Конкурсант №12. Тетяна Сергіївна Касьян, лікар-офтальмолог приватної практики

«Відновлення і повернення зору людині – це девіз мого життя»

Тетяна Касьян, молода лікар-офтальмолог, приймає хворих у приватному кабінеті і здобула повагу та прихильність усіх пацієнтів, які до неї звертаються.

Колись авторці цієї публікації довелося почути старовинну алтайську легенду. У ній мудрець повчав своїх учнів: «Якщо людина обирає якусь професію, значить Бог нагородив її іскоркою таланту, необхідною для цього фаху. Тому пам’ятайте, що допомогти всім, навчити і вилікувати всіх ви не зможете, але навіть для однієї людини, котрій допоможете, котру навчите і вилікуєте, ви станете вчителем і лікарем від Бога». Чомусь саме ця легенда пригадалася, коли після численних прохань і хороших відгуків пацієнтів близько познайомилася з Тетяною Касьян, приватним лікарем-офтальмологом.
Тетяна Сергіївна справила приємне враження як зовнішньою вродою, так і привітністю, скромністю, серйозним та зваженим підходом до своєї професії. Народилася вона в 1991 році в селі П’ятидні Володимир-Волинського району. Після закінчення П’ятиднівської ЗОШ І-ІІ ступенів, а затим Устилузької ЗОШ І-ІІІ ступенів стала студенткою Тернопільського медичного університету імені Горбачевського. Завершила навчання у 2014 році, а затим проходила два роки ординатури у Львівському медичному університеті. Саме тут обрала своїм фахом офтальмологію.
- Чому вирішила стати лікарем, і сама ще не можу пояснити. Напевно, таки спрацювали гени. Хоч мій тато працював у шахті, а мама – бухгалтеркою, та медиком у нашій родині була бабуся. Вона закінчила медінститут. Бабуся брала участь у національно-визвольній боротьбі, лікувала українських вояків, за що потрапила в заслання. Лише через 10 років вона повернулася з Сибіру, - розповідає пані Тетяна.
Після навчання молода лікарка повернулася на рідну Володимирщину. Спочатку працювала в поліклініці Володимир-Волинського ТМО, а у 2019 році відкрила приватний кабінет. 
«Тетяна Сергіївна ще молода, але така уважна, а головне – дуже хороший спеціаліст. Вона вже лікарка від Бога». «Нам, володимирчанам, завжди щастило на окулістів-професіоналів, і Тетяна Сергіївна продовжує цю успішну «династію». «Головне – професійність, відповідальність за те, що робиш. Саме це і відчувається в роботі Тетяни Сергіївни». Такі відгуки почула від людей, з якими встигла поспілкуватися, поки вони чекали своєї черги на прийом до лікарки. 
- Я за фахом – «дорослий» окуліст, тобто в основному лікую дорослих, хоч, звичайно, приймаю і діток. У наш час звертаються до офтальмологів досить часто. Захворювання очей прогресують. На першому місці – комп’ютерний синдром. Робота за комп’ютером є великим навантаженням для очей, а не всі дотримуються простих правил, не роблять перерви під час роботи, не зволожують очі препаратами на основі гіалуронової кислоти. Коронавірус викликав ускладнення у вигляді кон’юнктивітної інфекції. Людям, яким уже за 60, загрожують катаракта та глаукома, дистрофічні захворювання сітківки. Оскільки в нашій поліклініці немає спеціаліста з дитячої офтальмології, приймаю дітей з 6-ти років. У особливо серйозних випадках направляю до дитячого окуліста у Волинську обласну лікарню. Щодо катаракти та глаукоми, які стали проблемою нашого століття, то лікування є як медикаментозне, так і операційне. На жаль, медикаментозне поки що належних результатів не дає, так що операція є єдиним виходом для подолання катаракти, - ділиться Тетяна Сергіївна.
У кабінеті лікарки Тетяни Касьян сучасне обладнання, придбане переважно у Польщі. Це комп’ютерна рефрактометрія, яка визначає і тут же корегує гостроту зору, офтальмоскопія, апарат для огляду очного дна, судин і нервів, біомікроскопія, за допомогою якої здійснюється дослідження поверхні ока і кришталика. 
Та все ж, незважаючи на досягнення сучасної медичної техніки, кожен з нас повинен дбати про свій скарб – зір. Задля цього, радить Тетяна Сергіївна, потрібно хоч раз на рік звертатися до офтальмолога, а людям старшого віку – двічі на рік. І в жодному разі не допускати, щоб хвороба затягнулася. Чим раніше її виявлено, тим успішнішим буде лікування. Велику роль відіграють вітаміни А, С, групи В. На нашому столі мають часто бути смородина, чорниця, морква, горіхи. Слід постійно перевіряти очний тиск. 
- Відновлення і повернення зору – це девіз мого життя, суть моєї професії, - каже  Тетяна Сергіївна. – Усі хвороби страшні і небезпечні, але коли в результаті втрати зору меркне світло і людину огортає пітьма – це найстрашніше. Тому я роблю все можливе, щоб не допустити цього. 
Професійне вдосконалення забирає багато часу, адже Тетяна Касьян постійно бере участь в онлайн-конференціях, семінарах, працює над підтвердженням свого сертифіката. А увесь свій вільний час вона присвячує чоловікові Юрію і п’ятирічній донечці Улянці. 
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський 

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
1
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі