Історичний музей провів театралізоване дійство

18 травня історичний музей ім.Омеляна Дверницького вітав гостинністю усіх охочих відвідувачів міста. Трубач закликав усіх до зали, а зустрів відвідувачів ведучий Богдан Янович у розкішних фіолетових шатах та чорному береті. У самій залі панував дух урочистості та таємничості. Омелян Дверницький (роль зіграв Павло Глущук) у вступному слові заявив, що наше місто дуже змінилося за роки свого існування, висловив подяку і старшому, і молодшому поколінню за присутність та глибокі співчуття за ситуацію, що відбувається на сході нашої країни. Серед гостей і справді було чимало молоді, тож із впевненістю можна сказати, що молодому поколінню не байдужа історія рідного міста і країни загалом. На першому поверсі музею ведучий розповів про добу кам’яного віку, про перші знаряддя праці, перші ремесла та полювання. Усі мали змогу побачити кам’яну печеру, де проживали первісні люди. Відвідини другого поверху викликали захоплення історією про становлення Галицько-Волинського князівства, нашого Володимира-Волинського, виступом княгині Ольги. Гості із цікавістю розглядали макет древнього городища та слухали про напади монголо-татар. Далі Богдан Янович розповів про заснування українського козацтва та Дмитра Байду-Вишневецького, вихідця з Волині. Згадується у розповідях і про перші гроші. Незвичайністю вражає перший гаманець. Почули відвідувачі і про розвиток української вишивки та мали змогу побачити скриню, у яку складали посаг дівчата. Та, що не мала приданого, або ж його мала небагато, не могла вийти заміж. Особливим експонатом стала і риза священика, що повністю вишита на білому полотні. Наступною сторінкою екскурсії стали перші медичні інструменти, ваги та ліки. Перша аптека була заснована на території сучасного монастиря Різдва Христового. Попутно з цим згадується і священик Даміан Герштанський, який виховав 7-х дітей – 6 дочок та сина. Одна з доньок співала у дуеті з Федором Шаляпіним. Після цього відвідувачі спостерігали інсценізацію отримання листа з фронту, яка зворушила до глибини душі своїм трагізмом і надією на краще майбутнє. На завершення відбувся невеликий концерт, у якому взяли участь учні музичної школи, серед номерів виступу були і пісні, і гра на кобзі. Виступив і науковий співробітник музею Олександр Стемковський із власноруч написаними піснями та порадував грою на гітарі. Його творами стали не просто пісні, це були молитви за мир у нашій країні.
А у самому фіналі екскурсії Анна Доскоч, науковий співробітник музею, провела лотерею, у якій мали змогу брати участь усі бажаючі. Серед призів було розіграно буклети про Володимир-Волинський та карти міста, книга Еда Данилюка «Трезуб-империал», наукова збірка про наше місто, датована 1988р., збірка «Українська культура», а головними призами стали особиста екскурсія по музею (яку виграла заступник міського голови Лариса Кулікова) та екскурсія по місту Володимиру-Волинському. Для прозорості конкурсу було обрано серед присутніх двох дітей, які обирали лоти.
Відвідувачів прийшло чимало, і приємно вразив той факт, що більша частина з них була одягнена у вишиванки. Дійство відбулося на високому рівні, прозвучало багато аплодисментів, і театралізація мала велике виховне значення. У багатьох у залі наверталися сльози, або ж був задум в очах, бо починаємо забувати про те, що мир і спокій не в усій країні. Свій виступ Олександр Стемковський завершив на мажорній ноті та закликав усіх не опускати руки, а сподіватись і робити усе для того, щоб покращувати наше життя. Гості висловили подяку усім учасникам театралізованого дійства та зокрема директору музею Володимиру Стемковському, а Павлу Глущуку вручили квіти. Час, проведений на екскурсії, приніс не тільки користь, але і захоплюючі враження.
Тетяна Скулінець, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі