ІЗ 29 СЕРПНЯ ВСТУПАЄ В СИЛУ НОРМА ЗАКОНУ ЩОДО НАКЛАДЕННЯ ДОДАТКОВИХ ШТРАФІВ НА СУМУ БОРГУ З АЛІМЕНТІВ

Однією з новацій другого пакета законів #ЧужихДітейНеБуває, спрямованих на посилення захисту прав дітей та запровадження інституту відповідального батьківства, стало впровадження додаткових штрафних санкцій за заборгованість з аліментів більше року. Ці штрафи будуть спрямовані безпосередньо дітям і є своєрідною компенсацією за несвоєчасне отримання ними коштів.
«Якщо у платника аліментів виникає заборгованість в сукупному розмірі більша, ніж сума відповідних платежів за рік, то на таку особу накладатиметься штраф в розмірі 20% від заборгованої суми. Якщо ж заборгована сума перевищуватиме в сукупному розмірі суму відповідних платежів за 2 роки, то в такому випадку штраф збільшуватиметься і відповідно становитиме вже 30% відповідно. У випадку заборгованості на суму платежів за 3 роки штраф зросте до 50% від суми боргу».
Так, наприклад, якщо особа, що має сплачувати аліменти щомісяця в розмірі 2000 гривень, ухилятиметься від їх сплати протягом року, то сума боргу становитиме 24000 гривень. У зв’язку з цим виконавцем на таку особу буде накладено штраф у розмірі 20% від цієї суми, а саме в розмірі 4800 гривень (24000/100 х 20% = 4800грн.). Таким чином, загальна сума, що підлягатиме сплаті на утримання дитини, у випадку заборгованості становитиме вже 28800 гривень.
Така система стимулюватиме недобросовісних батьків до виконання їхнього основного обов’язку щодо власної дитини, адже інакше вони отримають негативні фінансові наслідки.
«Я хочу закликати всіх, в кого є заборгованість з аліментів більше року, сплатити борг якнайшвидше, адже після 29 серпня уже доведеться платити більше! Діти повинні своєчасно отримувати кошти для свого повноцінного розвитку. Такого ганебного явища як борги зі сплати аліментів взагалі не повинно бути в нашій країні».
Лариса Іщук, начальник Володимир-Волинського МР ВДВС ГТУЮ у Волинській області

Розділ новин: 

Коментарі