Ігор ГУЗЬ: «Депутат – це лобіст інтересів людей свого округу»

Ігор Гузь відрізняється від інших депутатів насамперед відкритістю до спілкування та увагою до проблем виборців. У період парламентських канікул він в окрузі, зустрічається із громадою, звітує про роботу в трудових колективах, проводить прийоми. Знає проблеми чи не кожного села і міста в окрузі.
- Народні депутати – це передусім законотворці, хоча не всі виборці так вважають. Тим не менш, які Ваші конкретні здобутки у цьому напрямку? Які закони пишете, як голосуєте у Раді? Як на Ваші голосування в Раді реагують волиняни?
- Громаді мого виборчого округу давати оцінку моїй роботі. Я із чистою совістю кажу, що за час роботи у Раді не пропустив жодного засідання із 193-х. Це важливо, бо якщо лікар чи вчитель не прийде на роботу кілька разів, його просто звільнять. Натомість багато народних депутатів дозволяють собі вкрай рідко з’являтися у стінах парламенту.
Я голосую та беру активну участь у розробці тих законопроектів, що відповідають інтересам громади регіону Прибужжя. З останніх – актуальним став наш спільний із Володимиром Парасюком законопроект про продовження терміну перебування в Україні авто з іноземною реєстрацією до 30 діб. Для нашого округу це важливо, адже люди часто купують автомобілі за кордоном, там вони дешевші, доступніші. Збільшення терміну дозволить розвантажити митні пости.
Ще одне важливе рішення – підтримав законопроект про зменшення акцизу на вживані авто до 2010 року випуску. Жителі Прибужжя таким чином зможуть зекономити, якщо купують для себе добротні вживані машини за кордоном.
Також проголосував «за» запровадження чіткої квоти української музики у вітчизняному мовленні на рівні 35%. У нас є якісна музика, тому цілком є чим замінити російську музику. Підтримував декомунізацію, бо ми повинні раз і назавжди позбутися радянського минулого, щоб мати змогу нормально розвиватися.
Послідовно підтримую євроінтеграційні рішення.
-Ви підтримуєте нововолинських шахтарів. За Ваш законопроект Рада проголосувала. Що далі, які кроки?
-Дійсно, декілька моїх законопроектів стосувалися саме шахтарських питань. Наголошу: буду послідовно відстоювати необхідність добудови шахти №10 «Нововолинська». Держава вклала туди вже не малі кошти. І зараз просто відмовитися від цього проекту ми не маємо права. І ці 100 мільйонів гривень, передбачених у Законі, дозволять не «вгробити» проект добудови шахти. Зустрічався із профільним міністром, і в середині липня очікуємо на його приїзд до Нововолинська. Сподіваюся на спільну з ним роботу на підтримку вугільної галузі.
-Практика показує, що успішний депутат-мажоритарник фактично повинен займатися «вибиванням» коштів для свого округу. Чи погоджуєтеся Ви із цим?
-Я вважаю, це нормально. Я послідовно підтримую збереження нинішньої виборчої системи, коли округ має своїх представників у Раді. Відкриті списки – це добре, але може трапитися так, що тоді, приміром, регіон Прибужжя чи навіть уся Волинь не матиме свого представника у парламенті. Ви вірите в те, що депутати від Рівного чи Львова будуть дуже переживати за проблеми волинян? Мало віриться. Я вже після виборів побував у кожній громаді свого округу, постійно чую людей, зустрічаюся, звітую про свою роботу. Мої помічники реагують на кожне звернення. Такі реалії, цього чекають від народного депутата люди.
Мені приємно, що цьогоріч на розвиток регіону Прибужжя виділяють кошти, щоб частково «закрити» нагальні проблеми. Ось упродовж багатьох років не можуть завершити 44-квартирний будинок для військових у Володимирі-Волинському. Зараз вирішуємо питання, щоб на його добудову надійшло майже 8 мільйонів гривень.
