Ігор Гузь просить уряд знайти компроміс щодо транзитних авто

«Це не проблема людей, що вони користуються автомобілями на іноземній реєстрації», - наголосив Ігор Гузь днями у парламенті під час години запитань до уряду. Аби знайти компромісне рішення у проблемній ситуації, волинський нардеп звернувся до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана взяти це питання під особистий контроль.
25 травня Кабмін і комітет Верховної Ради з питань митної та податкової політики підтримав законопроект №4932 про введення плати за авто на іноземних номерах, який зобов’язує платити 2 євро на день за авто на єврономерах при збереженні всіх митних умов, що є зараз.
«Президент Порошенко, якого я не раз запрошував приїхати в нашу область, перебуваючи днями вперше на Волині, заявив, що прикриє схему ввезення в Україну автомобілів на іноземній реєстрації. Ви знаєте, неодноразово були мітинги. Мої колеги вносили законопроекти різного характеру. Я розумію: є зловживання, є різні моменти. Але в моєму окрузі №19 – 150 тисяч виборців, з яких кожен третій чи сім’я кожного третього «пов’язана» з кордоном і користуються такими автомобілями. Ці люди важкою працею заробляють собі копійку, не з доброго життя», - наголосив нардеп.
Ігор Гузь від імені своїх виборців звернувся з проханням до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана взяти тему з транзитними авто під свій контроль і знайти компромісне рішення у цьому питанні. «Я підтримую думку громади. Люди не винні в тому, що їм доводиться таким чином заробляти на життя», - зауважив він.
У відповідь урядовець зазначив: «Знаю, що створена робоча група. Сам зустрічався 3-4 місяці тому із власниками авто. Це питання неоднозначне. Згоден, що потрібно вести діалог і знаходити вихід з цієї ситуації. Але треба бути дуже виваженим. Уряд готовий долучитися до цього процесу, коли будуть внесені зміни до українського законодавства».
Володимир Гройсман також пообіцяв, що обов’язково здійснить робочу поїздку у Волинську область.
До слова, волинський нардеп ще торік у листопаді разом з активістами – власниками таких машин та своїми колегами депутатами-мажоритарниками провели брифінг, де висловили чітку позицію «за» збільшення терміну перебування транзитних авто. В Україні близько півтора мільйона авто з іноземною реєстрацією. Значна частина – у прикордонних районах.

Розділ новин: 

Коментарі