«Конфлікт вичерпано, споживачам встановлять безкоштовно ті лічильники, які вони хочуть»

Запевнив начальник Нововолинського управління експлуатації газового господарства ПАТ «Волиньгаз» Олег Галій після кількамісячного ходіння по кабінетах власників знятих на повірку лічильників у селищі Жовтневому.
За інформацією пенсіонерки з квартири №12 будинку на вулиці Миру, 10 Валентини Довгун (лічильник встановлено у 2001 році), історія ця бере початок з 18 березня цього року. Того дня троє працівників газової служби без попередження про візит нагрянули до споживачів, які мешкають на вулицях Миру, 10, Лесі Українки, 7 та Шахтарській, 4, і без належного оформлення документів зняли в них роторні лічильники РЛ G2,5-G4 для повірки, встановивши взамін тимчасові. Повернути пообіцяли за два тижні. А у квартирі №11 лічильник зняли раніше потрібного терміну.
Минуло більше двох місяців, а приладів людям не повертали. На їхні скарги ніхто не відповідав. Обурені жителі Жовтневого звернулися у прокуратуру. У відповідь отримали формальні відписки від керівництва обласного і місцевого управлінь «Волиньгазу», куди була перенаправлена їхня скарга. Згодом лічильники їм повернули, а разом з ними і відксерені довідки (без мокрої печатки), де повідомлялося, що абсолютно всі вони через великі похибки (11,55-13,5%, норма – 3-6 %) для подальшого використання не придатні. Перевіряли їх нібито у Ковельському філіалі ДП «Волиньстандартметрологія» (технічне обслуговування приладів обліку газу забезпечує лабораторія, яка їх перевіряє раз на 5-8 років, тобто та, яка їх списала, хоча, згідно з наявною у людей технічною документацією, лічильники можуть слугувати не менше 15-20 років – авт.). Правда, в те, що їх там дійсно перевіряли, власники приладів не вірять, оскільки, як стверджують, показники на них залишилися ті ж самі, що вони зафіксували в день демонтажу.
-Як може бути так, що всі лічильники, незалежно від дати встановлення, одночасно стали непридатними? Більше того, у «Волиньгазі» чоловікові із сусіднього під’їзду сказали, що нові лічильники теж треба буде відправляти на повірку, - обурюється Валентина Калениківна.
-Після того, як у кінці травня – на початку червня лічильники нам повернули, ми отримали повідомлення за підписом начальника Нововолинського УЕГГ Олега Галія такого змісту: «…впродовж тижня з’явитися в газове управління з проектом газифікації квартири для внесення відповідних змін та вирішення питання встановлення нових лічильників газу», - продовжує мешканка квартири №11 Людмила Зіменко. – Сумнів у тому, що лічильники перевіряли, викликали й самі довідки лабораторії. У мене в квартирі був установлений прилад класу РЛ 2,5G (призначений для газової плити і колонки), а в довідці зазначено – РЛ 4G (плита, колонка і котел). Така ж ситуація й в інших людей. У газовому управлінні нам сказали, що нові лічильники купувати і встановлювати треба за власний рахунок. Причому, настійливо рекомендували придбати мембранні лічильники польської фірми «Метрікс» (письмового розпорядження щодо цього в газовиків немає – авт.). Мовляв, вони надійніші. А от про те, що мембрана у приладах цього типу, як стверджують фахівці, розтягується через рік-два і рахує більше газу, ніж нагорає насправді, попередити, мабуть, забули. У той же час київський «Арсенал» і хмельницький «Новатор», куди ми звернулися із запитами, й далі випускають роторні лічильники. І, як нам там пояснили, ніякої заборони на їхнє встановлення в Україні немає, як і законних підстав на заміну мембранними. Вони успішно пройшли випробування, мають ліцензії і відповідають усім потрібним стандартам, а головне – підлягають ремонту. Тому мешканці нашого будинку хочуть, щоб їм встановили роторні лічильники. Тоді не треба буде змінювати проект, нічого зварювати і встановлювати нові труби, оскільки будинок сплановано так, що габаритні мембранні лічильники у багатьох кухнях не вміщаються.
Власники знятих лічильників двічі побували на прийомі в першого заступника міського голови, секретаря ради Володимира Рожелюка, який пообіцяв їм вирішити це питання. 27 червня люди отримали письмову відповідь: «Досягнута домовленість із керівництвом ПАТ «Волиньгаз» щодо призупинення масової повірки й демонтажу лічильників. Абонентам, у яких вони зняті й не пройшли випробування, пропонується придбати прилади за власні кошти, а їх монтаж працівники «Волиньгазу» виконають безкоштовно. Повторна повірка придбаних за власні кошти і опломбованих приладів теж буде проводитись безкоштовно. ПАТ «Волиньгаз» не має права купувати і продавати лічильники, бо не є торгівельною організацією».
-Домовленості з Рожелюком для нас нічого не означають. За монтаж приладів і зварювальні роботи треба платити – почули ми від посадовців підприємства, коли знову завітали у газову службу, - продовжує Людмила Зіменко. – Будинок свій ми газифікували за власні кошти, хоча він і числиться на балансі ЖЕКу. За встановлення лічильників теж платили самі. Тепер виходить, що маємо платити ще раз за мембранні. Монтувати ж роторні лічильники всупереч законодавству газовики нам не хочуть.
-Після нашої з вами розмови я зв’язався з пані Людмилою Зіменко, і ми домовилися, що власники знятих приладів у Жовтневому самі придбають такі лічильники, які вони хочуть, а ми встановимо їх безкоштовно, - поінформував телефоном начальник Нововолинського УЕГГ Олег Галій.
Валентина Савчук,селище Жовтневе

Розділ новин: 

Коментарі