Крізь негоду й кілометри заради коханої

З тією, яку я шукав довгі роки, ми познайомилися в 1971 році на танцях. У селищі, де я жив, на десять хлопців — одна дівчина, і ми, хлопці, ходили, їздили в сусідні села шукати подруг. Ось мій друг Дмитро і я теж вирушили кілометрів за двадцять: до міста 12, і від нього 8 кілометрів.
У тому селі, влітку біля річки на лузі, хлопці зробили різнокольорову гірлянду лампочок, притягли підсилювачі. Увечері ми опинилися на цьому танцювальному лузі. Звучала музика, танцювали кілька пар, в основному дівчата, а навколо їх оточував натовп хлопців. Побачивши одну пару дівчат, ми підійшли до них. «Свою» я помітив відразу ж. Звали її Таня.
Коли Таня йшла додому, я попросив записку їй мені написати, якщо згодна дружити. Ніч не спав, у знайомих ночували, вранці, як тільки почало світати, бігом на луг. Під каменем записка, з хвилюванням читаю: «Я згодна зустрічатися. До скорої зустрічі». Я був тоді щасливий. Так розпочалася наша дружба.
Ви скажіть, що такого, так багато зустрічаються! А ні, три роки ходьби з бігом 21 кілометр туди й назад, як у фільмі «Альошкина любов». Та й я був, як Альошка, сором’язливий, ще не сміливий із дівчатами. Коли йшов від неї, не раз і в грози страшні, сильні потрапляв. І в холодні осінні дощі - теж (парасольки не було), і голодний був у дорозі, і спати завжди хотілося. Бувало, йду по трасі, машин немає, то закриваю очі і дрімаю на ходу. Рідко коли на платформі товарняка їздив. На станції зістрибував по ходу поїзда, а там вісім кілометрів пішки, бігом. Кілька разів Таня казала, що між нами все скінчено, а причину не називала. Але я все одно ходив до неї. Уже потім, на третьому році, її господиня показала листи її солдата, я їх не став читати — навіщо? Але їй сказав: «Прийде солдат, тоді все вирішиться, кого вибереш, а поки я не прийду більше». Так і чекав. Потім, через рік, Танюша зізналася: «Я з цим солдатом усього раз на проводах двоюрідного брата в армії зустрічалася». Симпатичний був тоді Володя, а коли прийшов, не сподобався він їй, щетиною заріс, спиртним захопився, недбало одягнений. Коротше кажучи, Таня мене вибрала. Усього я натерпівся від своєї любові, але не шкодую. Танюшка тепер — моя улюблена, прекрасна дружина, піклується про мене. Усе добре в нас.
Підготувала Олена Зініч

Розділ новин: 

Коментарі