Тетяна Мельничук народилась у Володимирі-Волинському, навчалася у ЗОШ №2, потім у Волинському інституті економіки та менеджменту. Закінчила магістратуру з відзнакою. Щоліта дівчина працювала. Поки була вагітна, вишивала картини і сорочки, митри для священиків, а зараз донечка надихнула Тетяну на нову творчість. Перебуваючи у декретній відпустці, знайшла для себе нове захоплення – виготовлення іграшок з фетру. Фетр — чудовий матеріал. Той, хто хоче власними руками виготовляти іграшки, може переконатися у цьому. По-перше, з цього матеріалу дуже легко робити викрійки. По-друге, він чудово тримає форму. По-третє, фетр не обсипається. Це означає, що краї деталей, вирізаних з нього, не потрібно обробляти. А ще листи фетру, як правило, фарбують у яскраві, соковиті кольори. Саме із цих причин даний матеріал ідеально підходить для самостійного виготовлення іграшок. Навіть дитина впорається з таким творчим завданням, настільки все просто. І швейна машинка не знадобиться.
У червні донечці Тетяни минув рік. Вона хотіла замовити їй іменну розтяжку. Коли почала вибирати, зрозуміла, що може спробувати зробити сама. Спочатку пошила ведмедика, а далі її захопило це заняття. Маленька донечка забирає увесь вільний час, адже росте дуже допитливою, потребує маминої турботи і уваги. Тому Тетяна шиє іграшки ночами, але їй це подобається. Тетяна з дитинства любить малювати. Багато з пошитих нею речей спочатку малювала. Ідеї для іграшок її власні. Деякі викрійки знаходить в Інтернеті. Але в кожну іграшку вкладає щось своє. Виготовлення іграшки — це захоплююча і корисна творчість. Тим більше, що вони безпечні для дітей, мають приємну на дотик структуру, яскраве забарвлення, і їх обожнюють всі малюки. А головне — саморобні іграшки несуть тепло маминих рук. Можна пошити з фетру все, що завгодно: ляльок, тваринку, пташок, машинку і навіть овочі та фрукти. Бажано підбирати для цього яскраві кольори фетру, а в якості наповнювача застосовувати синтепон. Також вам знадобиться швейний набір і різноманітні прикраси. Важливо, щоб усі підготовлені матеріали були натуральними та безпечними. А якщо в якості наповнювача використовувати намистини або крупи, іграшки будуть додатково розвивати дрібну моторику рук малюка.
Спочатку Тетяна малює іграшку, потім – кожну деталь окремо. Далі переносить на тканину, вирізає, зшиває детальки і наповнює холлофайбером. Ця сучасна речовина застосовується не тільки для наповнення подушок, ковдр і матраців. Нею набивають дитячі іграшки і використовують також для утеплення зимового одягу. Завдяки своїм унікальним властивостям наповнювач холлофайбер чудово замінює пух і пір’я, але не викликає алергії. Він дуже легкий і теплий, добре зберігає тепло та пропускає повітря. Ця речовина майже не накопичує пил і не електризується. Це дуже важливо не тільки для сну, але і для зручності спортивного та дитячого одягу. Потім дівчина прикрашає свої вироби.
Тихенькими кроками, навшпиньки до нас наближається казкова новорічна пора. Кожному хочеться прикрасити для себе це свято ще краще, ніж минулого року. Хочеться на ялинку щось новеньке, м’яке. Давайте трохи відступимо від традиційного уявлення про ялинку на Новий рік і прикрасимо її інакше. Тетяна пропонує свої іграшки з фетру. Він настільки м’який і приємний на дотик, що працювати з ним – просто задоволення. Побалуйте себе і своїх близьких цією милою красою. А отримати смішну м’яку іграшку на ялинку в подарунок на Новий рік захочеться кожному, хто побачить це диво hand-made на вашій лісовій красуні Такі прикраси з фетру зараз у моді. По-домашньому теплі та затишні, вони зігріють у найлютіші морози, а ще — стануть чудовим подарунком друзям напередодні зимових свят.
Юлія Оберук, м. Володимир-Волинський
Реклама
Іграшки з фетру – казка своїми руками
Розділ новин:
Коментарі