Колишнє село Жовтневе перейменують у Світанкове

14 вересня під час перебування у нашій редакції народний депутат України Ігор Гузь повідомив, що колишнє с.Жовтневе, яке було перейменовано на виконання закону «Про декомунізацію» на Сусваль, за декілька місяців отримає нову назву.
-В оваднівського сільського голови був рік, аби прийняти рішення щодо перейменування села, але він цього не зробив, - пояснив ситуацію Ігор Гузь. – Тоді, згідно із законом, рішення мала прийняти Верховна Рада. Було вирішено звернутися в інститут національної пам’яті, який хотів зробити добре і назвав село на честь загиблого героя, не запитавши у батьків – подружжя Сусвалів, чи згодні вони на таке перейменування. Це було величезною помилкою. Проти запропонованої назви виступила місцева громада, приєдналася церква. Був шокований сам батько бійця, бо його звинуватили, нібито він причетний до того, що село назвали на честь сина. А він зовсім ні при чому.
Отже, допущену помилку почали виправляти. Місяць тому на загальних зборах селяни проголосували за варіант назви села Світанкове і передали пропозицію на розгляд районної ради. Після райради рішення про перейменування населеного пункту має підтримати обласна рада, тоді воно буде винесено на розгляд Верховної Ради. На це піде декілька місяців, але, на думку нардепа, так потрібно було зробити з самого початку.
-Тепер назву можна змінити не за законом «Про декомунізацію», адже село вже називається Сусваль, а за законом «Про зміну географічних назв», - уточнив Ігор Гузь.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі