Коли батьки не хочуть піклуватися про своїх дітей, за справу беруться відповідні служби

29 жовтня на розгляд районної комісії з питань захисту прав дітей начальником відділу у справах дітей Володимир-Волинської РДА Олександром Смоляром було винесено п’ять питань, від вирішення яких залежала не одна дитяча доля. Учасники засідання дозволили перейти на екстернатну форму навчання десятикласнику одного із сіл району, адже хлопець, у зв’язку з ситуацією в сім’ї, після закінчення дев’ятирічки змушений працювати. Тож завершення школи екстерном є найкращим виходом з цієї ситуації. Так само одностайно було прийнято рішення про направлення на усиновлення одного з двох братиків, позбавлених батьківського піклування. Ситуація склалася так, що менша дитина не може бути влаштована в родину, бо за станом здоров’я потребує направлення в спеціалізований лікувальний заклад, а от для старшого знайшлася сім’я з нашої області.
Важкими виявились рішення щодо трьох сімей району. В одній з них мама, залишивши чотирьох дітей, одному з яких ще немає і року, вже не вперше зникла в невідомому напрямку. Аби підтримати батька, що сумлінно доглядає дітей, комісія вирішила негайно призупинити нарахування державної соціальної допомоги матері та перевести кошти на рахунок батька, який використає їх за прямим призначенням.
Щодо ще однієї горе-сім’ї до комісії звернулася бабуся, яка зневірилась у можливості виправлення своїх сина та невістки. Вони жодним чином не займаються доглядом трьох малолітніх дітей. Слова жінки підтверджують сусіди, фельдшер, члени виконкому місцевої ради. Як би це дивно не звучало, сама мати дітей не дуже переймалася тим, що до неї пред’явили ряд претензій про неналежне виконання батьківських обов’язків, і відразу ж написала заяву на добровільну відмову від власних дітей. Відтак, після отримання відповідного статусу, діти будуть влаштовані під опіку бабусі.
Була й така жінка, яка, не займаючись доглядом п’яти дітей, троє з яких дошкільного віку, вже вкотре просила у членів комісії надати їй останній шанс на виправлення. З нею принаймні вдалося домовитися про те, що на зимовий час вона добровільно віддасть малят до будинку дитини, аби вони перезимували в теплі та були нагодовані щодня. Двоє старших, уже школярі, перебуватимуть під додатковим наглядом педагогів місцевої школи. За цей час жінка мусить врешті-решт належним чином оформити документи на дітей, привести в порядок житло, забезпечити себе і дітей продуктами та одягом, тобто, довести, що вона таки здатна опікуватись дітьми. В разі невиконання всіх цих умов їй загрожує позбавлення батьківських прав та влаштування дітей в родини, де про них піклуватимуться.
На жаль, уникнути такого явища як невиконання громадянами своїх батьківських обов’язків, неможливо. Але в районі постійно діють служби, робота яких спрямована на профілактику та подолання таких ситуацій. До безвідповідальних батьків застосовуються різні заходи впливу: попередження, адміністративні стягнення, призупинення виплат дитячих соціальних допомог, тимчасове вилучення дітей із сім’ї. І лише в крайньому випадку – позбавлення батьків права надалі виховувати дітей.
Підготувала Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі