Кому вигідно плести інтриги і вигадувати «жорстоке побиття»?

Міла Сергєєва, м.Володимир-Волинський
Минулого тижня у місцевих засобах масової інформації повідомлялося про інцидент, що стався 14 жовтня у загальному відділі Володимир-Волинської райдержадміністрації. Йшлося про те, що заступник голови районної ради Павло Карпюк нібито побив очільника РДА Володимира Савчука і той зі струсом мозку потрапив у реанімацію. Інформація подавалася зі слів керівника району, який позиціонує себе потерпілою стороною та звернувся до правоохоронних органів. Також повідомлялося, що за його заявою було відкрито кримінальне провадження. Що ж насправді відбулося того дня в райдержадміністрації?
Оскільки пана Савчука знайти на роботі нам не вдалося, ми звернулися до іншої сторони конфлікту. Ось як прокоментував ситуацію Павло Карпюк:
«Нещодавно нашим містом і районом блискавично була поширена інформація про побиття заступником голови Володимир-Волинської районної ради голови Володимир-Волинської РДА Володимира Савчука. Така інформація, за задумом її творців, повинна була викликати у місцевих громадян шок і обурення відносно мене. З іншої сторони, можна було б створити образ жертви для політиканів-аутсайдерів, які, відчуваючи свою хиткість на владних стільцях, спробували таким ницим способом трохи підняти зацікавленість у людей до своїх персон. Що ж, відсутність ділових навичок у бюрократів дуже часто підмінялись кар’єризмом, наглістю і цинізмом, як трапилось і у цьому випадку. Так, «великі комбінатори» цієї події частково досягли своєї мети – викликали у мешканців нашого району обурення. Проте мотив цього цілком обґрунтованого почуття у людей здебільшого інший, ніж на це сподівались організатори скандалу. Десь на емоційному рівні, узагальнюючи думки людей, правильно висловився на сесії з цього приводу депутат районної ради Кротач, з яким я цілком погоджуюсь, що «ми не для того обирали нову владу, щоб вона зараз таке чинила». Дійсно, не для того українці такою великою ціною валили режим Януковича, щоб зараз десь у чомусь відтворювати методи того авторитарного правління.
Велике обурення після цих всіх подій виникло і у мене. З такою наглістю, брехнею і відсутністю здорового глузду, як мені довелось зіткнутися у даному випадку, я зустрівся у своєму житті вперше. Тут мені пригадується відоме народне прислів’я «На злодієві шапка горить». Досі дивуюся, як особа, яка створила (спровокувала) ситуацію, перевела своїми діями із словесного у «рукопашний» конфлікт, а тепер ще й мій захист від агресора у цьому випадку формулює як «побиття потерпілого», робить із себе образ жертви.
Дійсно, тепер мені нема сенсу приховувати той факт, що між мною і обома керівниками району (керівником РДА Савчуком В.О. і райради Оніщуком А.Ю.) склалися неприязні робочі стосунки. Мені, людині діловій, яка прийшла на посаду заступника органу місцевого самоврядування із бізнес-середовища, дико було дивитися, як ці два владні пани непрофесійно і немобільно приймають рішення.
Крім того, зі вступом пана Савчука на посаду голови Володимир-Волинської РДА, а супроводжувалося це протестами громадських активістів району та негативним висновком громадського люстраційного комітету, спокійна робота державної установи була порушена. На мою думку, це відбувалось через те, що голова РДА, замість знаходити діалог для порозуміння, став шукати і призначати винних.
До таких він одразу ж зарахував і мене. Тож коли громадські активісти стали висловлювали невдоволення його рішенням перенести проведення фестивалю «Коровай-сузір’я», він фактично відразу ж звинуватив мене в організації акцій проти нього. І, мабуть, вирішив у такий спосіб мені помститися. Хоча насправді люди не для того стояли на Майдані, щоб теперішні чиновники маніпулювали інтересами району, переслідуючи амбіції окремих кандидатів у народні депутати.
Отож, щодо події 14 жовтня у приміщенні районної ради, то все відбувалося далеко не так, як нав’язує своє бачення цієї ситуації громадськості голова РДА Володимир Савчук. Подавати події упереджено, на власну користь, оббріхувати інших та робити із себе жертву в час, коли в країні триває війна, на мій погляд, як мінімум, некоректно й аморально.
Щодо самого інциденту, зазначу, що перебувати у загальному відділі, де стався інцидент, маю право не лише я як депутат та заступник голови райради, але й усі громадяни України. Саме у цей відділ жителі району приносять для реєстрації заяви та звернення, отже, він не є режимним об’єктом, і голова РДА зобов’язаний про це знати, а не давати вказівки не пускати туди людей.
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування», депутат має право на безперешкодне отримання інформації, необхідної йому для здійснення повноважень. Закон не забороняє мені перебувати у кабінеті загального відділу, тим більше, якщо я зайшов туди по документи, які необхідні були мені у процесі підготовки до сесії районної ради, адже мали бути внесені певні зміни до бюджету. Сесія планувалася на наступний день.
У той момент у загальний відділ зайшов пан Савчук. Одразу ж, при жінках, у грубій формі він почав висловлюватися на мою адресу і намагався вигнати мене з кабінету. Я спробував пояснити, що його вимоги є неправомірними, натомість отримав удар в обличчя і змушений був захищатися. Те, що я отримав тілесні ушкодження, підтверджують відповідні медичні висновки.
Я не мав бажання звертатися до правоохоронних органів і мав надію, що ця конфліктна ситуація завершиться по-чоловічому – джентльменською угодою про вичерпання конфлікту. Натомість голова районної ради Андрій Оніщук, очевидно, вирішив використати цей інцидент для власного піару і перевів його заледве не в політичну площину. Зокрема, на сесії районної ради, перед об’єктивами телекамер і журналістами, Андрій Оніщук розповів перекручені факти про нібито «жорстоке побиття голови РДА».
На мій погляд, це ніщо інше, як дешевий політичний хід, оскільки голова районної ради та держслужбовець пан Оніщук мав би знати, що озвучувати недоведену інформацію – незаконно. Пояснюю голові РДА, який мав би знати, що перед призначенням мене на посаду заступника голови райради я пройшов спецперевірку, підприємницькою діяльністю на сьогодні не займаюсь, бо відмовився від управлінських корпоративних прав на користь відстоювання інтересів громади. Отож, погрози перевірити, чи займаюся я нині підприємництвом, трактую як можливе подальше переслідування мене головою РДА.
Враховуючи таку ницу поведінку двох політиканів місцевого масштабу, я змушений був звернутися до правоохоронних органів, тож справа про нанесення мені паном Савчуком тілесних ушкоджень уже внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідство встановить, як же насправді відбувався перебіг подій 14 жовтня. Отоді й можна буде зробити адекватні висновки, без емоційних упереджених заяв і дешевого політичного піару. Тож тепер у мене виникає питання до Головдержслужби України, чи зможе перебувати на посаді держчиновник, наприклад, голова райдержадміністрації, після того як він буде притягнутий до кримінальної відповідальності за нанесення тілесних ушкоджень громадянину».
За повідомленням слідчого Володимир-Волинського МВ УМВС Сергія Хомича, відповідно до заяви Павла Карпюка, 17 жовтня за фактом нанесення йому Володимиром Савчуком тілесних ушкоджень слідчим відділенням було порушене кримінальне провадження за ч.1 ст.125 (Умисне нанесення легких тілесних ушкоджень) Кримінального кодексу України. На даний час проводиться судово-медична експертиза з метою встановлення наявності на тілі потерпілого будь-яких тілесних ушкоджень.
Отже, пану Савчуку та його поплічнику, який балотується до Верховної Ради, ще зарано робити висновки та привселюдно висувати звинувачення. Сподіваємося, що всі крапки над «і» розставить слідство, а рішення суду буде чесним і неупередженим.

Розділ новин: 

Коментарі