Інна Богословська: «Якщо Україна має для нас цінність, то ми не можемо більше гратися. Ми повинні стати дорослими і поставитися до виборів серйозно»

скликань Інна Богословська на засіданні медіа-клубу «На власний погляд» минулої п’ятниці розповіла журналістам, чому Україні потрібен непартійний Президент.
«Я йду на вибори, щоб виправити ситуацію»
Голова всеукраїнського громадського об’єднання «Віче України» викрила чимало вад політичної системи, що сьогодні склалася в державі.
—Держава надалі не може існувати в тому стані, в якому вона зараз опинилася. І якщо Україна має для нас цінність, то ми не можемо більше гратися. Ми повинні стати дорослими і поставитися до виборів серйозно.
На думку політика, Президент не може очолювати будь-яку партію. Але де-факто Президент формує більшість у парламенті. Є Кабінет Міністрів, який має бути вищим органом виконавчої влади. Президент формує й Кабмін. А суспільство існує поза межами цієї влади, адже немає зворотного зв’язку.
— Система, де немає партій, які представляють саме інтереси громадян, — недієва. Я йду на вибори, щоб виправити ситуацію. Головне завдання — Президент має бути позапартійним. І я впевнена, що настає мій час служити країні, — переконана Інна Богословська.
Народ може… найняти Президента
Серед ключових вимог до особи Президента, як вважає Інна Германівна, та що він має бути над системою. Вона розробила угоду найму Президента, відповідно до якої главу держави можна буде достроково зняти. Також Президент повинен вибиратися на один строк. Що ж передбачає персональна «Угода найму Президента»? Громадянин винаймає на службу майбутнього Президента Богословську Інну Германівну, сплативши посильну суму коштів та підтвердивши факт голосування. Також виборець отримує дієвий механізм відкликати обраного Президента — якщо більше половини таких громадян вважатимуть, що дії Президента не відповідають програмі, вони одним натисканням кнопки в системі «блокчейн» голосують. Тоді протягом доби Президент напише заяву про відставку за власним бажанням.
-Ми маємо зробити так, щоб Президент був обраний від суспільства, а не від партій. Під час інавгурації Президент має внести 20 законів (сьогодні ми їх уже готуємо), які є базовими, щоб ми зламали цю систему.
«Нас із вами вважають за мовчазних мавп»
На думку Інни Богословської, у місцевих радах не може бути партій, адже які партії, коли на порядку денному — школи, лікарні, дороги, світло, каналізація... Там мають бути активні громадяни, які живуть у цій місцевості і які не продаються.
—Сьогодні в Україні 353 партії. Відкриваєте Інтернет і там можете зустріти: «продам партію», «куплю партію». Бо на виборах платять великі гроші, якщо під час жеребкування хтось отримає якісь переваги. Потрібно це зупинити, провести нову реєстрацію нових політпартій за новим законом, що буде внесений Президентом.
Торкнулася політик і теми парламентських виборів:
-5-відсотковий прохідний бар’єр — це витрати щонайменше 900 тис. грн., — вважає Інна Германівна. — І разом з тим у нас немає обмежень на фінансування політпартій, як і обмежень на рекламу політсил. А ще в нас немає вимоги подавати програму партії. До якого стану ці «еліти» довели ситуацію — нас із вами вважають за мовчазних мавп. Чи може за такою системою хтось достойний пройти до парламенту? Ні. Це замкнуте коло.
Депутат-мажоритарник насамперед відповідає перед людьми
Одним із заходів, які мають виправити ситуацію, політик вважає зняття прохідного бар’єру — нехай у парламент зайдуть нові партії. Інна Богословська — прихильник мажоритарної системи:
— Чому сьогодні проштовхують ідею, що мажоритарна система — це жах? — запитує Інна Германівна. — Бо мажоритарник насамперед відповідає перед людьми. Він не зможе, наприклад, проголосувати за такий закон, відповідно до якого в людини забиратимуть єдине житло за борги по валютних кредитах. Кожен легко проаналізує роботу депутатів, які від вашого регіону по списках, а які — по мажоритарній системі й побачить різницю. Багато хто з депутатів, обраних за списком, не з’являється до своїх виборців. Такі прагнуть ухвалити закон, щоб вибори відбувалися тільки за партійними списками — тоді вони створять оту капсулу, в яку вже ніхто не зможе зайти, а партквитки передаватимуть у спадщину.
Політик вважає доцільним ввести обмеження на витрати виборчого фонду, додавши до цього кримінальну відповідальність за махінації навколо нього. Також ввести заборону на політичну рекламу й зобов’язати кандидатів проходити публічні дебати.
«Наше завдання - відкрити шляхи для найкращих»
Вимоги до глави держави, на думку Інни Богословської, мають бути дуже жорсткими, починаючи від запису всіх його розмов і проживання виключно в державній резиденції, й завершуючи стосунками з топ-чиновниками:
-Президент має право призначати людей тільки в свій офіс. На будь-які інші посади (генпрокурора, слідчих, суддів, голів адміністрацій) фахівці мають обиратися виключно на відкритих конкурсах. Будь-яка людина, що йде на державну посаду, має підписати згоду на проведення щодо неї протягом 5-ти років оперативно-слідчих дій без дозволу суду. В будь-який момент може включитися камера в кабінеті чиновника.
-Інакше ми корупцію не поборемо. Мені кажуть: ні прокурори, ні слідчі не погодяться на такі умови. А наше завдання — відкрити шляхи для найкращих. Мене запитують, чого ти хочеш після п’яти років свого президентства? Придивіться сьогодні до тих людей, які ходять вулицями: немає посмішок, радості. А я хочу і зможу зробити, щоб українці знову раділи й посміхалися, — резюмувала політик.
Р.S. Під час зустрічі у медіа-клубі Інна Богословська подарувала нашій редакції свою книгу «Майбутнє починається сьогодні».
Ярослав Кусмір

Розділ новин: 

Коментарі