Командир Юлдашев здався російським бойовикам, бо не мав іншого виходу

Узбек за національністю, виріс в Росії, та, зважаючи на життєві обставини, при вступі до лав Збройних сил Темур Юлдашев присягав на вірність Україні.
-До чого тут моя національність? Так склалася моя доля, що служив я в Українській армії. Тому зраджувати своїй Батьківщині не маю намірів і маю на це підстави, бо присягав на вірність народу України, - відповідає на запитання про те, чим викликана така патріотичність у людини, котра спільного з українцями тільки й має, що службу в армії, - але хрещення кров’ю доведеться пройти всім нам, бо перемога дістанеться тільки об’єднаному, єдиному народу.
Керівник “Самооборони” Луганська, ініціатор створення спецбатальйону «Тимур» для боротьби із сепаратизмом при МВС Темур Юлдашев приїхав на Волинь заручитися підтримкою волинян, знайти бійців-добровольців для батальйону, а у Володимир-Волинський наступного дня візитував заради налагодження зв’язків та взаємодії з громадськими активістами міста Олексієм Панасюком та Костянтином Зінкевичем.
-Вважаю, завдання, які ставив перед собою до прибуття в Луцьк, виконав і навіть перевиконав.
За словами самооборонівця, закрити кордон у Луганській області від Росії повністю неможливо, а значить неможливо зупинити прибуття нових бойовиків з Росії в Україну. Тому Юлдашеву потрібно залучити людей та ресурси для нового підрозділу, який стоятиме на варті цілісності держави. Перед цим Темур провів 35 днів у полоні сепаратистів.
-Це правда, я потрапив туди в результаті спланованої провокації. Мої бійці були направлені в місто Щастя, у тренувальний табір. На них там вже чекала група провокаторів. Хлопців заблокували біля навчального центру, а потім на автостанції, коли бійці намагалися виїхати з міста. Поки я дістався до того міста, ситуація повністю вийшла з-під контролю.
Проти групи Темура Юлдашева, 30-ти чоловік, протистояло близько півсотні місцевих провокаторів та майже сто озброєних «тітушок». Конфлікт зігнорували співробітники ДАІ, що знаходилися поруч. А командиру спецбатальйону поставили ультиматум: його бійців відпустять у випадку, якщо Юлдашев здасться у полон. Командир іншого виходу не бачив.
Більше місяця чоловік провів у застінках Луганського СБУ. Розповідає, протягом усього часу не змовкали крики та стогін людей – це не припинялися тортури над полоненими. У такий спосіб російські бойовики проводили допити, які насправді, за словами Темура, були абсолютно беззмістовними.
-Вони не ставили жодних конкретних запитань. За мету мали максимальне знущання з людини. Запитували щось на зразок: «Які маєш зв’язки з «Правим сектором?» Відповідаєш: «Ніяких». Кричать: «Брешеш!» Протоколів не вели, почуте від бранця ніде не фіксувалося. Когось тримали й далі, когось зранку відпускали. Мертвих викидали просто на вулицю або у водойми неподалік.
З полону Темуру допомогли втекти добрі люди і Бог. Імен цих людей боєць, з відомих причин, не називає, аби не ризикувати їхнім життям, бо вони й зараз воюють на сході. Втім, сепаратистів не вважає особливо жорстокими:
-Переважно це такі ж люди, як і ми з вами. На цій війні вони перебувають з різних причин, більшість – заробляє гроші, є такі, котрі вірять у те, що роблять. Решта – мають власні мотиви.
Поки Темур Юлдашев знаходився у полоні, його батальйон було практично розформовано. Тепер командир планує відновити боєздатність угрупування. Батальйон сформують у складі Міністерства внутрішніх справ. Достатнього забезпечення від влади годі чекати, а тому військовик налагоджує контакти на Волині та у Володимирі-Волинському зокрема, аби організувати доставку амуніції та інших ресурсів. Новобранців командир планує тренувати на полігоні близько десяти днів, аж потім відправляти на бойові точки. На ретельнішу підготовку просто немає часу.
-Я вірю в Господа Бога, з його допомогою ми виборемо перемогу, бо за нами – правда, - впевнено каже Темур Юлдашев.
Кристина Павлюк, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі