Ігор Гузь налагоджує корисні контакти з представниками Східної Європи

Народний депутат заступник голови Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ігор Гузь тиждень працював у закордонному відрядженні у Страсбурзі, де тривала зимова пленарна сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), під час якої обговорювали ключові проблеми України.
Комісар Європейського Союзу з питань Європейської політики сусідства і переговорів з розширення Йоханнес Хан у промові закцентував увагу на питаннях співпраці з Україною – у плані реформ судочинства та децентралізації, окреслив ситуацію щодо вступу нашої країни до ЄС. «Чіткого розуміння, коли ж Україна отримає безвіз, немає. Кажуть – чекайте декілька місяців, причому, як мантру, повторюють тезу, що ми виконали всі умови», – коментує Ігор Гузь.
У перервах між засіданнями політик напрацьовував контакти з іноземними колегами зі Східної Європи для налагодження міжнародної співпраці з прикордонним регіоном Прибужжя. Ігор Гузь провів робочу зустріч з екс-міністром праці, соціального захисту та сім’ї депутатом парламенту Молдови Валентиною Булигою. «Україна повинна активізувати свою політику в цій країні, адже там у нас багато друзів та приятелів», - зазначив він.
Ігор Гузь мав розмову з Анджеєм Войтилою – екс-міністром охорони здоров’я та головним санітарним інспектором Республіки Польща. Сторони обговорили тему відновлення занедбаних поховань українців у Польщі, а команда нардепа відновила роботу проекту «Пам’ять без кордонів!».
«Обговорили також нашу медичну реформу. Пан посол, будучи у 2006-2010 роки керівником Державної санітарної інспекції, втілив реформу цієї структури і орієнтується також у нашій «медичній кухні». Він читає лекції у Львові і має багато друзів-медиків в Україні», - розповів Ігор Гузь. Він переконаний, що медикам Волині, та зокрема жителям виборчого округу №19, було б цікаво відвідати польські медичні заклади і таким чином перейняти досвід реформування у Польщі.
«Спільно спробуємо ініціювати таку програму. Запросив пана посла на Волинь, сподіваюся, навесні такий приїзд відбудеться», - резюмував Ігор Гузь.

Розділ новин: 

Коментарі