Іван Ганя загинув за Україну, за її волю і незалежність

У суботу 22 серпня нововолинці попрощалися ще з одним своїм героєм – бійцем батальйону «Донбас» Іваном Ганею (позивний «Сєвєр»), який загинув рік тому від кулі снайпера поблизу села Червоносільське під час виходу по так званому «зеленому коридору» з Іловайського котла. Побратими довезли тіло героя до села, звідки його разом з тілами інших загиблих забрали на українську територію і поховали спочатку як невідомого.
Перш ніж потрапити на схід, Іван Ганя кілька місяців провів на київському Майдані, а звідти добровольцем пішов на фронт. У родині Іван був найменшим, є ще старші брат і сестра. В нього залишилися дружина та 20-річний син, який після закінчення Нововолинського електромеханічного коледжу став студентом Тернопільського політехнічного університету.
У рідне місто загиблого привезли у п’ятницю. На ніч труну з тілом героя занесли у Свято-Покровський храм. Провести Івана Ганю в останню путь прийшли рідні, друзі, сусіди, колишні побратими, а також представники міської влади та бійці батальйону «Айдар», які були поруч з ним на Майдані. Відспівували захисника настоятель Свято-Духівського собору УПЦ КП митрофорний протоієрей Степан Фульмес та благочинний Нововолинської округи УПЦ МП протоієрей Олександр Горевич. Поховали героя на низкиницькому кладовищі. До свого золотого ювілею він не дожив рік – у лютому Іванові виповнилося б 50.
-Минув рік від того страшного дня, коли в неоголошеній війні на сході загинули десятки кращих синів багатостраждальної української землі. З того часу багато чого змінилося, але саме зараз ми розуміємо, що перші добровольці були найщирішими та найвідважнішими. Вони стали достойним прикладом волі та завзяття для майбутніх поколінь. Нам доводиться жити в дуже страшний та важкий період історії, але наші герої навіть втратою свого життя показали нам, яким може бути вільний український козак! Це наш приклад, наша гордість і наша вічна пам’ять! Слава героям! Герої не вмирають! – сказав у прощальному слові міський голова Віктор Сапожніков.
Ксеня Лучко, м.Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі