Коли сіяти огірки у відкритий ґрунт

Багатьох городників хвилює питання, коли ж сіяти огірки? Не поспішайте з посівом огірків у відкритий ґрунт. Огірки – теплолюбні культури, бояться нічних похолодань, а від холодної води починають хворіти. Сьогодні спробуємо розкрити секрети, коли і як садити огірки.
-Кращою температурою повітря для росту огірків я вважаю +25 градусів, а нічна не повинна опускатися нижче +10. За народними прикметами, огірки сіють на Юрія (6 травня). Я ж висіваю огірки після 10 травня, тоді верхній шар ґрунту досить добре прогрівається і хвилюватися за майбутній врожай не доводиться, - розповідає Вікторія Подловкіна, жителька Володимира, яка уже довгий час займається городництвом разом з друзями у реабілітаційному центрі села Чесний Хрест. – Ділянку для вирощування огірків обираю добре освітлену, захищену від вітру й багату на перегній. Вона має бути досить просторою, бо огірки ростуть швидко, – каже пані Вікторія. – Заздалегідь готую ґрунт – перекопую і розпушую, щоб добре прогрівся. Огіркову плантацію розміщую на місці, де до цього вирощувала помідори, капусту, зелень і овочі або бобові (крім квасолі). Пам’ятайте, огірки не люблять гарбузових попередників. Огірки саджу розсадою або висіваю насінням безпосередньо у ґрунт. Насіння огірків купую частіше гібридне. Рослини з такого насіння краще запилюються і дають досить великий урожай, – каже господиня. – Але беру і своє, тільки трирічної давності. З такого насіння огірки розвиваються повільніше, але утворюють набагато більше квіток, а відповідно і більше плодів, ніж з минулорічного насіння. Рослини виростають стійкішими до вірусів та хвороб.
Вікторія розповідає, що краще сіяти сухе насіння, оскільки воно поступово набухає і проростає при сприятливих умовах. Але щоб прискорити проростання насіння, вона замочує його у воді кімнатної температури до накльовування.
-Висіваю насіння огірків рядками або в лунки. Перед тим, як сіяти, роблю борозенки і добре поливаю їх теплою водою. Сію насіння на глибину не менше 2,5 сантиметрів. Відстань між рядками 70 см, а в рядку між насінинами 8-10 см. Коли сію у лунки, то для ефективності в одну лунку кладу по 2-3 насінини, а після появи сходів залишаю найміцніший. Сходи огірків з’являються днів через шість, перші паростки помітні вже за 2–3 дні після висіву. Для посадки використовую і розсаду. Але врахуйте те, що огірки мають досить слабку кореневу систему, що погано позначається на пересадці. Щоб не травмувати кореневу систему при пересадці, насіння на розсаду висіваю у торфоперегнійні горщики і висаджую у відкритий ґрунт разом з ними тижнів через чотири після посіву. Сподіваюся, що мій досвід допоможе усім отримати великий врожай та безліч задоволення від результату своєї праці.

Розділ новин: 

Коментарі