Історик та письменник отримали звання «Почесного громадянина Волині»

Письменнику, журналістові, авторові роману "Століття Якова" Володимирові Лису та історику, краєзнавцеві Ярославу Царуку присвоїли звання "Почесного громадянина Волині".
Окрім того, Володимир Лис та Ярослав Царук отримають одноразову матеріальну виплату у розмірі 5 тисяч гривень.
Про це стало відомо під час сесії Волинської обласної ради у п'ятницю, 26 вересня.
Депутат Волинської облради Роман Карпюк зазначив, що вищезгадані кандидатури є відомими, тому заслуговують це звання.
Натомість депутат Олександр Свирида розкритикував членів постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, адже, на його думку, варто було б розширити коло кандидатур до п'яти чи шести, аби на сесії депутати методом голосування мали можливість обрати, кому присвоїти звання "Почесного громадянина".
Член постійної комісії, депутат Волиньради Валентина Блінова зауважила, що звинувачення депутата облради щодо упередженості постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму, є недоцільним, оскільки жодної пропозиції, крім цих двох кандидатур, постійна комісія не отримувала.
За словами депутата Бориса Загреви, дослідження історика Ярослава Царука стали підставою зупити колишнього президента України Леоніда Кучму у виголошенні вибачення перед польським народом за трагічні для українського та польського народів події 2-гої Світової війни на теренах Волині.
Один із кандидатів на звання "Почесного громадянина Волині" Ярослав Царук виступив перед депутатами у сесійній залі.
За його словами, не доїжджаючи до села Верба, на перехресті в село Охнівка стоїть високий залізний хрест з написом «161 полякам, мешканцям Верби, які загинули в 1943 році. На вічну пам'ять. Родичі» українською та польською мовою. Історик додав, що за даними польських дослідників загинуло лише 9 поляків. За інформацією самого Царука, поляків, які жили у селі Верба, загинуло чотири.
"У нас у Володимир-Волинську 10 таких хрестів, і не один не відповідає дійсності", - додав краєзнавець.
Відтак, проект рішення депутати Волиньради підтримали.

Розділ новин: 

Коментарі