Ще 20 мільйонів державної субвенції надійде на вирішення інших актуальних проблем округу. 12 зараз, а ще 8 мільйонів – у вересні. Кабмін підтримав мою пропозицію щодо встановлення за ці кошти 80 дитячих та спортивних майданчиків.
Завдяки законопроекту, який ми спільно просували, Волинь стала одним із пілотних регіонів, де половина коштів із перевиконання надходжень митниці іде на ремонт доріг. Зараз за ці кошти відновлюють трасу «Луцьк-Львів». Я добиваюся того, щоб наступною була дорога «Устилуг-Луцьк».
Цього року більше 5,2 мільйона гривень виділяють на ремонт вулиці Ковельської у Володимирі-Волинському, ще 6 мільйонів – на дорогу в Любомлі. І це теж результат спільної роботи влади різних рівнів.
-Над якими актуальними питанням працюєте зараз?
-Активно працюю над законопроектом з надання статусу курортної зони озеру Світязь. Проблем там вистачає: немає каналізаційної мережі, немає спеціальних місць для сміття. Екологія під загрозою. Для цього всього потрібні кошти. Кількість туристів усе збільшується. Треба приймати якомога швидше ефективні рішення.
Усю Волинь турбує нинішня ситуація на Волинській митниці: корупція, контрабанда, величезні черги, сміття, відсутність облаштування сервісної зони. Щоб це все подолати, має бути спільна робота на всіх рівнях. Митниця повинна бути комфортною для українців і створювати позитивний імідж для України.
Не можу сказати, що це близька перспектива, але дуже важливо добитися відкриття пункту пропуску «Адамчуки-Збереже». У поляків є запит на відпочинок біля озера Світязь. Тому надзвичайно актуально було б створити пряме сполучення озер із кордоном, бо об’їзд через «Ягодин» є не дуже зручним, поляки поки не готові сюди масово їхати.
-Сьогодні багато депутатів «засівають» округи, щоб отримати підтримку на виборах. Чи збираєтеся Ви йти таким шляхом?
-Я не вважаю нормальною ситуацію, коли депутата сприймають як мішок з грошима. Тому фонд «Прибужжя» я свідомо створював після виборів, щоб не було ніяких провокативних звинувачень. Хоча треба визнати, що 45% звернень до народного депутата – прохання про матеріальну допомогу.
Ми намагаємося давати не «рибу», а «вудку». Зараз уже вдруге оголошений конкурс місцевих проектів, автори яких зможуть отримати грошову допомогу в розмірі 20 000 гривень від фонду «Прибужжя» для співфінансування своєї ініціативи. Зрозуміло, що за цю суму не можна зробити чогось глобального. Але це допоможе людям зробити кращим свій двір, облаштувати майданчик, встановити тренажери тощо. Я підтримую формулу, коли депутат і громада працюють спільно.
Під час першого етапу конкурсу «Крок назустріч» уже зреалізовано шість соціальних проектів у регіоні «Прибужжя».
-Ви, мабуть, стали першим волинським нардепом, який організовує прес-тури для ЗМІ і стільки часу буває «в телевізорі». Але критики говорять про те, що це все лише «для піару».
-Об’єктивно, я намагаюся бути максимально відкритим і до громади, і до ЗМІ. Важливо, щоб люди чули депутата, а депутат чув людей. І запрошення ЗМІ відвідати важливі для Прибужжя об’єкти, поговорити про проблеми шахти, пункту пропуску, побачити механізми роботи Верховної Ради – це позитивний досвід. Від журналістів я чув тільки позитивні відгуки.
Участь у різних телепрограмах, як на мене, теж корисна. Якщо народний депутат стає більш впізнаваним, має майданчики, щоб доносити свою думку на всю країну, це дозволяє працювати ефективніше. Можу вам сказати, що це дає мені можливість більше впливати на прийняття рішень на центральному рівні в інтересах мого виборчого округу №19 та Волині загалом.
Ганна Марчук

Розділ новин: 

Коментарі