Конкурсант №15. Ігор Сергійович Рудаков, лікар-терапевт КП «Володимир-Волинська стоматологічна поліклініка»
«Якщо моя професія приносить пацієнту користь, значить я в житті на своєму місці»
Молодий стоматолог Ігор Рудаков зовсім недавно живе і працює в нашому місті, але він у захваті від Володимира-Волинського та його привітних жителів.
Кожна зустріч з новою людиною – це відкриття. А якщо ця людина молода, сучасна, то відкриття подвійне. Нинішня молодь має власну думку і сміливість її висловити, власну позицію і вміння її захистити, власне бачення обраної професії і свого місця в житті. Саме таке враження склалося від спілкування з Ігорем Рудаковим, молодим лікарем-терапевтом міської стоматологічної поліклініки. Ігор Сергійович не так давно живе і працює в нашому місті. Народився він 29 серпня 1989 року в місті Черкаси в родині лікарів. Батько був лікарем-анестезіологом, а мама завідувала онкологічною лабораторією. Отож з вибором професії в Ігоря проблем не було, бо ще у 8-му класі знав, що вступатиме до медичного навчального закладу. Улюбленим предметом у школі була біологія. Вже тоді хлопець замислювався над таємницями будови тіла людини, і чомусь у першу чергу звертав увагу на зуби: на яскраві білосніжні усмішки, на перекошені від зубного болю обличчя, на передчасно запалі уста внаслідок втрати зубів. Ось чому Ігор мріяв стати зубним техніком. Але згодом почав замислюватися над тим, що збереження зубів є важливішим, ніж їх протезування.
- Хворі зуби, їх передчасна втрата – це одна з основних проблем, яка виникла у сфері охорони здоров’я на пострадянському просторі, - висловлює свою думку пан Ігор. – Лікування в Радянському Союзі було, але відсутність передових технологій, якісної апаратури, ефективних знеболюючих препаратів призводила до того, що більшість людей панічно боялися візиту до стоматолога. Погодьтесь, що деякі віддавали перевагу майже цілодобовим стогонам від зубного болю, а не йшли до кабінету стоматолога. Як результат – псування, а затим втрата зуба, хвороби ясен і зрештою захворювання травної системи, з якою зуби пов’язані в першу чергу. Я вирішив, що повинен допомогти людям позбутися цих фізичних та моральних страждань.
Остаточне визначення з професією прийшло до Ігоря Рудакова не відразу. Вже навчаючись у медичному коледжі, задумався, чи не варто спробувати себе в якості вчителя біології. І заочно вступив до Черкаського педагогічного університету імені Богдана Хмельницького. Та поклик до професії лікаря переміг – і молодий чоловік залишив педагогічний виш та вступив до Київського національного університету імені Богомольця, де і освоїв фах стоматолога. Саме в Київському університеті зустрів свою долю – привабливу волинянку, разом з якою після закінчення переїхав до Володимира-Волинського.
- Нині я працюю лікарем-терапевтом, але замислююсь над тим, щоб освоїти фах хірурга, - ділиться Ігор Сергійович. – Для цього мені потрібен талановитий учитель. Наразі бачу його в особі Леонтія Михайловича Адамовича. Це лікар з великим стажем і неперевершеною практикою. Це мій найперший порадник. Чи вдасться втілити мрію в життя, покаже час.
Лікування зубів, виявляється, є проблемним ще й тому, що позначається вплив як природного, так і соціального середовища. Волинь у цьому аспекті не в кращих умовах. На думку Ігоря Рудакова, велику роль відіграє медична пропаганда. У нас в основному переважає сільська місцевість, а сільські жителі, на жаль, не отримують належної інформації щодо прогресу в лікуванні зубів, дотримуються старих стереотипів. І тому потрібно більше поінформованості щодо обезболювання, нового медичного оснащення тощо.
Стосовно порад, то Ігор Сергійович, звичайно, націлює на необхідність дворазового чищення зубів, але пасти, навіть найбільш якісні, є допоміжним засобом, а найголовніше – це якість життя. Негативний вплив забрудненого середовища, особливо у великих промислових центрах, захімізована їжа є основними причинами захворювання і втрати зубів. Віддавати перевагу потрібно свіжим продуктам, і в цьому плані на Волині проблем не повинно виникати. Ринки у нас переповнені продуктами сільського, домашнього, виробництва. Достатньо на прилавках сирно-молочної продукції, необхідної для міцності зубів. Також пан Ігор радить часто робити аналіз крові, консультуватися з лікарями і менше довіряти інформації в Інтернеті, яка часто може бути шкідливою і навіть небезпечною.
Взагалі черкащанину Ігорю Рудакову до серця припала наша синьоока Волинь, привітні й позбавлені агресії люди, чудова природа. Усім серцем полюбив він наше невелике гарне місто, де на кожному кроці дихає історія, втілена в старовинних храмах, у валах городища.
- Та й у селах, що оточують Володимир, як я чув, теж багато історичних місць, про які ходять легенди. Виявляється, є татарські могили, підземні ходи, залишки фортець, - дивується пан Ігор.
Любов до природи, пікніки в колі друзів, улюблена рибалка становлять дозвілля молодого лікаря. Він відвідав Світязь, красою якого був зачарований, побував у сусідній Польщі. Та головна особа, якій присвячує свій час Ігор Сергійович, – це маленький син Романко, який уже «наводить порядок» в оселі.
- Моя професія – це значна частина мого життя, - підсумовує розмову Ігор Рудаков, - Моє робоче місце – це крісло в кабінеті, в яке сідає пацієнт. Якщо це крісло приносить користь пацієнту, значить я в житті на своєму місці.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський
Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.
Коментарі