Конкурсант №8. Катерина Алімівна Потурнак, лікар-кардіолог приватної практики

«Мені важливо знайти причини виникнення кардіологічних хвороб»

Беручи  за основу  європейські  напрацювання, медик з 16-річним досвідом до лікування пацієнта підходить комплексно, шукає  фактори, що спричиняють кардіологічні захворювання.

Катерині Потурнак довіряють свої серця чимало володимир-волинців. Кваліфіковану лікарку поважають, до її рекомендацій прислуховуються, тому й просили написати про медика в рамках конкурсу на сторінках нашої газети. 
Катерина Алімівна – лікар-кардіолог вищої категорії, членкиня Європейської асоціації кардіологів, засновниця клініко-діагностичного центру «Кардіолайн». Її життя з самого народження тісно пов’язане з медициною. Річ у тім, що її батьки – лікарі-терапевти, тому дівчинка зростаючи  бачила чудовий приклад любові до обраної професії та самовідданої роботи на благо інших. Тато Алім Миколайович Маслюк працював у лікарні Устилуга, згодом – у терапевтичному відділенні Володимир-Волинського  ТМО, а мама Галина Олександрівна Шуран у цьому медзакладі нині очолює поліклінічне відділення.
Ще навчаючись у школі, Катерина знала, що буде лікарем. Вступила на факультет «Лікувальна справа» Тернопільської медичної академії, яку закінчили її батьки. Натхненно вчилася і з особливою цікавістю пізнавала, наскільки унікальним є людський організм. 
-  Коли  ми  почали  вивчати кардіологію, я зрозуміла, що це моє, - каже медик.
Після закінчення університету молода лікарка почала глибше опановувати спеціалізацію «Кардіологія» у Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика в Києві. 
Її першим місцем роботи стала лікарня у рідному Володимирі-Волинському. Працювала лікарем-кардіологом у терапевтичному відділенні ТМО, яке згодом очолила. У повсякденній роботі їй щодня доводилося приймати важливі рішення, адже від них залежало життя пацієнтів. У цей період разом з колегами вона запровадила такий метод лікування  інфаркту  як  тромболізис (введення спеціального препарату, який повністю розріджує кров і розчиняє тромби).
Будучи у декретній відпустці, Катерина Алімівна наважилася розпочати приватну практику. Кілька годин на тиждень присвячувала улюбленій роботі, консультувала пацієнтів, які зверталися до неї за допомогою. Згодом зрозуміла, що є потреба більше часу приділяти прийому хворих, необхідно придбати додаткове обладнання і продовжувати розвиватися в цьому напрямку, адже її фахових рекомендацій потребували пацієнти. Так лікарка заснувала клініко-діагностичний центр «Кардіолайн». 
- Коли я оглядаю пацієнта – це, ніби пишу детективну історію. Покроково та уважно з’ясовую причину його стану, адже тоді стає зрозумілим, як лікувати. Мені важливо знайти причини виникнення кардіологічних хвороб, тому постала потреба в проведенні різних видів дослідження та обстежень, щоб оцінити роботу серця та стан судин комплексно. Я вирішила долучити до  цієї роботи інших вузькокваліфікованих спеціалістів, тому запросила у свою команду досвідчених фахівців, яких поважають та яким довіряють пацієнти, - каже Катерина Потурнак. 
У «Кардіолайні» здійснюють прийом фахівці з Нововолинська, Луцька та Львова. Працюють за європейською методикою, коли до лікування пацієнта підходять комплексно, шукають фактори, що спричиняють кардіологічні захворювання, і тоді пропонують варіанти, як виправити ситуацію чи не допустити повторних випадків. Розуміючи, що у нинішній час багато сімей перебувають у досить скрутному фінансовому становищі, Катерина Алімівна та всі лікарі вузьких спеціальностей, які працюють у клініко-діагностичному центрі, щовівторка проводять прийом пенсіонерів, членів малозабезпечених сімей, а також учасників АТО за пів ціни. Також лікарка розпочинає практику в Луцьку, де приймає пацієнтів щоп’ятниці у медичному центрі «ДЕА-МЕД».
- У повсякденній роботі я застосовую індивідуальний підхід до кожного. Маю можливість працювати з пацієнтом стільки часу, скільки мені потрібно. Загалом прийом триває 40 хвилин. Для мене важливо, щоб пацієнт розумів, який у нього діагноз, на якому етапі хвороби він знаходиться, яких обстежень потребує, щоб підтвердити діагноз. Для діагностики користуюся хорошою апаратурою. Після цього надаю поради щодо фізичної активності, харчування, способу життя, призначаю медикаментозне лікування та частоту спостережень у лікаря. Я повсякчас прагну створювати комфортні умови для своїх пацієнтів, забезпечую конфіденційність та безпеку, - каже Катерина Алімівна. - Беручи за основу європейські напрацювання, пояснюю, що є різноманітні шкали тривалості життя, ризику розвитку ускладнення. Для мене важливо, що з людиною буде через 5 років, як допомогти їй збільшити тривалість життя, покращити його якість і щоб це було психологічно комфортно. Бачу чудові результати у тих, хто дотримується усіх рекомендацій. Я вдячна своїм пацієнтам за те, що вони хочуть інформації, що готові всебічно вивчати проблему і за кропітку працю, адже лише разом ми можемо досягнути бажаної мети. 
Катерина Потурнак продовжує розвиватися у професійній сфері. Увійшовши в Європейську асоціацію кардіологів, вона має можливість черпати інформацію з профільних ресурсів: це книги, протоколи лікування, вебінари, тренінги. Також лікарка регулярно відвідує різноманітні конференції в Україні та Польщі. Зізнається, що їй дуже імпонує розвиток  кардіології в Польщі, де ця галузь медицини йде у ногу з часом. Там до вирішення проблем зі здоров’ям пацієнта медики підходять всебічно,  застосовують нові методи обстеження серця. Їхніми напрацюваннями у повсякденній практиці користується й Катерина Потурнак. 
Катерина Алімівна – кохана дружина та любляча мама. Її чоловік Борис Потурнак працює лікарем-реаніматологом у відділенні інтенсивної терапії ТМО. У подружжя підростає дві донечки – Єва та Марта. Катерина Алімівна обожнює проводити час з дітьми, обіймати, цілувати їх, читати їм книжечки та разом танцювати. Її хобі – психологія, біг та мистецтво.  
Валентина Тиненська.
Фото Аліни Мендак, журнал «PеopleUA»

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
2
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі