Комітетські слухання або «Театр для одного актора» у Нововолинську

Як ми вже повідомляли в минулому номері газети, 14-го червня в місто гірників прибув зі столиці цілий десант нардепів, представників різних міністерств і відомств, НДІ та інших держпосадовців. За словами міського голови, запросив їх сюди власник курячої імперії («Західна аграрна компанія», «Агротехніка», «Агідель-2», АПК «Губин», «Віра-1», «ВМП», «Українські торгові мережі – «М’ясна точка») - нардеп-олігарх Сергій Мартиняк, який, як справжній «десантник», прибув у місто на гелікоптері. Чому для такого заходу обрано саме Нововолинськ, і які питання мають обговорювати на слуханнях столичні гості, до останніх хвилин лишалося таємницею не лише для пересічних нововолинців, а й навіть для посадовців міськради. Тож у напівпорожньому великому сесійному залі міськвиконкому, крім столичних можновладців, журналістів і представників фірм олігарха, майже нікого не було Багато хто з містян, довідавшись про таку подію вже наступного дня, висловлює свою версію такої секретності. Мовляв, пан Мартиняк, пригадавши, як після його голосування за «диктаторські закони» три роки тому на центральній площі міста активісти палили опудала з його обличчям, мабуть, побоювався, щоб перед мерією знову не зібралися обурені нестерпним смородом від ям із кров’ю, пір’ям та пташиними нутрощами жителі міста та села Морозовичі.
Відкрив слухання заступник голови Комітету ВР з питань агрополітики та земельних відносин Олександр Бакуменко, який надав слово для привітання Віктору Сапожнікову. Далі 8 представників міністерств і держслужб по 10 хвилин монотонно читали зі шпаргалок доповіді, які скоріше нагадували звіти. Їхня суть зводилася до того, що Волинь – одна з найбільш перспективних областей України у плані експорту продукції тваринництва і птахівництва на світові ринки. Називалися різноманітні цифри українського експорту та імпорту, країни, куди експортується і може експортуватися вітчизняна продукція, наводився аналіз ринків збуту, перспективи розвитку експорту для українських виробників, про їхню підтримку з боку держави і т. д., і т. п. А тим часом багато хто із прибулих гостей, як і під час пленарних засідань ВР, приділяв значно більше уваги своїм смартфонам, айфонам та ноутбукам, аніж доповідачам. Складалося враження, ніби весь цей спектакль, тобто комітетські слухання, проводилися в Нововолинську лише для однієї зацікавленої особи – нардепа Сергія Мартиняка, який прагне максимально спростити собі і своїм колегам, які «не мають ніякого бізнесу», але ховають мільйони під матрацами, процедуру доступу на світовий ринок. Бо, хіба зможе звичайний сільський фермер чи одноосібник, змушений віддавати за безцінь вирощену важкою працею продукцію перекупникам, не покриваючи іноді затрат на пальне та інші матеріали, подолати десятки перепон і обмежень на шляху до європейських ринків збуту? Тим більше зараз, коли «фахівці» з Мінагрополітики називають молоко домашніх корів «ненатуральною продукцією другого сорту» і заявляють про свій намір заборонити його реалізацію, якщо доїти корів будуть без доїльних апаратів та іншої техніки.
Після закінчення слухань і фуршету кортеж елітних автомобілів вирушив прибраною напередодні комунальниками дорогою з викошеними узбіччями на оглядини володінь нардепа. Та навряд чи він продемонстрував столичним гостям ями із кров’ю, купи пір’я та інших відходів виробництва в районі шахти№2, «аромат» від яких у вітряну погоду чути навіть у центрі міста, і розповів про приписи й штрафи, накладені екологами за забруднення навколишнього середовища.
Ксеня Лучко, м. Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі