Крім цифрового рентген-апарата, у Нововолинську діагностуватиме недуги ще й надсучасний томограф

Валентина Савчук, м.Нововолинськ
Четвер 18 вересня став особливим днем не лише для медиків Нововолинської центральної міської лікарні, а й для багатьох жителів міста. Вони раніше змушені були записуватися в чергу, а потім їхати за 100 кілометрів до Луцька у міську клінічну лікарню №2, щоб зробити томографію головного мозку чи іншого органу. Відтепер у шахтарському місті є свій томограф, послугами якого з 1 жовтня матимуть змогу скористатися не лише нововолинці, а й мешканці навколишніх міст та районів.
За словами завідувача рентгенологічного відділення Валерія Жданя, є багато недуг, які неможливо діагностувати за допомогою класичної рентгенології. А комп’ютерний томограф дозволяє поставити точний діагноз при хворобах головного мозку, шиї, органів грудної клітки, черевної порожнини, малого тазу та відділів хребта, онкопатологію тощо. Ціна обстеження, згідно з наданим прайсом, коливатиметься в межах 360-1185грн. (представник інвестора обіцяв зробити її доступною для всіх) у залежності від того, чи застосовуватиметься контрастування та який орган діагностуватиметься. Наприклад, діагностика головного мозку і пазух носа без контрастування коштуватиме 360грн., органів грудної клітки, черевної порожнини (печінка, підшлункова залоза, жовчний міхур) та хребта – 490грн. Кт-ангіографія головного мозку із застосуванням контрастної речовини (внутрішньовенне контрастування) – 950грн., кт-аортографія грудного і черевного відділів, непарних вісцеральних гілок черевної аорти, ниркових артерій – 1000грн. Скринінговий пошук онкопатології для дорослих – 1950грн., для дітей – 1530грн. У ціну послуги входять всі витратні матеріали, необхідні для обстеження (контрастна речовина, одноразові рукавички, шприци, катетери), а також засоби індивідуальної гігієни для пацієнта (бахіли, простирадла і т.д.). Пацієнту на руки видаватиметься письмовий висновок, дані всього обстеження на електронному носії та плівка з інформативним зображенням при необхідності, можлива консультація лікаря-рентгенолога.
Обладнання вартістю понад 4 мільйони гривень (крім найсучаснішого томографа фірми Siemens «SOMATOM Emotion-6» - схожий є лише в обласному онкодиспансері, у комплект входить ще й автомат для введення контрастної речовини у вену, комп’ютер та інша техніка) встановили в хірургічному корпусі лікарні інвестори, які займаються поставкою медичного устаткування у кількох європейських країнах.
Як повідомив представник інвесторів Роман Каліщук, кабінет комп’ютерної томографії приватний і працюватиме у Нововолинську на правах оренди з понеділка по п’ятницю – з 8-ї до 16-ї год., у суботу – з 8-ї до 14-ї год. Кількість людей, яких обстежуватимуть за направленням лікаря щодня, залежатиме від того, з якою патологією направлятиметься пацієнт.
Участь у відкритті кабінету і перерізанні символічної стрічки, крім адміністрації лікарні та міського голови Віктора Сапожнікова, взяли також губернатор краю Володимир Гунчик і начальник управління охорони здоров’я ОДА Ігор Ващенюк. Після ознайомлення з роботою томографа гості з області відвідали відділення гемодіалізу, християнський медико-реабілітаційний центр, а також кабінет, де встановлений закуплений ще влітку за кошти обласного та міського бюджетів (909тис.грн.) цифровий рентген-апарат корейського виробництва «VA–HF-750».
-Обладнання має безліч функціональних можливостей, дуже компактне, надійне і просте в користуванні, забезпечує високу якість зображення і низьке променеве навантаження на організм пацієнта та медичний персонал, - розповідає лікар-рентгенолог Ольга Бузінська. – Для наших медиків це справжній скарб, який дозволяє їм не лише роздивитися всі органи хворого і діагностувати хворобу, а й використовувати рентген при складних операціях. Робота забирає лічені хвилини. Зробивши рентген, ми тут же вставляємо диск у сканер і через дві-три хвилини на моніторі комп’ютера з’являється зображення потрібного органу, підкоректувавши яке за допомогою спеціальних програм, ми маємо можливість діагностувати, наприклад, не лише легені чи нирки, а й одночасно виявити пошкодження кісток хребта, визначити кут його скривлення (сколіоз) тощо. Для мешканців міста обстеження безкоштовне. Лише 10 гривень при потребі потрібно заплатити за диск, на який записуємо для пацієнта результати обстежень.

Розділ новин: 

Коментарі