюк стала директором КМЦ. Потім були 10 років плідної роботи на посаді директора Володимир-Волинського РБК. Отож, на посаду керівника Центру культури та спорту Зимнівської ОТГ прийшов досвідчений спеціаліст, який любить і добре знає свою справу.
- Людмило Михайлівно, в чому полягає основна роль Центру культури та дозвілля?
- Основне завдання – це підтримка тих досягнень, які вже є в культурних закладах ОТГ, і організація культурно-просвітницьких заходів, які покликані сприяти духовному відродженню українського народу. Центр виступає як коригуючий орган. Ми за те, щоб культура у кожному селі розвивалася самобутньо, на базі місцевих звичаїв та традицій.
- Людмило Михайлівно, вам дісталася непогана культурна спадщина. Адже кожне село має досить багаті культурні надбання.
-Безперечно, що спадщина досить багата. Головне те, що я знаю всіх працівників сільських закладів, оскільки багато років працювала з ними. У нас діють 5 будинків культури. Це в Зимному, Хмелівці, Сельці, Бубнові, Льотничому. У Когильному, Володимирівці, Поничеві, Шистові, Нехворощах і Житанях діють клуби. Маємо клуб-бібліотеку в селі Руснів. Підпорядковується наш комунальний заклад безпосередньо Зимнівській сільській раді, маємо свій статут. На разі виготовляються необхідні документи задля того, щоб заклад набув статусу юридичної особи. У Центрі працюють художній керівник – Валентина Юрчук, та методист Дмитро Терьохін.
- З якими проблемами ви вже встигли зіткнутися за цей короткий час?
- Проблем вистачає. Незважаючи на всі досягнення, ми, все-таки, розпочинаємо свою діяльність з чистого листа. Найперша і найболючіша проблема – це фінансування. Друга проблема в тому, що не всі працівники сільської культури мають відповідну освіту. Їм надаватиметься постійна методична допомога.
Окреме слово хочу сказати і про бібліотеки, які віднині входять до нашого комунального закладу. Це бібліотеки в селах Зимне, Льотниче, Селець, Бубнів та Житані. Я не була знайома з роботою бібліотекарів. Проте за цей короткий час мене вразила та колосальна робота, яка проводиться бібліотекарями громади з пропаганди української книги. Ми намагатимемося зробити все, що залежить від нас, аби всі бібліотеки були оснащені комп’ютерами.
- Безумовно, у вас уже вимальовуються певні задуми та плани?
- Ми працюємо для людей, отож, у першу чергу врахуємо інтереси людей. Останнім часом стали популярними дні села. Це красиві і корисні заходи, які збирають широку аудиторію мешканців. Ми бачимо активну роботу художньої самодіяльності. Проте помічено, що надто довгі концерти втомлюють глядачів. Будемо націлювати працівників закладів культури, щоб побільше проводити заходів, які активізують людей, тобто конкурсів, ігор тощо.
До речі, щойно згідно розпорядження Зимнівського сільського голови до нашого центру приєднано сектор молоді та спорту “Спорт для всіх”. Отже, сільська культура об’єднається зі спортом.
- Свого часу були досить поширені обміни концертами художньої самодіяльності. Чи не плануєте ви відновити такий вид діяльності?
- Звичайно, плануємо. У наших планах виїзні семінари, завдання яких полягатиме в тому, щоб показати досягнення закладів культури в спільній роботі з бібліотеками. Відбуватимуться не тільки обміни концертами. А й зустрічі за круглим столом, вогники за чашкою кави. Хочу акцентувати увагу на тому, що наш сільський голова В’ячеслав Артурович Католик особисто зацікавлений в тому, щоб культура в селах була на високому рівні і зберігала свою самобутність. Адже кожне село має свою «родзинку», своїх неповторних майстрів та артистів. Я проти того, щоб керівники художньої самодіяльності моделювали сценарії, а розробляли свої, враховуючи інтереси та уподобання місцевих мешканців. І тоді культура в наших селах відродиться на повну силу. Тим більше що керівник Зимнівської ОТГ В’ячеслав Католик готовий сприяти цьому всіма силами. Візьмемо до уваги, що він не допустив закриття жодного діючого закладу культури та жодної бібліотеки на території ОТГ.
По завершенню зустрічі Людмила Михайлівна запросила кореспондента до Зимнівської бібліотеки, де вже 33 роки трудиться Світлана Михайлівна Пріма, бібліотекар 1-ої категорії, надзвичайно творча людина. Світлану Михайлівну ми застали в ту мить, коли вона обговорювала з дітьми нові книжкові надходження. Як виявилось, бібліотекар постійно залучає підростаюче покоління до цікавих заходів, а тому бібліотека працює навіть без перерви на обід. Тут постійно є юні читачі.
Антоніна Булавіна, с. Зимне, Володимир-Волинський р-н

Розділ новин: 

Коментарі