- Останнім часом Ви, як народний депутат України, помітно активізували свою діяльність. Чи означає це, що Ви припускаєте можливість проведення дочасних парламентських виборів уже цього року?
- Я глибоко переконаний, що в цьому році дочасних виборів не буде. Скажу так: неймовірними зусиллями вдалося стабілізувати ситуацію в українському парламенті. Обраний уряд та доукомплектована президія Верховної Ради. Я сподіваюся, що проголосована програма уряду свідчить про те, що уряд має імунітет на переформатування. До весни 2017 року український парламент буде працювати у такому складі, який є на сьогодні.
- Одна з основних вимог Майдану – боротьба з корупцією. Однак, за результатами інтерактивного опитування на каналі ICTV, лише 7% українців бачать позитивні зрушення. Чи маєте Ви конкретні напрацювання в цьому напрямку?
- Депутат повинен боротися з корупцією на своєму рівні, зокрема, у законодавчій діяльності. Все ж таки це прерогатива правоохоронних органів. Нагадую читачам газети «Місто вечірнє», що за останні півтора року були створені додаткові інституції для боротьби з корупцією у вищих ешелонах влади, і не лише… Це Національне антикорупційне бюро України, Державне бюро розслідувань, Антикорупційна Генеральна прокуратура. Ці структури мають повноваження, там працюють молоді енергійні керівники. Сподіваюся, що вони розгорнуть свою роботу на повну потужність. Хоча на сьогодні цього ще не зроблено.
Що стосується моєї депутатської діяльності, то я відкритий до діалогу з виборцями, готовий чути пропозиції та зауваження стосовно корупційних дій у нашому виборчому окрузі. У мене працюють громадські приймальні у Володимирі-Волинському, Нововолинську, Любомлі, Іваничах. Виборці можуть завжди звернутися до приймалень, та й я особисто проводжу прийоми громадян. А якщо у людей є така інформація щодо корупції, то я готовий зустрітися з ними і конфіденційно. Я звертаюся до читачів газети, якщо у вас є така інформація, звертайтеся до мене. Можна і анонімно. Ось моя особиста електронна пошта [email protected].
- На Вашу думку, як відставка Вашого однопартійця Арсенія Яценюка позначиться на рейтингу «Народного Фронту»?
- Скажу так: рейтинги та електоральні вподобання виборця в нашій державі – дуже мінливі, як це показує з «Народним Фронтом». На виборах у жовтні 2014 року рейтинг був 22%, зараз бачимо низьку підтримку, як буде далі – будемо бачити. Думаю, що через деякий час люди оцінять роботу Арсенія Яценюка на посаді прем’єр-міністра, який взяв на себе відповідальність за країну в непростий для держави час: у час розгортання військових подій на Донбасі, у час економічної кризи, падіння ВВП; у час, коли в державній казні не було ні копійки, бо все було вивезено Януковичем і його поплічниками. На мою думку, Арсеній Петрович, як політик та державний діяч, мусить відпочити та перезавантажитися. Він залишається у політиці і буде працювати для країни. Як далі сприйматимуть виборці Арсенія Яценюка та політичну команду «Народного Фронту» – не хочу загадувати, час покаже. Частина виборців усе ж таки зробить відповідну оцінку діяльності уряду Арсенія Яценюка.
- Ігоре Володимировичу, Ви прийшли до влади внаслідок результатів Революції Гідності, за ідеали якої віддали життя українські люди. Які запити щодо покарання винуватців розстрілу Майдану Ви направляли до Генеральної прокуратури?
