Каже мешканка Володимира-Волинського Ірина Міщук.
Мабуть, жодне місто у світі не має такої непереборної привабливісті, як французька столиця. Кожен мріє хоча б раз у житті побувати в Парижі, пройтися по його вузеньких вуличках, які дихають історією, відвідати пам’ятники і музеї, відомі в усьому світі, посидіти у знаменитих і водночас затишних кафе.
Якщо ж запитати людей, з чим найбільше у них асоціюється Париж, то відповідь більшості опитаних буде очікуваною: «Звичайно, з Ейфелевою вежею!» Недаремно ця «залізна леді» є найбільш упізнаваною, її найчастіше відвідують туристи з усього світу.
Проте зараз мало хто знає, що цей так званий символ французької столиці було зведено 31 березня 1889 року для Міжнародної виставки і до 100-річчя Великої французької революції. Спорудження найвищої у світі металевої вежі мало за мету продемонструвати технічну могутність і економічне процвітання Франції. У 1886 році уряд оголосив конкурс на створення 300-метрової конструкції. На конкурсі було представлено 700 проектів. Нагода випала перемогти проекту вже відомого на той час інженера-будівельника Гюстава Ейфеля, творця мостів та металевих будов, серед яких залізний каркас для американської статуї Свободи. Вежа була зведена у рекордно короткий термін – за 2 роки 2 місяці і 5 днів. Ейфель власноруч виконав креслення окремих частин у натуральну величину. Споруда складається з 15 тисяч деталей. До 1931 року вона була найвищою спорудою у світі.
Побачити цю дивовижну пам’ятку пощастило уродженці міста Червоноград Львівської області, а тепер уже жительці древнього Володимира-Волинського Ірині Міщук.
-Незабутню подорож два роки тому подарував коханий на мій день народження. Це було щось. Найбільше я хотіла побачити Ейфелеву вежу – і моя мрія здійснилася. Коли це сталося, емоції просто зашкалювали – хотілося на весь світ кричати про своє щастя. Саме тоді у найромантичнішому місці світу мій Павло освідчився, запропонувавши руку і серце. Ніколи в житті не забуду ту казкову мить, - зі сльозами радості на очах розповідає Ірина.
Дуже вразила Ейфелева вежа закоханих увечері, коли все навкруги гарно підсвічувалося, тільки посиливши дух паризької романтики.
-Ми сиділи на майданчику поблизу вежі й у мерехтінні світла не могли намилуватися один одним. Наші почуття тоді перейшли на вищий рівень. Усім молодим парам хочу побажати відвідати це незвичайне місце, адже там повсюди панує атмосфера кохання. Це справді варте уваги! - запевнила моя співрозмовниця.
Ще одним чудовим місцем, яке відвідали Павло та Ірина в Парижі, став музей Лувр – справжня скарбниця світового образотворчого мистецтва. Заглибитися у всеосяжну творчість відомих художників тут можуть не тільки художники-початківці, а й просто поціновувачі краси. Щоб краще зрозуміти історію тієї чи іншої картини, відвідувачам надається можливість переглянути декілька фільмів про талановитих митців та їхні роботи.
Не оминули своєю увагою молодята і Пер-Лашез – музей-кладовище надгробної скульптури під відкритим небом на 45га площі, щось схоже на Личаківське кладовище у Львові. Тут покоїться прах знаменитих учених, письменників і художників, військових та політиків.
-Саме у Франції ми зрозуміли, що таке чисті вулиці, рівні дороги, акуратні газони, зручний транспорт, щирі посмішки перехожих. Відчутно, що все тут зроблено для людей, і видно, на що йдуть їхні податки, - продовжує ділитися враженнями від побаченого жінка.
Три дні перебування в Парижі пролетіли для закоханих непомітно, але закарбувалися в пам’яті на все життя.
***
Цікаві факти про Ейфелеву вежу
1.При будівництві Ейфелевої вежі було використано 9441 тонну зварювального заліза.
2.Вежа пофарбована у три різні відтінки коричневого кольору. Найтемніший тон – біля основи циклопічної споруди, а найсвітліший – на верхівці. Для захисту від корозії вежу покривають фарбою кожні сім років. На це йде до 60-и тонн фарби.
3.Навіть у наші дні фарбування башти здійснюється за допомогою пензлів.
4.У ясну погоду з вершини вежі відкривається огляд околиць радіусом близько 70км.
5.При сильних вітрах вершина вежі відхиляється в сторони на 15см.
6.На бічних сторонах Ейфелевої вежі, трохи нижче першої платформи, зафіксовані імена 72 видатних французьких вчених та інших відомих осіб (по 18 імен на кожній стороні).
7.Через 20 років після будівництва вежу планувалося демонтувати, а метал продати на відходи, однак незабаром розпочалася епоха радіо і завдяки установці антен радіотелеграфу Ейфелева вежа була врятована.
8.На Ейфелевій вежі обладнані ресторани, які розташовані на першій і другій платформах.
9.З часів заснування Ейфелеву вежу відвідали більше 200 мільйонів людей.
Аліна Джарига, м.Володимир-Волинський
Коментарі