Конкурсант №13. Юлія Олександрівна Яцук, лікар-педіатр, завідувачка амбулаторії загальної практики сімейної медицини №3 КП «Володимир-Волинський ЦПМД»

×

Повідомлення про стан

Щоб мати право голосувати необхідно Отримати доступ.

«Не я обрала професію, а вона - мене»

Хотіла стати психологом або артистом, але обрала педіатрію і закохалася у свою професію.

Юлія Яцук – наймолодша лікар-педіатр у місцевій лікарні. Працює тут уже понад сім років. За професіоналізм і відповідальне ставлення до роботи, щиру вдачу та наполегливість її поважають колеги та пацієнти, які просили нас написати про цю лікарку в рамках конкурсу. Минулого року Юлія Олександрівна очолила новостворену амбулаторію №3, що знаходиться у районі цукрового заводу, і відтоді веде прийом громадян у цьому закладі.
Родом Юлія Яцук з Камінь-Каширщини. Народилася та зростала у невеличкому селі Ворокомле. Вона була середньою із трьох дітей і таким собі «вічним рятівником» для рідних, адже уміла тонко відчувати їхні почуття та емоції. Близькі люди зауважували, що після розмови з Юлею їм ставало легше на душі. Напевно, усвідомлюючи це, дівчина хотіла обрати для себе професію психолога. Разом з тим серед однолітків вона вирізнялася неабиякими творчими задатками. Де концерти, співи чи танці, усюди вона серед учасників. Завклубом у селі відмічала її нахили і рекомендувала дівчині й надалі розвиватися у сфері культури та мистецтв. 
Після одинадцятого класу, який закінчила з відмінними оцінками, Юлія  вирішила поїхати навчатися у Київ, де на той час уже здобувала вищу освіту її старша сестра. 
-Не я обрала професію, а вона - мене. Подавала документи я у кілька вузів, маючи на меті стати або психологом, або артистом, та мама вирішила, що мені «підійде більш серйозна професія медика», і підштовхнула вступити до  Київського національного медичного університету ім. О. О. Богомольця. Як з’ясувалося згодом, я вступила до всіх обраних закладів на державну форму навчання, та серцем обрала медичний вуз, - розповідає Юлія Олександрівна. – Вирішила опановувати спеціалізацію «Педіатрія», хоча особисто нічого не знала про роботу педіатра, адже, зростаючи, не була хворобливою, а банальні нежить та кашель мама лікувала самостійно. До медиків зверталися лише для щеплень. Коли визначалася з вибором факультету, то пригадала слова бабусі, яка, коли змушена була звертатися по медичну допомогу, завжди шкодувала молодих «дохторок» і якось промовила: «Юля, якщо лікувати, то тільки діток, бо ж вони такі милі, приємно пахнуть...» До того ж, озирнувшись на своє життя, я помітила, що поряд зі мною завжди були маленькі діти, з якими я знаходила спільну мову і з якими подобалося гратися й спілкуватися. Тож зрозуміла, що йду правильним шляхом. 
Дівчина з головою поринула у навчання. Хоч було непросто, та все ж цікаво,  і шкодувати про вибір професії не довелося. Як каже лікарка, тепер, під час роботи з дітьми, їй інколи доводиться застосовувати і психологічні, і артистичні навики.  
У період, коли відбувалося розподілення студентів для проходження інтернатури, активно йшов процес реформування медицини і лікарні стали потребувати у більшій кількості сімейних лікарів. Юлія Олександрівна категорично не хотіла змінювати кваліфікацію, як це зробила значна частина її одногрупників. І таки отримала радісну звістку про те, що у Володимир-Волинському ТМО є вакансія педіатра. З серпня 2013 року вона стала проходити тут інтернатуру, після завершення якої залишилася працювати. 
Юлія Олександрівна каже, що їй пощастило трудитися у згуртованому колективі, де всі дружні, наче одна сім’я. Разом працюють і відпочивають. Кожен з її колег щирий та відкритий до спілкування, готовий дати пораду і в разі необхідності підставити плече чи простягнути руку допомоги у будь-якому випадку. 
Раніше лікарка вела прийом у поліклініці, виїжджала для медичних оглядів у села району, чергувала в педіатричному відділенні. Як дільничний педіатр Юлія Яцук надавала медичні послуги дітям та підліткам, які проживають в районі цукрового заводу (на вулицях Луцькій, Зимнівській та суміжних), тому, коли почала діяти амбулаторія №3, стала вести прийом там. Крім цього, її призначили завідувачкою цього закладу.  
За словами лікарки, з нею декларації підписало чимало мешканців навколишніх сіл, володимирчан, що проживають у різних частинах міста, у  центрі, в районі військових містечок… Та перепоною для них не стали умови доїзду до амбулаторії, і вони продовжують звертатися по допомогу до своєї лікарки. Записуються на прийом заздалегідь, що дозволяє уникати скупчень у коридорах закладу. А якщо необхідне направлення до вузькопрофільних спеціалістів ТМО, то лікарка виписує його дистанційно, що стало можливим завдяки впровадженню електронної системи. У приміщенні амбулаторії можна здати всі необхідні види аналізів і навіть зробити профілактичні щеплення. 
-Серед основних завдань педіатрів – профілактика захворювань. Ми ведемо роботу з молодими мамами, консультуємо їх з приводу грудного вигодовування та догляду за малюками до року, стежимо за подальшим  розвитком дітей. Крім цього, надаємо консультативну допомогу та призначаємо лікування у разі виникнення інфекційних хвороб, застуд і з приводу інших недуг, - розповідає лікарка. – До кожного маленького пацієнта я намагаюся знайти індивідуальний підхід, щоб він не боявся переступати поріг кабінету лікаря і хотів іти на прийом, а батькам прагну надати максимум інформації та інколи навіть заспокоїти чи розвіяти їхні сумніви. Я завжди готова пояснити свої призначення і наголошую, щоб батьки запитували про все, що їм не зрозуміле.   
Із понеділка по п’ятницю у педіатра буває до ста дзвінків від батьків з приводу консультації. Трапляється, телефонують у вихідні та святкові дні, у  позаробочий час. І медик кожного намагається вислухати й робить усе можливе, щоб допомогти. 
У зв’язку з пандемією коронавірусу, кожен пацієнт з явними ознаками інфекційного захворювання розглядається як такий, що може бути хворим на COVID-19. Тому він повинен повідомити про свій стан лікарю у телефонному режимі і за його скеруванням прийти на прийом на фільтр (до речі, в амбулаторії №3 такий кабінет теж обладнано, медики там проводять огляд пацієнтів у спеціальних засобах індивідуального захисту). Лікар призначає необхідне лікування та дає рекомендації, яких потрібно дотримуватися, у разі необхідності - направляє на стаціонар.
Юлія Яцук продовжує розвиватися у професійній сфері, залюбки читає публікації на медичну тематику та відвідує різноманітні семінари, конференції і курси вдосконалення, які останнім часом проводяться у режимі онлайн. 
У вільний час Юлія Олександрівна читає художню літературу, спілкується з друзями, відвідує різноманітні культурні та масові заходи, а ще часто подорожує й пізнає визначні місця нашої неповторної України.
Валентина Тиненська

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
3
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі