Одинадцятого квітня у Нововолинську з робочим візитом разом із представниками депутатського корпусу Волиньради побував голова обласної ради Ігор Палиця. В рамках візиту він у супроводі керівництва міської влади та нардепів Ігоря Гузя і Юрія Савчука відвідав «Кроноспан-УА», «БРВ-Україна», «Ренопласт», будівництво шахти №10, а також побував у вищому професійному училищі, ознайомився з роботою цих підприємств і навчального закладу. Крім того, посадовець оглянув сучасне обладнання центральної міської лікарні, відділення гемодіалізу та пологове, спортивні об’єкти міста. Як зазначив голова облради, мета його візиту – вивчити проблеми нововолинців і зрозуміти, чим можуть зарадити їм обласна рада та народні обранці краю. Головний інженер копальні №10 Віктор Ковтун поінформував гостей про технологічні плани виходу підприємства із кризи та перспективності шахти, на що Ігор Палиця зауважив, що довіряє лише цифрам, тому перш, ніж їхати з вимогами до столиці, попросив надати економічне обґрунтування. Подальша розмова про шахтарські питання продовжилася у міській раді з керівниками вугледобувних підприємств, лідерами гірничих профспілок. Під час обговорення проблем громади міський голова Віктор Сапожніков наголосив на тому, що на сьогодні Нововолинськ залишається на Волині лідером як за обсягами реалізації промислової продукції та іноземних інвестицій на одного жителя, так і за іншими економічними показниками. Разом з тим, як зауважив міський голова, є проблеми, розв’язати які не під силу місту. Зокрема це стосується подальшої долі нововолинських шахт і тих, хто на них працює. Нині у складі ДП «Волиньвугілля» перебувають дві копальні: «Бужанська» та дев’ята, яка відпрацьовує свої запаси і з 1 травня, згідно з наказом галузевого міністерства, має перейти у третю групу, тобто на закриття.
-Якщо це підприємство наслідує приклад шахти «Надія», що на Львівщині, то це буде перспективніший варіант, а, якщо повторить долю першої шахти, то плани можуть бути марними, - наголосив Віктор Сапожніков.
Своїм баченням подальшої долі копалень поділилися в.о. генерального директора ДП «Волиньвугілля» Валентин Кисельов і профспілкові лідери Юрій Калістратов та Василь Гура.
Вислухавши гірників, Ігор Палиця висловив свої міркування. За його словами, щоб вугільна галузь остаточно не припинила своє існування, керівництву діючих шахт необхідно до середини травня підготувати фінансово-економічні показники підприємства, дати аналіз і повну оцінку та довести конкурентоспроможність нововолинських копалень. При цьому він пообіцяв нововолинцям допомогу обласних фахівців.
Підготувала Ксеня Лучко
Коментарі