Конкурсант №14. Світлана Петрівна Іовенко, лікар-отоларинголог КП «Володимир-Волинське ТМО»

«Мій професійний девіз: «Лікувати так, щоб не нашкодити» 

Світлана Петрівна Іовенко, лікар-отоларинголог КП «Володимир-Волинське територіальне медичне об’єднання», впевнена, що висока професійність медика і бажання пацієнта зберегти своє здоров’я є запорукою перемоги над хворобою.

Напевно, більшість наших читачів погодяться, що багато людей у поліклініці завжди збиралося біля кабінету лікаря-отоларинголога. І немає значення, надворі літня спека чи вирує осіння негода, тріщить мороз чи віє легенький весняний вітерець. 
- Нічого дивуватися, - каже Світлана Петрівна, лікар-отоларинголог КП «Володимир-Волинське ТМО». – Захворювання вух, носа та горла – це супутники будь-якої пори року, адже інфекція є у повітрі кожного сезону, а всі ці органи є воротами для вірусів та бактерій. І якщо ці органи не захищені, мають низький імунітет, інфекція потрапляє прямо в кров і розноситься по всьому організму. Ось чому від стану цих «вхідних воріт» залежить нормальне функціонування всіх органів тіла.
Світлана Іовенко – корінна володимирчанка. Народилася 1978 року, навчалася в ЗОШ №2, затим стала студенткою Львівського медичного університету. Під час навчання в ординатурі їй запропонували офтальмологію, рентгенологію і отоларингологію. Вона вибрала останній варіант із простої причини: більше подобалася ця спеціалізація. У 2005 році молоду лікарку запросили в ТМО на посаду дитячого ЛОРа. Наставницею  Світлани Петрівни стала відома в нашому місті отоларинголог Тамара Йосипівна Ченчевик. У неї Світлана Іовенко навчилася бути вірною професійному обов’язку, постійного пошуку нових медичних знань, вміння працювати і розуміти  пацієнтів. «Саме Тамара Йосипівна допомогла мені перейти стрімку річку сумнівів і вагань та вступити в русло остаточно і правильно обраного професійного шляху», - каже про свою наставницю лікар. 
У результаті реформи Світлана Іовенко, за фахом отоларинголог, який лікує дорослих, об’єднала дві посади. Тепер вона приймає дорослих і дітей. 
- Фарингіти, отити супроводжують людей майже на кожному кроці і кожної пори року, - продовжує Світлана Петрівна. – Весняно-осіннього періоду загострюються риносинуситні захворювання (запалення носових та гайморитних пазух).  Нерідко пацієнти скаржаться на постійний нежить, який може супроводжуватися легким, але частим покашлюванням. Особливо часто це виникає у літніх людей і пояснюється віковими збоями деяких систем організму, серцевими захворюваннями. У діток найчастіше болять вуха, а ще потрапляють у ніс та вуха сторонні предмети. Так, хворих завжди багато. Нерідко немає часу  підкріпитися чашкою кави. Чимало і планових хворих, тих, що проходять медогляд. Буває й так, що просяться поза часом прийому. 
У розмові з отоларингологом не обійшли і проблему коронавірусу, адже, як стверджують, ця підступна хвороба розпочинається якраз із горла та носа. 
- Коронавірус у плані отоларингології проявив себе відсутністю нюху, на що скаржилася більшість хворих. Навіть після одужання ще звертаються із тривалим закладенням носа, але ці симптоми минають за короткий період. 
Отож «вхідні ворота» нашого організму мають бути під надійним замком від усіляких вірусних агресорів. То що ж нам слід робити для цього? Світлана Петрівна дає наступні рекомендації.
- Передусім потрібно вести здоровий спосіб життя. Будьте активними, але не перевантажуйте себе, не допускайте перевтоми. Дуже корисні заняття спортом, а прогулянки на свіжому повітрі мають стати системою. Важливий і міцний сон та позитивні емоції. Велику роль відіграє різноманітне харчування. Споживайте багато овочів та фруктів, не нехтуйте білками, жирами та вуглеводами. Навчіться збалансовувати свій раціон. А ось смажених, копчених та консервованих страв потрібно уникати. Найкращі варіанти – соління, замороження  та сушіння. І наголошую – пийте багато води, особливо корисна джерельна, яку потрібно спочатку заморозити, а потім вживати талою. Багато важать і побутові умови. Щоденно провітрюйте кімнати, особливо спальні. Не раджу нагромаджувати в помешканні багато речей, особливо старих. Саме вони сприяють розвитку ларингітів та фарингітів. Горло слід берегти від продуктів, які надто його подразнюють. Дотримуючись цих простих рекомендацій, ви повісите міцний замок на «вхідні ворота» вашого організму. 
Світлана Петрівна вважає, що принцип «Не нашкодь» має стати гаслом усіх медиків. Для неї це професійний девіз.
- Організм кожної людини унікальний. Ми ж останнім часом переважно лікуємо хімічними препаратами, а не як у давнину – відварами та настоями цілющих трав. А тому величезне значення має те, щоб правильно підібрати ліки. Я вважаю, що всі медики повинні посилити профілактичну роботу, бо це перший крок до зцілення. Як би люди не ставилися до карантину, але носіння масок, обмеження контактів запобігає поширенню коронавірусу. 
Свій вільний час Світлана Петрівна присвячує родині. Її чоловік Олег Іовенко – пенсіонер МНС. 18-річний син Євген навчається у педагогічному коледжі, а 6-річна донечка Анна відвідує дитячий садок. На дозвіллі пані Світлана любить грати у волейбол, відпочивати на природі, а під час відпустки – подорожувати рідною Україною.  
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
1
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі