«А кого мені боятися? Де хочу, там і ставлю машину, де хочу, там і ліплю оголошення. У нас же демократія»

Так, мабуть, думають автовласники, які облаштовують у спільних дворах автостоянки, залишаючи свої автівки навіть поперек тротуарів, не кажучи вже про газони та дитячі майданчики.
Мешканців багатоповерхівок у Нововолинську вже давно перестали дивувати автопарки у їхніх дворах (під вікнами, на газонах, тротуарах, пішохідних переходах, на місцях паркування інвалідів), розбиті машинами пішохідні міжбудинкові доріжки і ями та обклеєні різноманітними рекламними оголошеннями стіни під’їздів, дерева і стовпи. Дійшло вже до того, що власники автотранспорту, як-от, наприклад, водій буса на фото, стали паркуватися і поперек тротуарів. Мовляв, а кого боятися? У нас же демократія, а «я - крутий хлопець, сам кого хочеш налякаю».
Дехто з мешканців цих будинків, переобтяжений власними проблемами, тамуючи в душі роздратування, мовчки обходить газоном залишений поперек тротуара автомобіль чи яму на тротуарі, інші ледь стримують у собі бажання взяти в руки шило, ніж або «коктейль Молотова» і провчити нахабу. Ще гірше у цьому випадку доводиться інвалідам-візочникам, які фізично не мають можливості обминути машину, що блокує їм дорогу, через бордюри.
-Добре, хоч представники влади дослухалися нарешті до наших численних прохань та позабирали бордюри із тротуарів на перехрестях, і тепер не потрібно обминати кілька кварталів, щоб добратися інвалідним візком до потрібного місця, - зауважує інвалід першої групи Віктор Ковалевський. – Про пошкоджене машинами асфальтове покриття і ями вже мовчу. До речі, коли ми хотіли збудувати навпроти будинку гараж для виділеної нам із дружиною (теж інвалід першої групи) машини, усі були проти. Мовляв, дітям ніде буде гратися. Тепер же весь оцей автопарк у дворі нікому не заважає. Про вільний проїзд до будинків спецмашин (невідкладної допомоги чи пожежної) у випадку нещастя і говорити не доводиться. Всі це добре знають і розуміють, але ні представникам влади, ні правоохоронним структурам, ні податковій, ні комунальникам немає до цього ніякого діла.
На прохання назвати суму, яка надійшла до міського бюджету минулого або цього року від розміщення несанкціонованої реклами чи самовільно влаштованих стоянок автотранспорту у дворах багатоповерхівок, начальник фінансового управління міськвиконкому Галина Бурочук відповіла, що такої тарифікації доходів у них немає. За її словами, можливо, ці цифри можуть бути сховані у графі «інші доходи», зокрема – штрафи. Та щоб дізнатися, за що був виписаний той чи інший штраф, мовляв, треба передивитися купу платіжок, у яких це може бути й не зазначено.
Заступник міського голови і голова адмінкомісії міськвиконкому Володимир Рожелюк, який відповідає за благоустрій у місті, зараз у відпустці. І, мабуть, спокійненько гріється десь на мальовничому березі озера чи моря в Україні, а, може, і за її межами – зарплата дозволяє.
Телефон начальника відділу міськвиконкому з питань благоустрою Ігоря Орєхова упродовж дня вперто відповідав короткими гудками.
Не зміг назвати кількість адмінпротоколів, складених з приводу вищеназваних правопорушень, і секретар адмінкомісії Андрій Кіндій, який повідомив, що він теж на даний момент у відпустці і без журналу реєстрації не може відповісти на це запитання. Мовляв, у кожному ЖКП є людина, яка відповідає за благоустрій прибудинкових територій, а за паркування автомобілів у дворах треба питати з дільничних інспекторів.
-Немає у нас нічого подібного, і людини такої теж немає, - зауважує начальник ЖКП №3 Світлана Шевчук. – До того ж контроль за розміщенням несанкціонованої реклами та за паркуванням автомобілів у дворах не відноситься до функції ЖЕКів.
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо паркування транспортних засобів», передбачає штраф у розмірі від 8-ми до 18-ти неоподатковуваних мінімумів громадян (136-306грн.) і 15-18-ти мінімумів (255 і 306грн.) – за зайняття місця для паркування автомобілів інвалідів.
Дуже налякаєш наших автовласників такими штрафами. Для них сплатити ці гроші все одно, що раз плюнути. Та й не факт, що вони їх платять. Для порівняння: наприклад, у Німеччині штраф за паркування у недозволеному місці становить 40 євро, штраф за паркування на місці інваліда – 35 євро. У Росії за порушення правил зупинки або стоянки в місцях, відведених для зупинки або стоянки авто інвалідів, можна заплатити штраф від 3-х до 5-ти тисяч рублів (85-145 доларів США). Крім того, у Німеччині контролем за паркуванням займаються цивільні особи – політеси (від нім. Politesse - ввічливість, чемність), добровільні помічники муніципальної служби. В їхній ролі зазвичай виступають пенсіонерки, яких влада нагороджує за пильність. Якщо політеса (або політон, якщо це чоловік) побачила неправильно припарковане авто, вона відправляє в муніципалітет скаргу, в якій зазначає час, місце, і додає фото правопорушення. Автовласникові відправляють лист із проханням опротестувати скаргу або сплатити штраф (35 євро). В Україні ж, судячи з результатів наведеного вище розслідування, це питання взагалі нікого не цікавить. Посадовці та службовці усіх держустанов та організацій байдуже обминають гроші, які самі пливуть до їхніх рук, варто лише взяти ручку та аркуш паперу й переписати всі оті номери машин чи номери телефонів на оголошеннях. Але навіщо зайвий раз ускладнювати собі життя цими клопотами, якщо дірки в місцевому бюджеті можна залатати черговим підвищенням тарифів? Міська громада все стерпить та далі позбавлятиме дітей найнеобхіднішого, щоб тільки оплатити комунальні послуги. І ми ще хочемо в Європу?..
Ксеня Лучко, м.Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі