Котел у Лудинський дитсадок привезли тільки через півроку після аварії

«Місто вечірнє» висвітлювало січневі події у дитячому садку с.Лудин. Районній раді потрібно було півроку для того, щоб вирішити цю проблему.
Нагадаємо, 9 січня у ДНЗ «Сонечко» вибухнув опалювальний котел. Як пояснив лудинський сільський голова Андрій Никитюк, біда трапилася внаслідок промерзання батареї в системі опалення. Мовляв, тривали різдвяні свята, це був час відпусток, вирішили заощадити на теплі. Про технічний стан самого котла, між іншим, невідомо. Очевидно, розголос події небажаний. Але хіба можна промовчати, якщо річ стосується здоров’я та життя дітей? Був і постраждалий: кочегар із села Чорників – Віталій Киричук, який зазнав серйозних опіків.
Випадок у Лудині бентежить тим, що садочок все-таки відвідують діти – цвіт нації і безмежне щастя своїх батьків. Справді, не можна допустити, щоб у дошкільному навчальному закладі вибухали котли. Але водночас не можна безпідставно звинувачувати кочегара, який, між іншим, матеріально допомагав відновлювати котельню дитсадка.
Обіцянки швидкої купівлі нового котла, а також косметичного ремонту на місці вибуху виявилися не цяцянками, однак, схоже, для конкретних дій потрібен був поштовх. Повідомляємо: котел привезли у дитячий садок аж у четвер 16 липня. У середу, днем раніше, бюджетна комісія прийняла рішення заслухати звіт сільського голови Лудина, пришвидшивши тим самим доставку котла ледь не в сотню разів. Може, така затримка спричинена обставинами, як це пояснюють у Лудині. Однак надто часто «грізні» обставини стають на шляху обіцянок можновладців. Відверто скажемо, що збоку це все нагадує безлад: ніби й не смертельне, але таке обридле явище.
Наприкінці червня голова РДА Наталія Василець дала розгорнуте інтерв’ю «Місту вечірньому», де відповіла на запитання про вибух у дитячому садочку с.Лудин: «Винні у вибуху котла в Лудинському дитячому садочку покарані, котельня відбудована і до 15 липня має бути все готове до початку нового опалювального сезону». Треба розуміти, що тверде слово очільниці РДА ще не означає, що ситуацію вирішили вчасно. Покарання ж винних взагалі виявилося самосудом – офіційного розслідування так і не було.
16 липня на місці події в с.Лудин журналістів газети та депутата районної ради Петра Козлюка зустріла завідувач ДНЗ «Сонечко» Валентина Фьодорова. Вона й розповіла, що котел привезли того ж дня, тільки вранці. За її словами, під час вибуху вона перебувала у відпустці, тому не контролювала ситуацію. «Зекономили» взимку так, що виник кошторис на 84 тисячі. На ці кошти можна було обладнати увесь дитячий садок», – каже Валентина Фьодорова. І додає: «Моя вина у тому, що сталося, є. І я вже покарана відділом освіти доганою». Жінка розводить руками, мовляв, з відпустки не відізвали, вже потім вона кинула всі свої сили на ліквідацію наслідків біди.
У розмові з депутатом Петром Козлюком завідувач ДНЗ зазначила, що садочок наразі відвідує 22 дитини. І пані Валентина, і батьки виступають проти того, щоб зробити дошкільний заклад сезонним. Про закриття не може бути й мови.
Журналістам «Міста вечірнього» разом із депутатом районної ради вдалося поспілкуватися із сільським головою Лудина Андрієм Никитюком, який пояснив, чому котел привезли в село аж у липні. За його словами, проблему створили некомпетентні робітники, з якими врешті розірвали угоду. Тепер на місці аварії працюють інші спеціалісти, справа рухається, незважаючи на втрачені шість місяців. «Котел, його установка з усім необхідним коштує 38 тисяч гривень. Кошторисна документація загалом розписана на 84 тисячі», – підтвердив слова завідувача Андрій Никитюк.
Для завершення ремонтних робіт у ДНЗ «Сонечко» не вистачає ще 15 тисяч гривень. Таку суму Лудинській сільській раді виділили на сесії районної ради 17 липня. Незважаючи на білі плями в цій історії, сподіваємося, що урок частково засвоєно.
Аліна Зай, с.Лудин, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі