Ігор Гузь: «Я – за скасування інституцій ОДА і РДА та за обрання при обласних і районних радах виконавчих комітетів»

У понеділок, 16 березня, в Нововолинську відбулася зустріч народного депутата Ігоря Гузя з представниками місцевих мас-медіа. Найперше нардеп коротко поінформував журналістів про три найважливіші проблеми, які найбільше хвилюють нововолинців. Це – державна підтримка вугільної галузі. Минулого року з держбюджету було виділено 11млрд.грн., нинішнього – 0, але група парламентарів збирається винести на розгляд Верховної Ради пропозицію про зміни до бюджету і пропонує перекинути з передбачених на консервацію та закриття шахт 1,2млрд.грн. хоча б мільйонів 800 на їхню підтримку. Ще однією проблемою є добудова шахти №10 (окремою статтею передбачено 200млн.грн.) та зарплатні борги гірникам («держава поступово це питання старається вирішити: профінансовано 40% заборгованості»). Він також зауважив, що в числі 17-ти депутатів підписався за відставку міністра галузі Володимира Демчишина. Ігор Гузь розповів і про те, що тричі пробував зустрітися з начальником Волинської митниці, аби обговорити питання про прикордонно-митний перехід в Устилузі, але безуспішно. Той нібито з незрозумілих причин уникає зустрічі, хоча «там почалися деякі роботи, і поляки готові передати частину своєї інфраструктури українській стороні». Він також пообіцяв уже цього тижня зустрітися з віце-прем’єром Кириленком з приводу надання Володимиру-Волинському статусу національного культурно-історичного заповідника, а також обговорити питання про добудову в місті багатоквартирного будинку для офіцерів 14-ї бригади.
-Є там і проблеми із землею, яка належить військовим і за яку вони тепер, згідно з новим законодавством, мають платити земельний податок. Але міська рада не погоджується звільнити їх від цієї сплати, плануючи залишити ці земельні ділянки для громади і надавати під будівництво учасникам АТО. Ще одне питання, актуальне для мешканців Володимира, – це розширення кладовища («7-й тупик»). Земля там теж належить військовим, і вирішення цього питання не потребує фінансових затрат. Тому я постараюся організувати зустріч міського голови Петра Саганюка з кимсь із керівництва Міноборони.
Нардеп також побував в одному з цехів БРВ, де виготовляють невеликі кемпінгові будиночки на колесах, які, мовляв, можна використати для розселення переселенців, воїнів та біженців. Тому він має намір організувати зустріч виробників з керівниками Міноборони, МВС та соцполітики і обговорити можливість виготовлення таких будиночків під держзамовлення. Ігор Гузь також повідомив, що його юристи готують проект закону про повернення Нововолинську статусу зони пріоритетного розвитку, яка стосуватиметься і навколишніх сіл. Та перед тим, як подати проект на розгляд у ВР, він планує наступного тижня обговорити його з представниками місцевої влади, бізнесових структур та громадських організацій.
-А от стосовно адмінреформи і приєднання сіл до міста, то закон передбачає, що це повинно робитися на добровільній основі. Й селяни на загальних зборах, а не сільські голови, мають вирішувати, з ким їм об’єднуватися, хоча тут і є деякі нюанси.
Питання про зміни до бюджету, згідно з якими для отримання кредиту від МВФ підвищені комунальні тарифи і зменшені пенсії, Ігор Гузь прокоментував так:
-З приводу цього є певні дискусії і в парламенті, і в країні. Мені й самому не раз не піднімається рука голосувати за такі речі, але я довіряю уряду та Арсенію Яценюку в тому, що без цих 17,5млрд. доларів неможливо стабілізувати економіку, курс гривні та поповнити золотовалютні запаси держави. І я не вірю, що уряд і ВР не знайдуть можливості зменшити фінансовий тиск на населення.
На запитання стосовно його особистої думки про те, як повинні обиратися люди на посади в державні органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування – згідно з рекомендаціями громади чи призначатися «тихцем» або зверху, нардеп відповів:
-Голів районних рад у нас і так обирають депутати, і це вже хоч якась демократія. А от щодо органів виконавчої влади, зокрема голів РДА, то їх призначають, нікого не питаючи. Особисто я – за скасування інституцій ОДА та РДА і за обрання при районних та обласних радах виконавчих комітетів. Тоді це буде дійсно демократія, буде один орган влади і не буде конфліктів інтересів, які зараз існують між РДА та райрадами. Звичайно, буде представник Президента, але його функції зводитимуться до представництва інтересів глави держави. Скажу більше, я особисто звернувся до Петра Порошенка з настійливим проханням, аби він призначив начальника СБУ, який би взяв на себе відповідальність за все, що відбувається зараз в області. Маю на увазі мобілізацію, наявність поблизу білоруського кордону військової частини та розгул криміналу при видобутку бурштину на Рівненщині.
На кінець зустрічі Ігор Гузь спростував інформацію, яка днями з’явилася на кількох волинських сайтах, нібито охорона не пропустила його помічників до парламенту через підроблені ним особисто перепустки, заявивши, що «все це – брехня, а «сайт-одноденка ВО «Волинські новини» з Володимира зареєстрований у Росії»:
-Опублікування такої інформації – це спроба дискредитувати мене як народного депутата застосуванням брудних інформаційних технологій перед місцевими виборами.
Валентина Савчук, м.Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі