Колектив підприємства «Артскло» - це люди, які створюють красу

Цех підприємства «Артскло» справляє враження буденного робочого приміщення, навіть у чомусь незатишного, заставленого громіздкими станками. Певної естетики надають численні дзеркала, що стоять під вікнами та стінами, очікуючи черги на обробку. Але коли починаєш усвідомлювати, що саме тут з-під умілих рук працівників народжується краса, яка сприятиме затишку офісів чи житлових приміщень, у душі визріває зовсім інше відчуття: наче приєднуєшся до чогось красивого і легкого, що невидимо витає у повітрі. Недаремно у своїй назві підприємство використало англійське слово «арт», що в перекладі означає «мистецтво».
-«Артскло» працює вже 10 років, засноване у 2005 році, - розповідає виконавчий директор Ірина Дацко. – Тут трудиться зовсім маленький колектив, усього 5 людей. Але обсяг роботи він виконує солідний. Суть нашої роботи – обробка листового скла та дзеркал. Основний напрямок - співпраця з меблевими фабриками. Ми виконуємо замовлення підприємств «Гербор» та «БРВ-Україна», автоцентру «КамАЗ», а також індивідуальні замовлення.
А починало підприємство свою діяльність без відповідних станків. Робітники вчилися мистецтва обробки фактично «на ходу». Це вже пізніше, коли прийшов досвід, з’явилися нові технології, розширилася співпраця з провідними фірмами, які стали постачати передове обладнання. Нині підприємство отримує високоякісні марки скла єгипетського, польського, чеського, а також вітчизняного виробництва.
У цеху працює двоє людей – майстер-різальник Микола Кукевич та оператор автоматичних ліній верстатів і установок Марія Лігерко. Вони обслуговують верстати для шліфування скла, для свердління та миття, а також для обробки і матування. Спостерігаючи за роботою верстатів, просто диву даєшся, чого досягнув людський розум. Пані Марія дістає з верстата для миття черговий шматок дзеркала. Поверхня аж сяє. Мабуть, не кожна господиня навіть при великому бажанні може досягти такої ідеальної чистоти. Коли скло готове, майстри переходять до іншої кімнати, де починається художня творчість – декорування скла за допомогою трафаретів. Це копітка робота, оскільки кожен оздоблювальний трафарет вимагає своєї технології виконання. Зате дуже приємно, коли на вікнах чи дзеркалах милують очі розкішні квіти. Буває, що індивідуальні замовники приносять власні трафарети. В такому випадку майстри розмірковують, чи у змозі виконати замовлення, виходячи зі своїх технологій, чи пропонують свій варіант.
У «Артсклі» дбають про свій маленький колектив. Поряд з цехом – душова кімната, їдальня, приміщення для відпочинку. Це сприяє хорошому робочому настрою. Отож, прийміть наші вітання із професійним святом, шановні майстри-скловиробники!
Антоніна Булавіна, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі