Ігор Гузь: «Парламент спростив процедуру об’єднання ОТГ без проведення нових виборів»

9 лютого 2017 року Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проект Закону України №4772 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного приєднання територіальних громад)».
«Дуже цікава інформація з огляду на процеси децентралізації на Волині і не тільки. Вчора, прийнявши закон №4772, парламент надав можливість міським радам створювати ОТГ, доєднавши до себе сільські ради, які межують з містом, без проведення нових виборів, а за згодою відповідної сільської ради. Після об’єднання сільські голови стають старостами і членами виконкому. А вже на наступних місцевих виборах і в цих селах відбуватимуться вибори на загальних підставах», – коментує Ігор Гузь. «Якщо, для прикладу, Маяківська ОТГ чи, наприклад, Підгайцівська або Липинська сільські ради захочуть об’єднатися з Луцьком, то фактично для цього потрібна лише згода депутатів сільських рад та погодження депутатів Луцькради», – підкреслює він.
На думку депутата Верховної Ради, незабаром ситуація з об’єднанням навколо обласного центру та інших міст піде «семимильними» кроками. За законопроект проголосував 241 народний депутат.

Розділ новин: 

Коментарі