«Координація дій і спільна позиція – ось що потрібно шахтам на цьому етапі»

Минулого тижня в Нововолинську побував губернатор області Володимир Гунчик. У міській раді він зустрівся з посадовцями ДП “Волиньвугілля”, директорами шахт, лідерами гірничих профспілок і окремими гірниками. Причиною зустрічі стали проблеми шахтарів – зокрема, борги із зарплати, які лише за офіційними даними бухгалтерії підприємства становлять 25,7 млн. грн.(побачивши інтерес журналістів до відомості з дещо іншими цифрами, представниця облікового відділу спішно прибрала її в папку). Від самого початку розмова набула досить гострого характеру, особливо після того, як в.о. генерального директора ДП Федір Богдан не зумів назвати точні цифри стосовно видобутку вугілля, його реалізації і передачі на збереження.
Не дослухавши до кінця невпевнену доповідь Володимир Гунчик зобов’язав надати в ОДА «завірену документально» реальну інформацію про результати роботи підприємства в цілому і кожної шахти окремо. Проконтролювати це він попросив міського голову Віктора Сапожнікова.
-Хочу бачити реальні цифри, бо для того, щоб говорити з міністром і прем’єром, про доцільність існування ДП «Волиньвугілля» і відповідати на запитання простих гірників, які мало не щомісяця бувають у моєму кабінеті, я повинен володіти інформацією. Добиваючись фінансування галузі у пана Демчишина, ви зобов’язувалися видавати на гора щонайменше 1100 тон вугілля на добу, тим більше, що і на «Бужанській», і на дев’ятій нещодавно введенні в дію нові лави. При загальному видобутку 700 тонн ДП «Волиньвугілля» просто не може існувати. Якщо шахта видобуває 200 тонн вугілля, то це вже не шахта. У Донецьку шахтарі більше в копанці добувають, – наголошував губернатор. Він зробив зауваження гендиректору, що той не виконав його розпорядження про зміну охорони на першій шахті, з якої «тоннами вивозять необліковане вугілля та метал» і попросив профспілкових лідерів створювати свої загони для контролю за порядком.
На скаргу директора «Бужанської» Павла Танчева про те, що в новій лаві на його підприємстві працює лише один комбайн і бракує гірників, бо «багатьох мобілізували, а молодь ще недостатньо добре уміє працювати», Володимир Гунчик зауважив:
- Щоб у ДП «Волиньвугілля» було майбутнє, головним центром вуглевидобутку повинно стати, шахтоуправління, створене на базі десятої і «Бужанської». І воно напряму має бути зв’язане з Мінвуглеенерго. А всі інші шахти мають стати його госпрозрахунковими підрозділами. Ті ж гірничі колективи, які не мають перспективи розвитку, повинні прийняти рішення про закриття чи продаж копальні. На минулій нараді Федору Богдану було дано 3 місяці на реорганізацію. Місяць уже минув, а що ми маємо? Немає співпраці, немає координації між директорами шахт і керівництвом «Волиньвугілля». Кожен вирішує питання тільки свого колективу. Ви маєте разом їздити в Міністерство і думати, як працювати далі. А то в нас на одній шахті немає комбайна, на іншій - працівників, на третій - ще чогось, а в резльтаті - 700 тонн. Та з такими результатами вас просто приєднають до «Львіввугілля» - резюмував голова ОДА.
Губернатор зобов’язав Федора Богдана та директора десятої шахти Миколу Рака через три дні покласти йому на стіл конкретні пропозиції щодо реорганізації ДП і визначення повноважень, а також відповідне звернення в Міністерство. Керівникам шахт, яких, «призначали, не порадившись ні з ним, ні з мером», губернатор пригрозив звільненням, якщо не буде реформ.
-Розробіть бізнес-план і врахуйте, що близько 40 відсотків робіт мають бути «чужими» замовленнями. Координація дій і спільна позиція – ось що потрібно шахтам на даному етапі, - наголосив Володимир Гунчик.
На закінчення наради він попросив керівників профспілок наступні 2 тижні утриматися від радикальних дій через зарплатні борги, а міського голову - не приймати жодних рішень щодо керівника ремонтно-механічного заводу.
Нововолинський «довгобуд» потрапив у списки
на приватизацію
А через тиждень у міській раді відбулася прес-коференція для представників місцевих ЗМІ за участю міського голови Віктора Сапожнікова та гендиректора ДП «Волиньвугілля» Федора Богдана, під час якої вони розповіли про виконання протокольного рішення наради За їхніми словами, напередодні вони побували в ОДА у Володимира Гунчика і представили йому схему реорганізації об’єднання. Згідно із планом, шахти № 1 і №9 переходять у третю категорію, завершують будівництво десятої та модернізують технічну базу «Бужанської». На основі цих підприємств створюється нова структура - більш потужна й прибуткова, яка дає надію на продовження існування вугільної галузі Волині. ДП «Волиньвугілля» оголошують банкрутом, і нова структура починатиме свою діяльність уже без боргів, тобто з «чистого листа». Федір Богдан також поінформував, що представники десятої шахти поїхали в Київ для узгодження плану добудови шахти та її запуску. Вводити об’єкти в експлуатацію пропонують почергово, що дасть змогу пришвидшити завершення будівництва. Крім того, є ідея, яку підтримали в області, щоб замовник та підрядник будівництва копальні перебазувалися з Червонограда до Нововолинська. Таким чином, контроль за освоєнням державних коштів здійснюватиметься на місці. А з жовтня цього року розпочинається приватизація вугільної галузі. Усі волинські копальні, в тому числі й десята , потрапили до переліку підприємств на продаж.
Валентина Савчук,
м. Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі