Кредитування на житло в сільській місцевості йде на спад

На нараді в РДА, яка відбулася 24 липня, обговорювали два актуальні питання: пенсійну реформу і положення про надання кредитів на житло громадянам, які проживають у сільській місцевості.
Із першого питання виступила начальник Володимир-Волинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Лариса Величко. Підбивши підсумки діяльності управління за перше півріччя 2017 року, вона зазначила, що план виплати пенсійного забезпечення виконано на 113%. Активно проводиться робота з детінізації пенсій, і в цьому напрямку успішно розвивається співробітництво з прокуратурою, державним інспектором праці, державною фіскальною службою тощо. За півріччя призначено 115 нових пенсій. Чотирьом жителям району встановлено пенсію за особливі заслуги перед Україною. Також очільниця Володимир-Волинського об’єднаного управління Пенсійного фонду повідомила, що два робочі місця із призначення пенсій створено при ЦНАПах Зимнівської та Устилузької ОТГ. Лариса Величко ознайомила присутніх з перспективами пенсійної реформи, яка має вступити в дію з 1 жовтня 2017 року.
Начальник відділу архітектури, містобудування та ЖКГ Петро Чуцький розповів про дію положення про кредитування на житло мешканців, які проживають у сільській місцевості. Це положення розроблене відділом відповідно до Державної програми щодо пільгового кредитування на селі. В області діє фонд, який виділяє кошти на кредитування. Умовою надання кредиту є обов’язкове проживання у сільській місцевості та зайнятість у сільськогосподарському секторі і соціальній сфері села. Сім’ї, які мають більше 3-х дітей, звільняються від податків. Договори щодо кредитування мають право укладати сільські громади. Правда, як зазначив промовець, нині кредитування на селі йде на спад.
Заступник начальника управління агропромислового комплексу Світлана Мазурок повідомила про хід жнив у районі. Хороші врожаї дали бобові культури, зокрема ріпак і горох. Молотьба гороху показала непоганий результат – 50% з гектара.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі