Ігор Гузь захищатиме малокомплектні школи

Проблема реформування освіти сьогодні є вкрай актуальною для педагогів, батьків та учнів. Люди збентежені, адже через закриття малокомплектних шкіл діти змушені їздити на навчання в інші села. До слова, під закриття потрапляють заклади, котрі налічують до 50-ти учнів.
Народний депутат Ігор Гузь знає про це та виступає проти закриття малокомплектних шкіл у своєму окрузі, бо вирішувати проблему із так званою «оптимізацією» варто комплексно і виважено, враховуючи побажання батьків та вчителів, а не «сліпо» закривати школи: «До цієї реформи треба підходити індивідуально, зважаючи на кожен окремий випадок, аби не створювати соціальну напругу».
У виборчому окрузі Ігоря Гузя ця проблема може торкнутися відразу 16-ти шкіл, які розташовані у Володимир-Волинському, Іваничівському та Любомльському районах, а також у Зимнівській та Устилузькій об’єднаних громадах. Кількість учнів у цих закладах – від 5-ти до 22-ох. Після оптимізації вони будуть змушені навчатися в сусідніх селах. Для школярів, яких підвозитимуть до нового місця навчання, потрібні будуть додаткові шкільні автобуси, бо ходити на навчання за кілька кілометрів розбитими дорогами просто неможливо.
«Не менш важливе питання, яке постає під час проведення оптимізації, - подальша доля вчителів: педагогів відправлять на курси перепідготовки чи просто скоротять із роботи? Люди схвильовані! Їх варто інформувати, потрібно пояснити, що зміниться після такої реорганізації. Якщо, до прикладу, у школі навчається 5-8 дітей, а педагогічний колектив складається із 10-15 вчителів, то, звичайно, доцільності тут немає. Однак, у цьому випадку все одно потрібно йти назустріч побажанням дітей та батьків», - вважає Гузь.
До слова, минулого року депутатові вдалося посприяти тому, аби не закрили через невелику кількість учнів школи у селах Грушів та Верхнів на Іваничівщині, селах Черемошна Воля та Руда на Любомльщині.
Список населених пунктів регіону Прибужжя, де школи підлягають реорганізації до 1-го вересня 2016 року:
Володимир-Волинський район: Свійчів, Нехвороща, Яковичі.
Любомльський район: Мосир, Глинянка, Черемошна Воля, Біличі, Руда.
Іваничівський район: Орищі, Млинище, Верхнів, Стара Лішня.
Зимнівська об’єднана територіальна громада: Черчичі, Руснів.
Устилузька об’єднана територіальна громада: Амбуків, Хотячів.
Прес-служба Ігоря Гузя

Розділ новин: 

Коментарі