Коли і як ремонтуватимуть дороги від Володимира до Нововолинська і Устилуга

Громадська рада при Володимир-Волинській РДА у відповідь на численні скарги водіїв розглядала питання ремонту доріг від Володимира-Волинського до Нововолинська автошляху Р-15 (Ковель – Володимир-Волинський – Червоноград – Жовква) та ділянки дороги від митниці у м.Устилуг до Володимира-Волинського, що є відрізком траси державного значення Н-22 (Устилуг – Луцьк – Рівне). Для отримання докладних відповідей було вирішено направити офіційні запити у Державне агентство автомобільних доріг України, у службу автомобільних доріг у Волинській області та у Волинську ОДА.
Отже, Держагентство автомобільних доріг зазначило, що внаслідок тривалої експлуатації, несприятливих погодних умов та постійного недофінансування дорожньої галузі протягом останніх років дорога потребує ремонту та значних коштів на його проведення. Цього року планується поточний середній ремонт у рамках експерименту за рахунок перевиконання надходжень митних платежів. На даний час питання знаходиться на розгляді Волинської ОДА. До початку ремонтних робіт дорога буде підтримуватися у проїзному стані шляхом латання ям за рахунок держбюджету.
Більш докладну інформацію надала Служба автомобільних доріг області. У відповіді йдеться, що дорога від Володимира до митниці підлягає капремонту, який планується до реалізації за рахунок кредиту уряду Республіки Польща.
ДП «Укрдіпродор» визначило основні терміни реалізації проекту, згідно з якими уже виконана передпроектна документація. До липня 2017р. мають визначити підрядника на виконання робіт. По квітень 2018р. триватиме розробка проектної документації та проходження проектної експертизи. І з червня по листопад наступного року планується виконання ремонтно-будівельних робіт.
Цього року на ремонт дороги Н-22 заплановано спрямувати лише 5,6млн.грн. при кошторисній вартості 751,8млн. гривень. Розкриття тендерних пропозицій відбулося 24 квітня 2017р. Також за рахунок 47,4млн.грн., залучених у попередні роки під державні гарантії, Держагентством автомобільних доріг планується відремонтувати ліву смугу дороги.
Отже, сьогодні через відсутність у державі коштів на фінансування зазначених ділянок ямковий ремонт залишається єдиним способом забезпечити безперебійний автомобільний рух на дорозі. Проводиться він за рахунок коштів, виділених на експлуатаційне утримання доріг.
Також служба автомобільних доріг області поінформувала, що робитимуть з дорогою від Володимира до Нововолинська, яка є частиною дороги Р-15 (Ковель-Жовква), протяжністю 87,3км. У відповіді на запит зазначається, що проїзна частина дороги потребує невідкладного ремонту. Кошти держбюджету на капремонт доріг відсутні в області з 2009 року. Цього року продовжено дію «Митного експерименту», за рахунок якого передбачено спрямувати 110млн.грн. на поточний середній ремонт на ділянці дороги від с.Суходоли до м.Нововолинськ, протяжністю 8,5км. Нині це питання на погодженні у голови ОДА.
На даний час для забезпечення транспортно-експлуатаційних властивостей дороги підрядником ПАТ «ШБУ-63» у м.Нововолинську виконується дрібний поточний ремонт. На інших ділянках дороги експлуатаційні властивості підтримуються за рахунок коштів, виділених на експлуатаційне утримання доріг та поточний дрібний ремонт. До виконання робіт на даний час, окрім філії «Волинський облавтодор» та ПАТ «ШБУ-63», залучено підприємство ТзОВ «Унідор-Сервіс». Крім того, служба доріг звернулася до Укравтодору з проханням про наближення коштів для виконання робіт з ліквідації ямковості. За наявності додаткових коштів буде залучено додаткові підрядні організації для виконання робіт на вказаних дорогах. Ремонт дороги Р-15 на всій протяжності заплановано на 2018 рік.
Аналогічну відповідь на запит надала й Волинська ОДА. Тож, шановні водії, запасайтеся терпінням.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі