Куди ведуть нас сновидіння?

Чи часто ми задумуємося про значення наших сновидінь? Вони здаються нам звичайною буденністю, проте без них ми не уявляємо свого життя. Сновидіння потрібні людям, навіть ті, які не збуваються, бо завдяки їм ми можемо відчути себе такими, якими ніколи не будемо у справжньому житті. Сновидіння – це друга реальність, що змінює все навколо.
Ця тема дуже зацікавила мене, і я вирішила провести невеличке опитування моїх друзів Каріни і Влада, а також поспілкуватися із вчителем-волонтером з «Корпусу миру» Джейкобом Макгрю, який працює у нашій гімназії, щоб отримати відповіді на запитання, які довгий час не дають мені спокою. Ось деякі з них:
-Які зазвичай ти бачиш сновидіння – кольорові чи чорно-білі? – цікавлюся у Каріни.
-Я рідко звертаю увагу на колір моїх сновидінь, проте останнє було кольоровим.
-Чи виникало колись у тебе бажання опинитися там, де бачила себе під час сну?
-Виникало, і не раз. Деколи мені сниться те, що б я хотіла мати чи робити у реальному житті.
-А чи були випадки, коли твої сновидіння здійснювалися?
-Таке траплялося декілька разів, але я впевнена, що це була випадковість.
-Чи хотіла б ти стати автором своїх сновидінь?
-Думаю, це було б чудово – створювати свій маленький, проте ідеальний світ, в якому все так, як ти бажаєш. Якби можна було замовляти сновидіння, ми б отримували надзвичайну можливість краще пізнавати самих себе, потрапляючи у нестандартні ситуації.
-Чи часто ти бачиш сновидіння? – це запитання до Влада.
-Чесно кажучи, щоночі. Єдина проблема, що я їх не запам’ятовую, але, прокинувшись, точно знаю, що бачив сон, а, можливо, й декілька.
-Як ти гадаєш, сновидіння можуть змінювати реальність чи вони лише фантазія, яку нам посилає уві сні наш розум?
-Вважаю, що для свідомої людини сновидіння аж ніяк не можуть замінити реальність, бо вони – вигадка нашого розуму, а не справжнє життя.
І на завершення цікавлюся у Джейкоба Макгрю, чи змінювалися його сновидіння з плином часу, чи відрізняються вони від тих, які він бачив у дитинстві.
-Звісно. Всі ми дорослішаємо, відтак змінюємося. Стають іншими наші мрії, бажання, і сни – також.
Спілкувалася Людмила Серьогіна

Розділ новин: 

Коментарі