- Я не приховую, але й не вихваляюся своєю участю в подіях на Майдані. Люди й самі знають. На мене під час Революції на Майдані було відкрито три кримінальні провадження. Всі події були пов’язані з режимом Януковича в Луцьку. Особисто я добивався і добиваюся притягнення до відповідальності тих людей, які тоді працювали на Волині. Центральний рівень – це робота Генеральної прокуратури, МВС та інших структур, які, на жаль, за ці два роки недопрацювали. Винуватців розстрілу Небесної Сотні й досі не покарали! Я і мої колеги добивалися люстрації екс-начальника обласної УМВС Олександра Терещука, його першого заступника – керівника слідчого управління Михайла Руденка, а також судді Ковтуненка, який безпосередньо судив мене. На жаль, він продовжує далі працювати. Також добивалися люстрації і рядових працівників правоохоронних органів, які брали участь у переслідуванні «майданівців» на Волині. Процес у цьому напрямку ще триває.
- Ви є членом правлячої коаліції. У розробці яких законів Ви брали участь, і, на Вашу думку, як це позначилося на рівні життя людей?
- Насамперед розповім про роботу, яка стосується мого виборчого округу, зокрема шахтарської проблематики. Торік нам вдалося «вибити» 200 мільйонів гривень для гірників на фінансування шахти №10 «Нововолинська». 31 березня цього року український парламент підтримав законопроект, мій і мого колеги Михайла Бондаря, стосовно розвитку шахтарської галузі. Отже, 100 мільйонів гривень шахтарі отримають для будівництва цієї шахти, її робітники будуть із зарплатою; та й загалом на державну підтримку вугільної сфери в державі передбачено 250 мільйонів гривень. Це – перемога!
І ще. Нещодавно ми з моїм другом та колегою Володимиром Парасюком зареєстрували законопроект щодо збільшення терміну перебування авто з іноземною реєстрацією на території України. Я вважаю, що дія цього законопроекту безпосередньо стосується переважної більшості жителів мого виборчого округу.
Зараз я працюю над законодавчими і організаційно-технічними змінами перетину кордону українськими громадянами. Це стосується збільшення пропускної спроможності транспорту на митних переходах «Устилуг» та «Ягодин». Мова йде про запровадження на митниці електронної черги. Там зараз просто катастрофа – довгі черги, люди змушені по 10 годин чекати, аби перетнути кордон. Крім цього, як стверджують джерела Єврокомісії, уже в жовтні цього року Україна отримає безвізовий режим. Відразу наголошу – це перемога всіх, хто відстоював європейські цінності на Майдані, та й української влади зокрема. Тому очікуємо збільшення українських громадян, які будуть їхати за кордон, зокрема до Польщі. Ключове питання зараз для влади – облаштування сервісної зони «Устилуг». Ще декілька років тому було досягнуто домовленостей стосовно повної реконструкції цього митного переходу, там просто критична ситуація з наданням послуг сервісної зони подорожуючим. Нині поставлено питання, аби кошти на реконструкцію переходу спрямували саме туди. Люди, які приїжджають до нас, на території сервісної зони бачать «бардак», сміття, відсутність санітарних кімнат, належних місць для харчування… Маємо шукати бізнес, який буде готовий інвестувати кошти в інфраструктуру сервісної зони. Держава повинна також взяти на себе частину функцій. Я особисто куруватиму це питання. Сподіваюся, що спільно з органами місцевої влади нам усе вдасться.
- Як Вами особисто вирішується питання щодо відновлення на території Володимира-Волинського підприємств, створення нових робочих місць та індексації зарплат?
- Я працюю заступником голови Комітету Верховної Ради у закордонних справах. Моя діяльність у цьому контексті торкається залучення інвестицій в область, зокрема в округ. За час свого депутатства я провів робочі зустрічі з представниками Посольств країн Європейського Союзу: Німеччини, Австрії, Литви, Польщі, Словенії, Угорщини. Я безпосередньо запрошую послів цих країн та представників торгово-промислових палат приїхати до нас в округ, не в область… З весни цього року маємо вже напрацьований графік робочих поїздок послів у регіон Прибужжя. Будемо шукати можливості залучення інвестицій в округ від бізнесових кіл цих країн. Окремо наголошу на співпраці з польськими партнерами, зокрема – з органами місцевого самоврядування. Нещодавно я працював у Польщі – зустрівся з мерами Замостя, Любліна, Хелма... Так само обговорюємо залучення ресурсів до нашого виборчого округу, зокрема, у сільське господарство, у розвиток інфраструктури території навколо шацьких озер. Багатьох бізнесменів цікавить туристична сфера, адже щороку зростає кількість людей, щоб відпочити біля перлини Волині
- Ігоре Володимировичу, за півтора року депутатства чого, на Вашу думку, вдалося найбільше досягти і що у пріоритетах? Чи часто спілкуєтеся зі своїми виборцями? Бо ж буває так, депутата обрали, а потім його виборці не бачать.
- Торік вдалося добитися з державної казни 5,2 мільйона гривень на розвиток соціально-культурної сфери мого округу. Ці кошти розподілялися «точково» в оновлення об’єктів у районах. Що стосується Володимир-Волинського району, то в Устилузі повністю замінили дах та утеплили підвал дитячого садка. У селі Дігтів реконструювали вуличний водопровід, а у територіальному медичному об’єднанні Володимира-Волинського відремонтували дах інфекційного відділення. Півтора мільйона гривень було спрямовано на ці потреби.
Нещодавно мені вдалося «пробити» 5 мільйонів гривень на реконструкцію дороги на вулиці Ковельській у Володимирі-Волинському. До речі, торік я відстояв, щоб кошти від перевиконання бюджету Волинської митниці надходили до нас в область. І 56 мільйонів гривень спрямували на ремонт аварійної дороги «Луцьк-Львів» через Радехів. Я пропоную і цього року приступити до ремонту дороги за напрямком «Любомль – Володимир-Волинський – Сокаль – Львів».
Докладаю багато зусиль, аби Міністерство оборони все ж таки профінансувало у Володимирі-Волинському завершення будівництва 44-квартирного будинку для військових та сімей загиблих. Сподіваюся, що радісна подія відбудеться уже до кінця цього року.
Постійно стаю на захист 51-ої, а нині 14-ої бригади. Не раз порушував це питання з парламентської трибуни. Моя команда упродовж року допомагала військовим транспортом, амуніцією, продуктами харчування. А дітям учасників АТО організовували відпочинок торік на базі пансіонату «Шацькі озера».
Активно лобіюю питання щодо статусу «національного» для державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир». Це дасть змогу активніше розвивати туризм у місті. Загалом проблеми жителів округу намагаюся вирішувати через депутатські запити і звернення. З часу мого депутатства до мене надійшло майже 1700 різних звернень.
Зараз мої помічники працюють над питанням виділення землі для розширення міського кладовища у княжому місті. Активно долучається моя команда до організації та проведення фестивалю «Володимир», який уже упродовж двох років не відбувався в місті. Ми прагнемо вивести формат фестивалю на якісно новий рівень.
Щодо найбільших планів, то цього року працюю, щоб в округ спрямували набагато більшу субвенцію, ніж у 2015-му. Мною подана заявка до Кабінету Міністрів на 20 мільйонів гривень. Сподіваюся, що уряд мою пропозицію підтримає і в окрузі зможемо цьогоріч зробити набагато більше об’єктів.
На мою думку, я часто спілкуюся з виборцями. Я побував у кожному населеному пункті округу, знаю всі «точкові» проблеми. Уже третій місяць, у перерві сесійних засідань, звітую про свою роботу за рік перед виборцями. Йду до них в установи, організації, розповідаю трудовим колективам, що зробив і що планую. Вислуховую пропозиції людей, конструктивно сприймаю їхню критику. Щоб бути ближчим до людей, у мене працює шість приймалень: у Володимирі-Волинському, Любомлі, Іваничах, Нововолинську, Луцьку та Києві. Працюю динамічно. Намагаюся працювати так, щоб громада знала свого депутата. А оцінку моїй роботі давати громаді.
Розмовляли Міла Сергеєва та Антоніна Булавіна
Коментарі