Кіокушин-кай карате – новий вид спорту та відкритий чемпіонат Волині, відбувся у Володимирі-Волинському

В неділю 11 листопада у Володимирі-Волинському провели відкритий чемпіонат з кіокушин-кай карате Волинської області, на який прибули учасники з кількох регіонів країни. Участь в чемпіонаті взяли команди із Мукачево, Тернополя, дві команди з міста Луцьк, команда з Ковеля та місцеві із Володимира-Волиського, Нововолинська та Устилугу. Загальна кількість спортсменів становила 120 дітей.
-Мета проста - розвиток кіокушин-кай карате у Волинській області. У Володимирі-Волинському є перспектива, головне, щоб у дітей було бажання. Ми проводимо змагання, розпочинаючи від чемпіонатів області, приймаємо участь в чемпіонатах України. Зараз ми готуємося до європейських змагань - Чемпіонату Європи у Варшаві. А ще ми беремо участь у міжнародних змаганнях. І є у нас діти, які їздять на змагання в Японію, - розповів Віталій Нестерович, президент Волинської обласної федерації Кіокушин-кан карате-до Ренмей "Клуб Кіокушин-кан карате" ІРБІС ".
Пані Ольга, мама однієї з дівчаток. розповіла, що дитина в захваті від тренувань і що такий вид спорту є у Володимирі-Волинському. Однак жінка висловила стурбованість, мовляв, спортзал де проходять навчання не є укомплектованим, а тому діти не мають необхідного знаряддя для тренувань.
-Моя Каріна вже ходить третій рік на тренування. Часто ми їздимо на змагання і завжди займаємо призові місця. Дитина в захваті від тренувань і тренера. Відкладає всі справи і у нас немає проблеми з тим, що дитину не відтягнути від комп'ютера. Ми завжди на тренуваннях. І характер дочки змінився, стала спокійна і більш упевнена. Нам би ще гарні умови у залі, то можна було б багато досягнути, - говорить Ольга.
Батько 11-річничного Максима із захватом розповідає про тренування і успіхи сина. Та додає, що у Володимирі-Волинському немає підтримки цьому виду спорту. Вже довгий період часу хочуть закупити татамі (покриття на підлогу для занять – ред.), однак кошти не можуть знайти.
-Максим займається вже п'ять років. Це справді спорт для хлопців, тут тренування на всі групи м'язів. Ми часто беремо участь у змаганнях по Україні і здобуваємо призові місця. Дуже хочемо щоб була підтримка держави, місцевої влади та метсенатів для поїздок на міжнародні завдання. За кошт сім'ї це дорого і поки ми змушені відмовлятися, - зазначив Валентин, батько ще одного спортсмена із Володимира-Волинського.
Тренування у Володимирі-Волинському проводять три дні на тиждень по півтори години кожне. Вік дітей від 4,5 років до 17.
-Моєму синові п’ять років, і займаємося близько двох місяців. Побували на двох місцевих змаганнях: в Устилузі зайняли перше місце, і ось власне у Володимирі-Волинському здобули третє місце. Мого сина тяжко змусити займатися чимось одним постійно, але у випадку кіокушин-кай, навіть сам нагадує про тренування. Скажу ще, що тренер дуже добре пояснює і малий розуміє відразу. Додам, що дуже хотілося б підтримки від влади, а поки все робимо силами батьків, - зазначив Андрій, батько одного з наймолодших учасників від Володимира-Волинського.
Довідоково: Кіокушин-кай (Товариство Абсолютної істини) відкрито протиставивши її всім раніше існуючим напрямам та стилів кемпо. Світовий центр школи Мас Оями був офіційно відкритий у червні 1964 року, і було прийнято назву Кіокушин, що має значення – Абсолютна істина. З тих пір, Кіокушин поширився більше ніж у 120 країнах світу, і на даний момент зареєстрованих членів IKO десятки мільйонів, тобто це одна з найбільших організацій бойового мистецтва у світі.
Наталія Ткачук м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі